اخبار پرینت سه بعدی

پروتزهای پرینت سه بعدی حیوانات 3D Pets

پروتزهای پرینت سه بعدی حیوانات 3D Pets
میزان رضایت شما

پروتزهای پرینت سه بعدی حیوانات 3D Petsتقریبا نیمی از قطع عضوهای سگ‌ها به دلیل درمان سرطان یا در اثر تصادف است. در حالی که تلاش های متعددی روی پروتزهای حیوانی صورت گرفته است، یافتن یک راه حل موثر اغلب چالش برانگیز بوده است. به عنوان مثال، سگ ها 60 درصد وزن بدن خود را تنها روی پاهای جلویی خود تحمل می کنند، به همین دلیل است که اطمینان از توزیع ایمن و یکنواخت وزن آنها بسیار مهم است. بدون توجه مناسب، سگی که تنها یک پا دارد ممکن است به بیماری های جدی تری مبتلا شود. خوشبختانه، همانطور که پیشرفت‌ها در چاپ سه بعدی پزشکی برای انسان‌ها موثر بوده است، به همراهان حیوان ما نیز کمک کرده است. برای این منظور، شرکت 3D Pets مستقر در نیوجرسی یک هدف ساده دارد، ” متحرک‌سازی حیوانات در قرن 21″. به عنوان یک شرکت تابعه از شرکت چاپ و طراحی سه بعدی، DiveDesign، اضافه شدن بتش ساخت پروتز سه بعدی حیوانات خانگی به این شرکت، تیم آنها را قادر می‌سازد تا منابع و توجه خود را صرفاً بر انقلاب دامپزشکی متمرکز کنند. فرآیند آنها شامل ایجاد پروتزهای سفارشی برای سگ‌ها است. برای انجام این کار، آنها از پرینت سه بعدی FDM و اسکن سه بعدی برای ترسیم نیازهای پشتیبانی و شکل دقیق هر حیوان استفاده کرده اند. با این حال، بر خلاف یک دستگاه بزرگ و دست و پا گیر که در برخی بیمارستان ها یا کلینیک ها استفاده می شود، از فناوری بسیار نزدیک تر به خانه استفاده می کنند: گوشی های هوشمند.

پروتزهای پرینت سه بعدی حیوانات 3D Pets

راه حل سفارشی 3D Pets با تمرکز بر نیازهای هر حیوان

پروتزهای پرینت سه بعدی برای حیوانات اولین چیزی نیست که ممکن است هنگام فکر کردن در مورد پرینت سه بعدی و کاربردش به آن فکر کنید، استفاده از یک تلفن هوشمند باعث استفاده هوشمندانه از فناوری مدرن و دوربین های پیشرفته می شود که به سرعت در تلفن های جدید رایج می شوند. این فرآیند چندین مرحله را طی می‌کند: پس از پر کردن یک پرسشنامه به منظور تعیین بهترین سبک دستگاه مورد نیاز برای بیمار، شرکت یک کیت قالب‌گیری برای ایجاد یک قالب سفت و سخت از بدن حیوان برای مشتری ارسال می‌کند. پس از تکمیل قالب، تیم می‌تواند از دوربین‌های LiDAR و TrueDepth گوشی‌های هوشمند برای اسکن 360 درجه قالب استفاده کند که می‌تواند به‌عنوان فایل دیجیتال آپلود شود. پس از رندر کردن در یک نرم افزار مدل سازی، قالب را می توان به گونه ای تغییر داد که به بهترین وجه با بدن حیوان سازگار باشد. این فرآیند تنظیم دقیق مرحله مهمی است زیرا شکل، اندازه و نیاز هر سگ منحصر به فرد را در نظر می گیرد تا هم راحتی و هم تحرک آنها را به حداکثر برساند.

 

نتیجه نهایی، پروتزی سفارشی است که سپس با استفاده از یک چاپگر سه بعدی FDM آماده پرینت سه بعدی است. جزئیات دقیق دستگاه مورد استفاده در دسترس نیست، اما این شرکت می گوید که آنها از پلاستیک های انعطاف پذیر TPU استفاده می کنند که در چندین رنگ موجود است. پس از پردازش و رفع هرگونه نقص، پروتز سگ آماده مونتاژ شده و به توله خوش شانسی که سفر خود را برای یادگیری مجدد روش چهار دست و پا راه رفتن آغاز می کند، داده می شود. این روند به تعداد زیادی سگ اجازه می دهد تا به سبک زندگی شاد و فعال برگردند و 3D Pets همچنان در زندگی سگ ها و خانواده های انسانی که آنها را دوست دارند، تغییر ایجاد می کند. برای اطلاعات بیشتر در مورد 3D Pets و محصولاتش به وب سایت این مجموعه مراجعه کنید.

 

منبع: 3DNatives

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *