فروش فیلامنت ایرانی و خارجی با قیمت های کاملا رقابتی

برای رفتن به فروشگاه کلیک کنید...

سفارش پرینت سه بعدی

پرینت سه بعدی فرایندی است که در آن یک مدل سه بعدی کامپیوتری تبدیل به یک مدل سه بعدی واقعی می شود که جنس آنرا می توانیم انتخاب کنیم. روشهای مختلفی برای پرینت سه بعدی وجود دارد که می توانید از این لینک (روش های پرینت سه بعدی) انواع این روش ها و توضیح فرایند آنها را مشاهده کنید. در این فرایند که به صورت افزایشی است مدل به تعداد زیادی سکشن یا مقطع تبدیل شده و روی هم قرار می گیرد در بعضی از روش های پرینت این لایه ها توسط لیزر از یک مایع رزینی یا پودر سفت شده و ایجاد می شوند.

سفارش پرینت سه بعدی

منبع نگاره archive.fabacademy.org

همانطور که گفته شد روش های زیادی برای پرینت سه بعدی وجود دارد که بر حسب نیاز و بسته به نوع استفاده از مدل پرینت شده می توانیم روش پرینت را انتخاب کنیم. در انتخاب روش پرینت آیتم های زیادی موثر هستند مانند: استحکام قطعه، قیمت پرینت سه بعدی قطعه, تعداد قطعات چاپ شده، زمان چاپ مدل سه بعدی و…

ما در پرینت سه بعدی فیلانو به صورت کاملا تخصصی از روش پرینت سه بعدی FDM استفاده می کنیم و این تضمین را به مشتریان خود می دهیم که یکی از بهترین و با کیفیت ترین ها در این زمینه هستیم و طیف گسترده مشتریان ما از شرکت های تولیدی و طراحی تا مجسمه سازی و قالب سازی و همینطور دانشجویان رشته های مختلف و همینطور نطرات شما عزیزان این ادعای ما را ثابت می کند. اما ما در پرینت سه بعدی فیلانو چکار می کنیم…؟ با ما همراه باشید تا مراحل ثبت سفارش پرینت سه بعدی از مدل سه بعدی شما را با هم ببینیم.

روش پرینت سه بعدی FDM

روش پرینت سه بعدی FDM  از ارزانترین و سریعترین روش های پرینت سه بعدی است که پاسخگوی طیف وسیعی از نیازهای بازار در حوزه پرینت و چاپ سه بعدی است از مزایای ااین روش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. ارزان بودن روش پرینت سه بعدی FDM نسبت به سایر روش های چاپ و پرینت سه بعدی
 2. کیفیت مطلوب و قابل قبول نسبت به هزینه و زمان پرینت
 3. از سریعترین روش های پرینت سه بعدی است
 4. سنباده خور بودن و رنگ پذیری مناسب مدل های پرینت شده در پرینت سه بعدی FDM
 5. امکان انتخاب انواع مواد پرینت در روش FDM مانند: PLA, ABS, PETG
 6. مناسب برای پرینت سه بعدی با تعداد بالا

برای شروع مراحل ثبت سفارش چاپ سه بعدی به یک فایل سه بعدی نیاز داریم. این فایل سه بعدی می تواند در نرم افزارهای مختلفی طراحی شده باشد و از این لحاظ محدودیتی وجود ندارد.

اگر هنوز فایل سه بعدی ندارید و مثلا یک ایده یا تصویر دو بعدی دارید می توانید از بخش طراحی سه بعدی فیلانو کمک بگیرید تا فایل سه بعدی برای شما طراحی شود. اگر به جای ایده ذهنی یا تصویر دو بعدی بخواهید از روی یک قطعه طراحی کنید نیز امکان پذیر است. برای این منظور می توانید آبجکت یا قطعه مورد نظر را اسکن سه بعدی کنید یا طراح با استخراج ابعاد و اندازه قطعه مورد نظر آنرا دوباره طراحی کند و یک فایل سه بعدی از قطعه شما ساخته شود.

سفارش پرینت سه بعدی

منبع نگاره circuitdigest.com

نرم افزارهای طراحی سه بعدی

برای طراحی سه بعدی در حوزه های مختلف می تواند از نرم افزارهای زیادی استفاده کنید که بعضی از معروف ترین آنها را مشاهده می کنید:

 1. نرم افزارهای مهندسی مانند سالیدورکس ( Solidworks), کتیا ( Catia), راینو ( Rhino), اینونتور ( Inventor), اتوکد ( Autocad) و …
 2. نرم افزارهایی که بیشتر در زمینه ساخت انیمیشن و بازی های کامپیوتری استفاده می شوند مانند تری دی مکس ( 3dsmax), مایا ( Maya)، مودو ( Modo), زیبراش ( Zbrush) و …
 3. نرم افزارهایی که بیشتر در زمینه های معماری و دکوراسیون کاربرد دارند مانند اسکچ آپ ( Sketchup), رویت ( Revit) و …

 

فرمت فایل برای پرینت سه بعدی

بعد از ساخت مدل سه بعدی برای ارسال فایل باید از فرمت هایی استفاده کنید که برای نرم افزارهای جی کدگیری قابل شناسایی باشند. معمولا از فرمت stl به صورت یکپارچه در همه نرم افزارهای جی کدگیری استفاده می شود اما در بعضی از این نرم افزارها فرمت های دیگری مانند obj نیز استفاده می شود. اما معمولا واحد‌های پرینت سه بعدی از نرم افزارهای واسط برای ویرایش و تبدیل فرمت استفاده می کنند بنابراین با فرمت های دیگری مانند step, iges, 3ds, skp, dwg و …نیز می توانید فایل خود را ارسال کنید.

موارد زیر را در هنگام ساخت فایل سه بعدی و همچنین خروجی گرفتن در نظر بگیرید تا فایل شما کیفیت مناسبی برای پرینت داشته باشد:

 • واحد اندازه گیری در پرینت سه بعدی

حتما تا جای ممکن سعی کنید از واحد میلی متر برای طراحی و مدلسازی سه بعدی استفاده کنید.

 • مقدار مناسب تعداد مش ها در نرم افزارهای مش مدلینگ

در صورت طراحی و مدلسازی در نرم افزارهای مش مدلینگ سعی کنید کیفیت مناسبی را برای مش ساخته شده در نظر بگیرید.

سفارش پرینت سه بعدی

منبع bcn3d.com

 • کیفیت فایل های خروجی برای پرینت سه بعدی

هنگام خروجی گرفتن از نرم افزارهای مورد نظر به تنظیمات و مقدار مش تعیین شده دقت کنید تا فایل خروجی افت کیفیت نداشته باشد

 • فایل سه بعدی حتما باید ضخامت داشته باشد تا قابل پرینت باشد

مدل ساخته شده حتما باید سالید باشد و پوسته ها ضخامت داشته باشند سطوحی که ضخامت نداشته باشند برای نرم افزارهای جی کدگیری قابل شناسایی نیستند.

سفارش پرینت سه بعدی

منبع نگاره www.sculpteo.com

 • مدل سه بعدی باید کاملا بسته باشد

آبجکت کاملا بسته باشد یعنی لبه ها و گوشه های باز ( Naked Edge) نداشته باشد

سفارش پرینت سه بعدی

 • ضخامت قابل قبول برای پرینت سه بعدی

حداقل ضخامت برای دیواره ها پرینت برای دیواره ها ۱.۲ الی ۲ میلی متر است البته دیواره هایی با ضخامت کمتر هم قابلیت پرینت شدن دارند و در این موارد باید حتما نازل 0.2 یا 0.1 میلی متر استفاده شود. مشکلی که معمولا در نازل های کوچکتر اتفاق می افتد گرفتگی زیاد نازل است که کوچکترین ناخالصی در فیلامنت مصرفی باعث این گرفتگی می شود.

 • تلورانس پرینت سه بعدی

در مرحله طراحی باید تلورانس پرینت سه بعدی را در نظر بگیرید. مثلا فرض کنید قرار است یک استوانه داخل یک سوراخ دایره ای قرار بگیرد و یک مقدار خیلی کم هم لقی داشته باشد یعنی اگر خواستیم استوانه را خارج کنیم به راحتی این اتفاق بیافتد دراین حالت حتما باید قطر سوراخ 0.2 الی 0.3 میلی متر بزرگتر باشد تا بتواند شرینکیج (مقدار جمع شوندگی) pla  را جبران کند. در واقع هنگام پرینت سوراخ دایره ای بین 200 الی 300 میکرون کوچک تر می شود.

سفارش پرینت سه بعدی

منبع: matterhackers.com

برای درک بیشتر این موضوع می توانید فیلم زیرا را ببینید:

 

 

 • ساپورت گذاری و زوایایی که ساپورت می خورند

در فرایند پرینت سه بعدی کنترل زوایایی که ساپورت می خورند بسیار مهم است چون معمولا جاهایی که ساپورت می خورند کیفیت کمتری دارند و صافی سطح مناسبی ندارند. معمولا سطوحی که زوایای کمتر از 45 درجه دارند ساپورت گذاری می شوند بنابراین اگر در مرحله طراحی و مدلسازی بتوانیم تعداد این زوایا را کاهش دهیم به افزایش کیفیت پرینت سه بعدی کمک بسیار زیادی کرده ایم و علاوه بر کیفیت در زمان و هزینه پرینت سه بعدی نیز صرفه جویی خواهد شد.

سفارش پرینت سه بعدی

منبع: : archive.fabacademy.org

 • فاصله مناسب برای قطعاتی که داخل هم حرکت می کنند

برای طراحی قطعاتی که داخل هم حرکت می کنند حتما باید فاصله مناسبی در نظر بگیرید تا هنگام لایه گذاری به هم نچسبند. در هنگام پرینت می توانید بعضی قطعات را که در حالت عادی امکان مونتاژ آنها وجود ندارد به صورت مونتاژ شده و داخل هم پرینت کنید و حتما باید بین این قطعات فاصله مناسبی را در نظر بگیرید. کمترین فاصله مناسب برای دو قطعه که قرار است داخل هم حرکت کنند 0.4 میلی متر است که اگر از این مقدار هم بیشتر باشد بهتر است.

سفارش پرینت سه بعدی

منبع: i.materialise.com

 • کمترین قطر سوراخ هایی که قابلیت پرینت شدن دارند

در طراحی قطعاتی که دارای سوراخ هستند حتما دقت کنید که قطر این سوراخ ها کمتر از 1 میلی متر نباشد. دیواره ها در سوراخ هایی با قطر کمنر از 1 میلی متر با توجه به شرینکیج pla به هم نزدیک شده و امکان پر شدن سوراخ بسیار زیاد است.

سفارش پرینت سه بعدی

منبع: archive.fabacademy.org

 • انتخاب ماده مناسب برای پرینت سه بعدی

انتخاب ماده مناسب برای پرینت سه بعدی بسیار اهمیت دارد با توجه به اینکه ما در پرینت سه بعدی فیلانو فقط از روش fdm برای پرینت سه بعدی استفاده  می کنیم حتما باید در انتخاب این ماده پرینت سه بعدی عوامل زیر را در نظر بگیرید:

1.اندازه قطعه:

اندازه قطعه ای که می خواهید پرینت کنید را باید در انتخاب متریال پرینت سه بعدی در نظر بگیرید. هر چقدر اندازه قطعه بزرگتر باشد پرینت آن با موادی مانند abs که شرینک زیادی دارند سخت تر خواهد بود. اما قطعات کوچک را می توانید با abs یا petg به راحتب پرینت کنید.

2.مورد استفاده قطعه پرینت شده:

می خواهید از قطعه پرینت شده برای چه منظوری استفاده کنید…؟ جواب این سوال می تواند به متریال انتخاب شده برای پرینت سه بعدی مربوط باشد. مثلا فرض کنید قرار است قطعه پرینت شده در یک دستگاه به عنوان چرخ دنده استفاده شود و نیاز به استحکام بالایی دارد در این مورد مطمئما فیلامنت نایلون انتخاب مناسبی خواهد بود یا مثلا قرار است قطعه پرینت شده مقاومت دمایی بالایی داشته باشد در اینصورت ABS فیلامنت مناسبی برای پرینت خواهد بود.

3.هزینه و قیمت پرینت سه بعدی قطعه مورد نظر:

در میان فیلامنت های موجود ABS ایرانی ارزانترین فیلامنت موجود در بازار ایران است که هم مواد اولیه آن داخلی است و هم در داخل ایران تولید می شود و از کیفیت مطلوبی هم نسبت به فیلامنت های ABS خارجی برخوردار است. پس از آن نیز PLA  ایرانی دومین فیلامنت ارزانی است که در پرینت سه بعدی به روش FDM می توان استفاده کرد. فیلامنت های خارجی ABS  و PLA و فیلامنت هایی مانند PETG، نایلون Nylon، فیبرکربن، فیلامنت چوب، فیلامنت انعطاف پذیر و …در جایگاه های بعدی از لحاظ قیمت هستند.

نکته: توجه داشته باشید در مواردی که قطعات پرینت شده قرار است دوام زیادی داشته باشند و استحکام و کیفیت سطوح آنها مهم است بهتر است از فیلامنت های با کیفیت بالا استفاده کنید تا کارایی مناسب برای هدف مورد نظر را داشته باشند.

می توانید فایل سه بعدی خود را از طریق واتس اپ، تلگرم  و یا ایمیل فیلانو برای ما ارسال کنید تا برآورد قیمت پرینت سه بعدی و زمان پرینت برای شما ارسال شود.

سوالات متداول پرینت سه بعدی

در هر نرم افزار سه بعدی که مدل خود را ساخته اید کافی است به بخش اکسپورت Export که معمولا در منو فایل نرم افزار است مراجعه کرده و با فرمت STL از فایل خود خروجی بگیرید.

با تمام نرم افزارهایی که توانایی مدلسازی سه بعدی دارند می توانید ایده خود را سه بعدی کنید. نرم افزارهایی از قبیل راینو، سالیدورکز، کتیا، تری دی مکس، اسکچ آپ، رویت، مایا و …که در طراحی بیشتر از بقیه نرم افزارها مورد استفاده قرار می گیرند.

برای اطلاع از هزینه پرینت و برآورد قیمت حتما باید فایل خود را برای ما ارسال کنید، بدون ارسال فایل برآورد قیمت انجام نخواهد شد.

بعد از ارسال فایل از طرف شما با فرمت مشخص شده، زمان و هزینه پرینت با توجه به کیفیت تعیین شده از طرف شما محاسبه شده و قبل از اینکه پرینت شود به اطلاع شما می رسد. در صورت تایید معمولا 40 الی 60 درصد هزینه محاسبه شده به عنوان پیش پرداخت دریافت می شود تا پرینت کار شروع شود. بعد از اتمام پرینت نیز باقی هزینه دریافت شده و آبجکت پرینت شده در تهران با الوپیک و برای شهرستان با پست سفارشی ارسال می شود.

امکان مراجعه حضوری برای سفارش پرینت و یا دریافت ابجکت پرینت شده وجود دارد که از این لینک می توانید ساعت کاری و آدرس ما را ببینید.

اگر مشکل فایل ارسالی برای پرینت سه بعدی در حد نهایتا 1 ساعت برطرف شود به رایگان این کار برای شما انجام می شود اما اگر ویرایش فایل زمان بیشتری نیاز داشته باشد هزینه ویرایش و آماده سازی فایل به هزینه پرینت اضافه شده و قبل از انجام هر گونه کاری به شما اطلاع داده می شود تا بعد از موافقت شما فایل آماده شده و پرینت شود.

بله، امکان انتخاب رنگ در صورت بودن موجود فیلامنت رنگی مورد نظر وجود دارد. حتما قبل از شروع پرینت رنگ مورد نظر خود را اعلام فرمایید تا امکان موجودی یا تهیه رنگ مورد نظر را شما بررسی شود.

خیر

قیمت رنگ های دیگر پرسنت سه بعدی با سفید یکی است مگر اینکه بخواهید از فیلامنت هایی مانند چوب، فیلامنت مس، برنز، آلومینیوم و یا انواع دیگر فیلامنت هایی که در بازار موجود است استفاده کنید که نسبت به فیلامنت معمولی pla قیمت بیشتری دارند.

بله

ما در مجموعه فیلانو واحد طراحی هم داریم که بر اساس خواسته های شما فایل سه بعدی تهیه شده و پرینت می کنیم.

بله وجود دارد

ابتدا از روی عکس مورد نظر شما فایل سه بعدی تهیه می شود که البته هزینه طراحی سه بعدی جداگانه محاشبه می شود. بعد از آماده سازی فایل سه بعدی برآورد هزینه و زمان پرینت سه بعدی به شما اعلام می شود.

بله

برای پرینت از روی قطعه باید فایل سه بعدی از آن تهیه شود که به دو صورت امکان پذیر است.

 • اگر قطعه خیلی پیچیده نباشد می توان با اسکن سه بعدی فایل آنرا تهیه کرده و از روی آن پرینت کنیم.
 • در روش دوم قطعه توسط طراح سه بعدی اندازه برداری می شود و فایل سه بعدی آن توسط طراح در یک نرم افزار سه بعدی ساخته می شود.