اخبار پرینت سه بعدی, مقالات پرینت سه بعدی

نحوه ی قیمت گذاری پروژهای پرینت سه بعدی

قیمت پرینت سه بعدی
Rate this post

اگر صاحب یک شرکت خدمات پرینت سه بعدی یا توسعه ی محصول هستید، احتمالا نحوه ی قیمت گذاری پروژهای پرینت سه بعدی نادرستی را پیش گرفته اید.

“در طی 5 سال اخیر با افراد متخصص و صاحبان کسب و کار زیادی در زمینه ی تولید افزایشی و پرینت سه بعدی حول موضوع سیستم قیمت گذاری بر روی پروژه هایشان صحبت کرده ام و متوجه شدم که اغلب آن ها پروژه هایشان را زیر قیمت می فروشند.” Mike Moceri

سه دلیل اولیه ی این مسئله یا یکی از موارد زیر و یا ترکیبی از آنهاست:

  1. این افراد جوانب فرعی اداره ی یک کسب و کار را در نظر نمی گیرند.
  2. منحصرا بر اساس حجم مدل CAD قیمت گذاری می کنند و افزایش و کاهش قیمت را در نظر نمی گیرند.
  3. متکی شدن به زمان و متریال محاسبه شده توسط نرم افزار بدون اندازه گیری این پارامترها به صورت فیزیکی

“بر اساس این مکالمات چنصد ساعته و سال ها تجربه در این صنعت، به متدی جهت قیمت گذاری دست یافتم که به بهترین شیوه و با در نظرگیری همه ی جوانب بر روی پروژه های پرینت سه بعدی صورت می گیرد.

Mike Moceri-نحوه ی قیمت گذاری پروژهای پرینت سه بعدی

نگاره 1) Mike Moceri-نحوه ی قیمت گذاری پروژهای پرینت سه بعدی

در سال 2013 پروژه ای دریافت کردم که شامل 15000 قطعه برای یک مجموعه ی اسباب بازی بود. در آن زمان هر قطعه  PLA را 1 دلار قیمت گذاری کردیم. در حین پروژه متوجه چالش برانگیز بودن آن شدیم و پس از کسب کمی تجربه متوجه شدیم باید حدودا 70 % بیشتر از مبلغی که دریافت کردیم قیمت گذاری می کردیم.

جوانب زیادی را در نظر نگرفته بودیم: زمانی که صرف آماده سازی به صورت دستی می شود، برش، ارزیابی، برنامه ریزی نحوه ی چیدمان قطعات بر روی بستر پرینت، هزینه ی نرم افزار و زمان حقیقی ای که صرف پرینت این قطعات با دستگاه شد. نهایتا این پروژه تبدیل به یک پروژه ی آموزشی شد و تصیم گرفتم برای حل این مسئله فکری کنم. بر آن شدم تا یک کمپانی راه اندازی کنم تا به سایر کمپانی های تولید ی و پرینت سه بعدی در نحوه ی برنامه ریزی و قیمت گذاری پروژه هایشان کمک کنم.

اما پیش از آن با صدها کمپانی، مغازه دار و سایر خدمات مشابه مصاحبه کردم و متوجه شدم که آن ها هم با همین مشکلات رو به رو بوده و هستند. راه حل MakerOS بود.”

قیمت پرینت سه بعدی

نگاره 2) MakerOS-نحوه ی قیمت گذاری پروژهای پرینت سه بعدی

MakerOS یک پلتفرم نرم افزار برای کمپانی های پرینت سه بعدی و تولیدی های دیجیتال است و به آن ها کمک می کند تا با مشتریانشان به بهترین شیوه همکاری داشته باشند.

“این نرم افزار دارای مجموعه ای از ابزارهی یکپارچه است که از بهینه بودن و کارآمدی پروژه اطمینان حاصل می کند. این ابزرها شامل یک Autoquoter عمومی، نمایشگر سه بعدی آنلاین، پورتال های پیام رسانی و اشتراک گذاری، مدیریت موجودی و پورتال پرداخت است. همه ی این ابزارها در ارتباط با یکدیگر عمل می کنند. ”

“برگردیم به همان سیستم قیمت گذاری. کاری که شما باید انجام دهید این است که درک درستی از هزینه های اصلی کسب و کارتان پیدا کنید و حاشیه ی مطلوبی برای آن در نظر بگیرید. می توانید به وبینار مربوط به نحوه ی قیمت گذاری بر روی خدمات پرینت سه بعدی 2020  یا همچنین می توانید از محاسبه گر قیمت پرینت سه بعدی استفاده کنید. این سیستم بر اساس متدی که توسعه داده ایم ایجاد شده است. یا به سادگی برای مشاوره با ما تماس بگیرید.”

 

 

author-avatar

درباره Sara abdolmotalebi

سارا عبدالمطلبی، دانشجوی گرافیک دیزاین دانشگاه هنر تهران و مترجم زبان انگلیسی هستم. همچنین در زمینه های موسیقی و تئاتر فعالیت می کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *