اخبار پرینت سه بعدی

فیلامنت پرینت سه بعدی سرامیکی و peek شرکت Roboze

فیلامنت پرینت سه بعدی سرامیکی و PEEK شرکت Roboze
میزان رضایت شما

پیش از آن که بخواهید محصولات خود را توسط تکنولوژی پرینت سه بعدی تولید کنید، بایستی نسبت به خرید فیلامنت مدنظرتان اقدام کنید. در نتیجه پیش از سفارش پرینت بعدی ادامه این مطلب را از دست ندهید. Roboze پس از دریافت یک سرمایه چند میلیون دلاری، از اولین متریال پرینت سه بعدی سال خود رونمایی کرد. ساخت فیلامنت جدید این شرکت ایتالیایی با کارایی بالا تحت عنوان Helios PEEK 2005، ترکیبی از پلیمر قدرتمند و پرکاربرد پلی اتر اتر کتون ( PEEK) و سرامیک است.

این PEEK جدید پر شده از سرامیک به منظور حفظ ثبات بیشتر در دماهای بالا، در عین حال ارائه سطح بهبود یافته توسعه یافته است. به گفته این شرکت، این بهترین گزینه برای قطعات پیچیده با دیواره های نازک است، و نیاز به مراحل پردازش پس از تولید را نیز کاهش می دهد که در نهایت منجر به کاهش 60 درصدی زمان کار در مقایسه با سایر پلیمرها و کامپوزیت ها می شود.

Helios PEEK 2005 عایق حرارتی بالا در دماهای بالاتر از 170 درجه سانتیگراد و همچنین رسانایی الکتریکی پایین را نشان می دهد. این ماده همچنین سبک وزن توصیف شده است. Roboze خاطرنشان کرد: “بخش سرامیکی در مقایسه با الیاف کربن و شیشه رایج‌، ابعاد کوچک‌تری دارد…» ماهیت تک کریستالی تقویت کننده اجازه می دهد تا مرزهای دانه را حذف و عیوب کریستالوگرافی به حداقل برسد و کارایی آن به حداکثر.

این مواد در ماه مارس از طریق سرویس پرینت سه بعدی این شرکت، در بازار قطعات سه بعدی Roboze در دسترس خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید در وبینار بعدی این شرکت، در ۱۷ مارس ۲۰۲۲، شرکت کنید.

“در Roboze، ما شاهد پیشرفت‌های بزرگی با استفاده از فناوری پرینت سه بعدی خود در بخش‌هایی از جمله هوافضا، انرژی و ورزش‌های موتوری بوده‌ایم. ما از نزدیک با بسیاری از این صنایع تحت نظارت کار می کنیم و از ادغام فناوری AM از پروتوتایپینگ تا تولید حمایت می کنیم.” Simone Cuscito، مدیر تکنولوژی Roboze

“Helios™ PEEK 2005 دقیقاً از نیازهای این صنایع نشأت می‌گیرد و گزینه ای عالی برای کاربردهایی است که به متریالی با مشخصات سبکی، استحکام مکانیکی و مقاومت حرارتی نیاز دارند.” به منظور پرینت سه بعدی شفاف بایستی فیلامنت مربوط به آن را استفاده کنید.

برای اطلاع بیشتر از ویژگی ها و قیمت فیلامنت شفاف کلیک کنید.

 

ما تازه شروع به ورود مواد سرامیکی به بازار پرینت سه بعدی کرده ایم. در حالی که تعداد انگشت شماری از شرکت ها برای پرینت سه بعدی سرامیک های با کارایی بالا مانند لیتوز و Xjet وجود دارند، ما شاهد افزایش تعداد کامپوزیت های سرامیکی نیز هستیم. علاوه بر این محصول، Fortify یک تقویت کننده ذرات سرامیکی ایجاد کرده است که برای ابزار در دمای بالا ایده آل است.

فیلامنت پرینت سه بعدی سرامیکی و PEEK شرکت Roboze

با در نظر گرفتن این موضوع، می‌توانیم ببینیم که Roboze از مبتکرین در این فضا است، که در میان تولیدکنندگان پرینترهای سه بعدی با دمای بالا در حال پیشروی و کاهش سهم بازار Stratasys است.

می‌توانیم انتظار داشته باشیم شرکت‌هایی مانند 3DGence و INTAMSYS نیز به سراغ مواد سرامیکی بروند. SmarTech Analysis در گزارش “بازارهای AM تولید سرامیک: 2019-2030” ارزش بازار پرینت سه بعدی سرامیک را تا سال 2030 حدود 4.9 میلیارد دلار تخمین می زند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *