اخبار پرینت سه بعدی

کفی سیلیکونی پرینت سه بعدی Lynxter و COP Chimie

کفی سیلیکونی پرینت سه بعدی Lynxter و COP Chimie
میزان رضایت شما

Lynxter که در سال 2016 تأسیس شد، ماشین ابزارهای صنعتی مدولار و همچنین پرینترهای سه بعدی تولید می کند، زیرا این شرکت فرانسوی در تلاش است تا AM را دموکراتیک کند. اولین پرینتر سه بعدی آن، S600D مدولار، دو سال پس از تأسیس عرضه شد و در سال 2020 Lynxter در تلاشی برای پرینت سیلیکون بر روی پارچه با ViscoTec همکاری کرد. به دلیل مقاومت بالای شیمیایی و اشعه ماوراء بنفش، سیلیکون می تواند برای پروتزهای پرینت سه بعدی نیز استفاده شود، و اخیراً Lynxter تصمیم گرفته است با تولید کننده سیلیکون فرانسوی COP Chimie همکاری کند تا پرینت سه بعدی سیلیکونی را در دسترس صنعت مراقبت های بهداشتی قرار دهد و همچنین چاپ خود را افزایش دهد. طیف وسیعی از مواد سیلیکونی که با سیستم S600D آن سازگار است.

کفی سیلیکونی پرینت سه بعدی Lynxter و COP Chimie

پرینتر سه بعدی Lynxter S600D را می توان با کارتریج های سیلیکونی نصب کرد که امکان قرار دادن رشته های ظریف و دقیق از مواد را با سر ابزار تک جزئی LIQ11 و دو جزئی LIQ21 امکان پذیر می کند. سر ابزار اکستروژن مایع LIQ11 از یک پمپ دوز حجمی صنعتی برای چیدن دقیق خطوط و نقاط مایع سیلیکونی با حجم تولید Ø390 x 600 میلی متر در S600D استفاده می کند، در حالی که LIQ21 دارای یک پمپ دوز حجمی نیز است، اما همچنین دارای یک پمپ استاتیک است.

کفی سیلیکونی پرینت سه بعدی Lynxter و COP Chimie

نگاره 2) LIQ11 toolhead

کفی سیلیکونی پرینت سه بعدی Lynxter و COP Chimie

نگاره 3) LIQ21 toolhead

اکنون Lynxter اعلام کرده است که طیف مواد سیلیکونی COPSIL 3D توسط COP Chimie به طور رسمی برای استفاده در پرینتر سه بعدی S600D آن تایید شده است. متریال های این مجموعه امکان تولید قطعات نرم با طرح های پیچیده و همچنین قطعات نرم تولید شده در سری های کوچک برای پروتوتایپینگ را فراهم می کند.

وب سایت COP Chimie توضیح می دهد: “الاستومر سیلیکونی COPSIL 3D 4025 از یک سیستم دو جزئی (رزین و سخت کننده) تشکیل شده است که در قسمت های مساوی مخلوط شده و در دمای اتاق تحت یک واکنش پلی ادیشن با یک کاتالیزور پلاتین به هم متصل می شود.” “سازگاری و واکنش منحصر به فرد آن طراحی قطعات را از طریق پرینت سه بعدی ساده می کند.”

بیشتر بخوانید: سفارش پرینت سه بعدی پلاستیکی

کفی سیلیکونی پرینت سه بعدی Lynxter و COP Chimie
سری COPSIL 3D 4025 دارای سختی 40 Shore A است و پرینت سه بعدی با سیلیکون دو جزئی RTV 40 ShA این سری مواد در S600D دارای گواهی ISO 10993-5 برای تماس با پوست است. این دو شرکت لوله‌های آزمایشی را روی پرینتر چاپ کردند که با موفقیت از آزمایش سیکوتوکسیتی بیرون آمدند تا این گواهی مهم را به دست آورند که به کاربران اطمینان می‌دهد استفاده طولانی مدت از این ماده برای پوست آنها خطرناک نیست.

در دنیای ارتوپدی، کفی‌های ارتوپدی بسیار ضروری در نظر گرفته می‌شوند و کفی‌های سفارشی‌شده دقیقاً متناسب با شکل منحصر به فرد پای هر بیمار هستند. مانند بسیاری از برنامه های کاربردی سفارشی، پرینت سه بعدی یک راه عالی برای تولید کفی ها و سایر ارتزها است، زیرا می توان از آن برای ساخت محصولات پیچیده و مطابق با اندازه استفاده کرد، که اغلب هزینه بیشتر و زمان تولید طولانی تری دارند. از آنجایی که سیلیکون دارای خاصیت ارتجاعی و بالشتکی بالایی است، گزینه ی مناسبی برای ساخت کفی های ارتوتیک است که باید راحت اما به اندازه کافی قوی باشد تا بتواند وزن بدن بیمار را تحمل کند.

پرینت سه بعدی با رشته های ظریف سیلیکون، که اکنون توسط Lynxter و COP Chimie ممکن شده است، برای مراقبت های بهداشتی، به ویژه در بخش ارتز بسیار مفید خواهد بود.

COP Chimie و Lynxter با همکاری یکدیگر بر آنند تا کفی‌های ارتوپدی سیلیکونی پرینت سه‌بعدی خود را آزمایش کنند تا بتوانند آن ها را ارتقا داده و پروتوتایپ ها را با تکنیک‌های مدل‌سازی استاندارد از سیلیکون دو جزئی COPSIL 3D 4025 RTV 40ShA ایجاد کنند. این آزمایش استفاده از پرینت سه بعدی را برای ایجاد محصولات سفارشی ثابت می کند که کفی های ارتوپدی می توانند بادوام تر، راحت تر و بهداشتی تر شوند و حتی بهتر و کارآمدتر عمل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *