اخبار پرینت سه بعدی, مقالات پرینت سه بعدی

پرینت سه بعدی اولین ساختمان مسکونی در آلمان

اولین ساختمان پرینت سه بعدی در آلمان
5/5 - (1 امتیاز)

با ساخته شدن اولین ساختمان مسکونی پرینت سه بعدی در Wallenhausen آلمان توسط شرکت PERI GmbH با پرینتر BOD2، ساختمان سازی با این تکنولوژی در شرف تبدیل شدن به یک بیزینس بزرگ است. این ساختمان با 5 واحد در 3 طبقه و با مساحتی بیش از 370 متر مربع، یکی از بلندپروازانه ترین ساختمان های پرینت شده تا کنون است. در ادامه با ما همراه باشید تا با جزییات بیشتری از پرینت سه بعدی اولین ساختمان مسکونی در آلمان آشنا شوید.

اولین ساختمان پرینت سه بعدی در آلمان

نگاره 1) اولین ساختمان مسکونی پرینت سه بعدی در آلمان

گفتنی است که این ساختمان یک پروژه ی نمایشی یا تحقیقاتی نیست بلکه بعد از اتمام به افراد علاقه مند کرایه داده خواهد شد به جز یک واحد که به عنوان شوروم و برای بازدید عموم مورد استفاده قرار می گیرد. این پروژه بیانگر پیشرفت روز افزون این تکنولوژیست. کارفرمای این پروژه، Michael Rupp Bauunternehmung GmbH، یک شرکت ساختمان سازی با سابقه ی 25 ساله در همین منطقه است. Rupp Bauunternehmung به عنوان یکی از کمپانی های زیر مجموعه ی این شرکت، قرار است که از سال 2021 تمامی پروژه های ساختمانی پرینت سه بعدی این شرکت را اداره کند. مدیر این مجموعه در رابطه به تعهدشان به نوآوری می گوید: ما به پتانسیل این تکنولوژی در شکل دهی آینده ایمان داریم و می خواهیم سهمی در ساختن این آینده داشته باشیم و بر خلاف طبیعت سنتی حیطه ی فعالیتمان، ترسی برای رو به رو شدن با چالش ها و نوآوری نداریم.

بیشتر بخوانید...
پرینت سه بعدی سبک ترین دوچرخه ی الکتریکی دنیا

“همزمان با این پروژه در Wallenhausen ما شاهد این هستیم که تیم ساختمان سازی پرینت سه بعدیِ PERI 3D  قدم های بعدی را بر می دارند و در تلاش برای تبدیل شدن به کمپانی پیشرو در زمینه ی ساختمان سازی با پرینت سه بعدی هستند. با پرینت سه بعدی اولین ساختمان مسکونی در آلمان، ما نشان دادیم که از این تکنولوژی در ساخت واحد های مسکونی نیز می توان استفاده کرد. همچنین زمینه های جدیدی را برای بهره برداری از تکنولوژی پرینت سه بعدی ایجاد کرده ایم که به یقین باعث پیشرفت آن خواهد شد.” Thomas Imbacher ، مدیر خلاقیت و بازاریابی کمپانی PERI

همچنین این ساختمان پس از اتمام، بزرگترین ساختمان پرینت سه بعدی در اروپا خواهد شد. تیم PERI معتقد است که این پروژه در زمان پیشبینی شده آماده ی بهره برداری خواهد شد؛ زیرا که پروژه ی پیشین آنها در Beckum  هم دو ماه پیش به اتمام رسید. زمان محاسبه شده برای پرینت این ساختمان 6 هفته است و پرینتر قادر به جاگذاری قسمت هایی هم برای لوله کشی و سیم کشی خواهد بود و متخصصان این قسمت ها می توانند همزمان با پرینت ساختمان، دست به کار شوند؛ که این موضوع به مراتب سبب افزایش سرعت پروژه خواهد شد.

اولین ساختمان پرینت سه بعدی در آلمان

نگاره 2) اولین ساختمان مسکونی پرینت سه بعدی در آلمان

پرینتر BOD2، یک ابر پرینتر سه بعدی است که در محل ساختمان مستقر می شود و تا پایان پرینت در همان نقطه باقی می ماند و به این معناست که فقط یک بار نیاز به کالیبره کردن دستگاه هست. با سرعت 1 متر بر ثانیه، این دستگاه قادر به پرینت دیواری یک متر مربعی در 5 دقیقه است که آن را تبدیل به سریعترین پرینتر ساختمان سازیِ موجود در بازار می کند. با تمامی این امکانات و ابعاد، به طرز غافلگیرانه ای فقط به دو اپراتور برای زیر نظر گرفتن و کنترل دستگاه نیاز است.


منبع: 3dprinting.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *