مقالات پرینت سه بعدی

ویولن پرینت سه بعدی

ویولن پرینت سه بعدی
میزان رضایت شما

سازهای پرینت سه بعدی پدیده ی تازه ای نیستند، اما اکثر سازهای با کیفیتی که در بوتیک ها پیدا می شوند  به نحوی قیمت گذاری شده اند که متناسب با زحمت افراد سازنده ی آن باشد. Matthew Canel، نوازنده/مهندس، امیدوار است بتواند این موضوع را تغییر دهد. Canel فارغ التحصیل مهندسی از دانشگاه Case Western Reserve، کلیولند، اوهایو است و پیش از آن زندگی اش را صرف یادگیری ویولن سل کرده است. Canel با انگیزه هزینه بالای آلات موسیقی (به ویژه ویولن سل) به AM روی آورده است تا سازهایی با کیفیت مناسب برای دانش آموزان بسازد. ویولن‌های پرینت سه بعدی FDM از طریق وب‌سایت 3DMusic او به فروش می‌رسند و می‌توان آن‌ها را با حداقل 200 دلار خریداری کرد.

ویولن پرینت سه بعدی

این ممکن است برای پرینت FDM کمی گران به نظر برسد، اما شما نه تنها هزینه ای بابت زمان کارکرد پرینتر پرداخت می کنید، بلکه برای کار طراحی که با کمک طراحان حرفه ای انجام شده نیز، هزینه می کنید. مطمئناً، می توانید هر تعداد STL رایگان را از وب دانلود کرده و آن را چاپ کنید، اما احتمالاً خیلی عالی به نظر نمی رسد. نتیجه تلاش های 3DMusic یک ویولن است که ادعا می شود چیزی شبیه ساز چوبی صدا می کند. یا حداقل، مانند ابزاری با قیمت بالاتر! شما می توانید یک ویولن چوبی تا 1 میلیون دلار بخرید. بنابراین، از این جهت، طیف گسترده‌ای وجود دارد…

“ارزان‌ترین ویولن‌هایی که در AliExpress پیدا کرده‌ام، ۶۹ دلار به اضافه حمل‌ونقل هستند، و کیفیت صدای آن‌ها همان چیزی است که از یک ویولن ۶۹ دلاری انتظار می رود. ما در تلاشیم تا کیفیت صدای یک ویولن 300 تا 400 دلاری را به دست آوریم و سپس قیمت آن را پایین بیاوریم.” این شرکت چند سال پیش تاسیس شد و آنها پروتوتایپ های اولیه ی خود را در همان سال در نمایشگاه CES 2020 به نمایش گذاشتند. آنها از آن زمان تاکنون هر سال در CES غرفه دارند.

ویولن پرینت سه بعدی

همانطور که در تصویر می بینید، ویولن ها با استفاده از یک پرینتر سه بعدی FDM معمولی چاپ شده اند، که بدون شک کمک می کند تا هزینه ها مطابق با هدف شرکت برای تهیه ویولن های مقرون به صرفه باشد. بدیهی است که پرینت ویولن تفاوت زیادی با پرینت ویولن سل دارد، و ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا سازهای بزرگی را ببینیم که با کیفیت های توناژ قابل مقایسه با انواع سنتی آنها چاپ شده است. چاپ چیزهای بزرگ از پلاستیک با پرینترهای معمولی همچنان بسیار مشکل است. با این حال، این ویولن‌ پرینت سه بعدی قطعاً گامی بزرگ در مسیری درست است و با ترکیب چوب‌سازی سنتی، مواد مدرن و حتی روش‌های شبیه‌سازی، تصور ساخت یک ساز بزرگتر از پلاستیک ممکن است خیلی دور از ذهن به نظر نرسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *