اخبار پرینت سه بعدی

چاپ موفقیت‌آمیز ایمپلنت قفس گردن Ti-Largo

میزان رضایت شما

چاپ موفقیت‌آمیز ایمپلنت قفس گردن Ti-Largo

در صنعت پزشکی، استفاده از پروتزهای چاپ سه بعدی اغلب برای تقویت یا جایگزینی کامل بخش‌هایی از بدن بیماران استفاده می‌شود. در حالی که برخی از پیشرفت‌های عمده در زمینه‌ی ایمپلنت جمجمه، لگن یا زانو بوده است، محققان پارک تحقیقاتی در دانشگاه آتلانتیک فلوریدا اخیراً با پرینت سه‌بعدی ایپمپلنت قفس گردن توسط شرکت FloSpine LLC به پیشرفت عظیمی در جراحی ستون فقرات دست یافته‌اند.
این ایمپلنت که به عنوان قفس سرویکال چاپ سه بعدی Ti-Largo شناخته می شود، وسیله ای است که فضای بین دو سطح ستون فقرات را باز نگه می دارد و به استخوان اجازه رشد و در نهایت جوش خوردن را می دهد. قفس های ستون فقرات مانند این معمولا برای درمان آسیب های مختلف یا شرایط مربوط به آسیب دیسک های ستون فقرات یا مهره ها و برای ترمیم رشد استخوان، وضعیت قرارگیری و افزایش حمایت در ستون فقرات استفاده می شود. چاپ سه بعدی اجازه می دهد تا قفس ها از انواع مواد مستحکم مانند PEEK، سرامیک یا آلیاژ تیتانیوم ساخته شوند که قفس سرویکال پرینت سه بعدی Ti-Largo از آن ساخته شده است.

چاپ موفقیت‌آمیز ایمپلنت قفس گردن Ti-Largo

راه حل سفارشی ستون فقرات FloSpine

قفس گردن سه بعدی Ti-Largo طراحی شده تا با دستگاه دوم FloSpine، به طور یکپارچه کار کنند و یک درمان جامع برای ستون مهر‌ه‌های گردن، که هفت مهره اول متصل به زیر جمجمه هستند، را شکل دهند. تمرکز اصلی طراحی Ti-Largo بر روی نیازهای متمایز هر بیمار است. از آنجایی که از طریق پرینت سه بعدی تولید می شود، هر قطعه می تواند به صورت سفارشی نصب شود و به بهترین شکل با نیازهای کاربر مطابقت داشته باشد. علاوه بر این، تیم پشت این ایمپلنت به شدت بر زیست سازگاری بهینه، یا کمترین میزان مقاومتی که دستگاه با بدن نشان می‌دهد، و همچنین به حداکثر رساندن رشد استخوان در ناحیه مهره‌ها تمرکز کرده است.

قفس گردن باید حتما از طریق جراحی نصب شود، که اغلب می تواند دردسرساز باشد، اما طراحان Ti-Largo بیان کرده اند که این ایمپلنت برای جراحی کم تهاجم ساخته شده است تا خطرات مربوط به جراحی را کاهش دهد و سرعت درمان بعد از جراحی را افزایش دهد. دکتر جان افشار از موسسه علوم اعصاب پالم بیچ با اشاره به اولین موفقیت های پس از جراحی، اظهار داشت: «چاپ قفس گردن Ti-Largo یک جهش بزرگ در جراحی ستون فقرات است. طراحی خاص برای هر بیمار و فناوری پرینت سه بعدی این پتانسیل را دارد که انقلابی در رویکرد ما در این درمان‌ها ایجاد کند و دقت بیشتر و نتایج بهتری را برای بیماران به ارمغان بیاورد. برای اطلاعات بیشتر در مورد قفس گردن چاپ سه بعدی Ti-Largo، می توانید به گزارش گروه تحقیقاتی در اینجا مراجعه کنید.

 

منبع: 3dnatives

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *