نرم افزاهای طراحی و پرینت سه بعدی

نگاهی بر AI Build یک کمپانی نرم افزار پرینت سه بعدی

تشخیص مشکل پرینت به صورت اتوماتیک در نرم افزار AI Sync
میزان رضایت شما

AI Build یک کمپانی نرم افزار پرینت سه بعدی مستقر در لندن است و دارای مجموعه ای از محصولاتی است که با استفاده از اتوماسیون، پروسه ی AM را کارآمدتر می کنند. این کمپانی در طی مدت فعالیتش با برخی از نامهای بزرگ از جمله Weber Boeing  Kuka و Colossus همکاری کرده است.

اخیرا، AI Build توجه ما را با چند ویدئو از قابلیت های پرینت خارج از صفحه نرم افزار AI Sync جلب کرده است، بنابراین مصاحبه ای ترتیب دادیم تا در رابطه به نوآوری هایشان در صنعت AM مطلع شویم.

نرم افزار AI Sync هسته اصلی محصولات cloud-based کمپانی AI Build است و طیف وسیعی از ویژگی ها را در زمینه ایجاد مسیر ابزار cloud-based ارائه می دهد. یا همانطور که وب سایت AI Sync می گوید، این پلتفرم “امکان ایجاد مسیر ابزار، کنترل فرایند و نظارت بر گردش کار کاملا اتوماتیک را برای پرینترهای سه بعدی صنعتی با مقیاس بزرگ FFF/FGF”  فراهم می کند.”

پرینت خارج از صفحه بر روی پرینتر Delta WASP

نگاره 1) پرینت خارج از صفحه بر روی پرینتر Delta WASP

 Toolpath در Cloud

“نرم افزار ما یک پلتفرم ایجاد مسیر ابزار cloud-based است. ما به طور خاص بر روی پرینترهای سه بعدی با ابعاد بزرگ (بازو یا بازوی روباتیک) تمرکز کرده ایم، زیرا در بازار نیاز به آن ها بیشتر حس می شود. برای مثال، ما می توانیم چند مسیر ابزار مختلف و بخش بندی شده را انجام دهیم. ” Luke Rogers، مدیر تجاری AI Build

از نظر انواع مسیر ابزار (toolpath)، چهار نوع اصلی وجود دارد که می توانید در تصویر زیر مشاهده کنید.

پرینت Out-of-plane در مقیاس صنعتی

نگاره 2) پرینت Out-of-plane در مقیاس صنعتی

با پرینت خارج از صفحه، AI Build بر خلاف 2.5D که اکثر ما روزانه از آن استفاده می کنیم؛ پرینت سه بعدی واقعی را امکان پذیر می کند؛ که مزایای بیشماری نیز دارد. با پرینت مسیرهای ابزار یکسره در سه بعد، می توان از محدودیت های پرینت روی یک صفحه جلوگیری کرد.

“مشکلی که ما سعی در حل آن داریم این است که محفظه های بزرگ نیاز به سطح بالایی از تخصص و زمان زیادی برای راه اندازی دارد. آنها همچنین قبل از اینکه قطعه ای با موفقیت آماده شود، به چندین مرحله تکرار و نمونه نیاز دارند. کاری که ما انجام می دهیم این است که از CAD به ساخت خودکار و سریع برسیم. ”

“ما یک رابط کاربری برنامه نویسی بصری و اتوماسیون را ترکیب کرده ایم تا نرم افزار تا حد ممکن برای کاربر ساده و مناسب باشد و انعطاف پذیری بیشتری را برای کاربر فراهم کند. از این رو، برای راه اندازی این ماشین ها نیازی به متخصص ندارید؛ زیرا نرم افزار ما این کار را برای شما انجام می دهد. ما همچنین API خود را باز کرده ایم تا اگر کاربر حرفه ای هستید، بتوانید اپراتورها و گردش کار سفارشی و با توجه به نیازهای خاص خود را ایجاد کنید. ”

همچنین امکان ذخیره ی گردش کار برای قسمت های مختلف بعدی نیز وجود دارد.

ویژگی کنترل از راه دور پرینت AI Build

علاوه بر ویژگی های مسیر ابزار، پلتفرم AI Sync امکان مدیریت از راه دور و نظارت بر پرینترهای متعدد را از هر نقطه در جهان فراهم می کند.

“برای مثال، Weber در آلمان کنترل یکی از پرینترهای ما در انگلستان را برای پرینت قطعه ای به عهده گرفته است.” Rogers

“این بدان معناست که شما می توانید قطعاتی را پرینت کنید که نیاز به صرفه جویی در هزینه های حمل و نقل و اتصال به مدل تولید توزیع شده دارید.”

“نرم افزار ما عمیقا با سخت افزار ادغام می شود، به این صورت که یک نرم افزار تمام جنبه های برش و رابط با سخت افزار را کنترل می کند. یعنی ما می توانیم در لحظه بر سخت افزار کنترل داشته باشیم. در حال حاضر ما از این روش برای شناسایی مشکلات و عیوب و اطلاع رسانی به اپراتور استفاده می کنیم.”

کنترل در لحظه

داشتن کنترل در لحظه بر پرینترها با فیدبک های سنسور چند مزیت کلیدی است. در ابتدا از داده های حسگر پرینترها می توان برای تشخیص عیوب در لحظه و اطلاع رسانی به کاربرا استفاده کرد. این می تواند زمان بیهوده ی ساخت و بازرسی کیفیت مورد نیاز را کاهش دهد. گام بعدی برای این کار، بر اساس ادعاهای AI Build، تبدیل آن به اقدامات اصلاحی در لحظه است تا مهندسان دیگر نیازی به پرینت مجدد نداشته باشند.

تشخیص مشکل پرینت به صورت اتوماتیک در نرم افزار AI Sync

نگاره 3) تشخیص مشکل پرینت به صورت اتوماتیک در نرم افزار AI Sync

AI Sync تقریباً با هر پرینتر پلاستیکی غول پیکر یا روباتیک کار می کند، اما برای تجربه مزایای کامل کنترل و نظارت در لحظه، کاربران باید یک دوربین (یا سنسورهای دیگر) و یک واحد پردازنده را روی سیستم نصب کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با AI Build، به وبسایت این کمپانی مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *