بهترین نمایشگرها و شبیه سازهای G-Code در سال ۲۰۲۳-بخش دوم

در بخش اول این مطلب، شما را با تعدادی از بهترین نمایشگرهای G-code و شبیه‌سازهای چاپگر سه بعدی آنلاین آشنا کردیم. در بخش دوم مطلب به سراغ گزینه های‌ آفلاین و قابل دانلود می‌رویم

ادامه مطلب

کانورت فایل های SLDPRT به STL

کانورت فایل های SLDPRT به STL

فایل‌های SLDPRT را نمی‌توان خارج از SolidWorks استفاده کرد، و به‌ویژه هنگام پرینت سه‌بعدی، حتما به یک رابط قابل اعتماد بین برنامه ی اسلایسر (مانند PrusaSlicer یا Cura) و برنامه ی مدل‌ساز سه‌بعدی یا نرم‌افزار CAD نیاز دارید. اینجا جایی است که فرمت STL مفید به کار می آید

ادامه مطلب

بهبود چسبندگی فیلامنت PETG به بستر پرینت

بهبود چسبندگی فیلامنت PETG به بستر پرینت

PETG (پلی اتیلن ترفتالات اصلاح شده با گلیکول) یک ترموپلاستیک است که معمولاً در پرینت سه بعدی برای قطعات کاربردی استفاده می شود. شکنندگی کمتر نسبت به PLA و تاب خورگی کمتر از ABS، آن را به گزینه ای عالی برای طرح های انعطاف پذیر و موقعیت های پر فشار تبدیل میکند اما عدم چسبندگی فیلامنت پتجی petg می تواند یکی از مشکلات مهم این فیلامنت باشد.

ادامه مطلب

دانلود سیمپلیفای تری دی simplify3d همراه با آموزش نصب

دانلود سیمپلیفای تری دی simplify3d همراه با آموزش نصب

سیمپلی فای تری دی Simplify3d در سال 2013 در سینسیناتی اوهایو تاسیس شد که یکی از بزرگترین مجموعه های پرینت سه بعدی جهان را در خود جای داده است. یکی از نرم افزارهای پرینت سه بعدی که به نقل از شرکت سازنده در بیش از 170 کشور دنیا در حال استفاده است. سیمپلیفای تری دی Simplify3d دارای تنظیمات بسیار قدرتمندی در زمینه جی کدگیری برای دستگاه های پرینتر سه بعدی است که این نرم افزار را متمایز کرده است.

ادامه مطلب

5 ویدئوی برتر پرینت سه بعدی: از PLA و ABS تا موشک های پرینت سه بعدی

پنچ فیلم برتر پرینت سه بعدی از PLA و ABS تا پرینت سه بعدی موشک

در این مطلب ویدئو هایی می بینیم از خواص و ویژگی های متفاوت PLA و ABS، دو پلیمر محبوب در صنعت پرینت سه بعدی. سپس دنیای موشک های پرینت سه بعدی مورد استفاده در ماموریت های فضایی را کاوش می کنیم. سری به اسکنرهای سه بعدی می زنیم و اینکه چه طور محققان از این دستگاه ها برای تحقیقات پزشکی قانونی استفاده می کنند. همچنین یاد میگیریم که Laser Powder Bed Fusion (LPBF) چگونه کار می کند. 

ادامه مطلب

تکنولوژی کنترل کیفیت اولتراسونیک دانشگاه Osaka 

تکنولوژی کنترل کیفیت پرینت سه بعدی اولتراسونیک دانشگاه Osaka 

در یک مطالعه آکادمیک منتشر شده در Ultrasonics، محققان دانشگاه Osaka از امواج مافوق صوت لیزری استفاده کردند تا نقص‌های مقیاس کوچک زیر سطح مجموعه‌های پرینت سه بعدی فلز را شناسایی کنند. این مطالعه منجر به کشف تکنولوژی کنترل کیفیت پرینت سه بعدی منحصر به فردی شد که می تواند در سراسر صنعت پرینت سه بعدی مورد استفاده قرار بگیرد.

ادامه مطلب

ITP Aero سازه ی موتور جدید هوانورد UltraFan را پرینت سه بعدی می کند

ITP Aero سازه ی موتور جدید هوانورد UltraFan را پرینت سه بعدی می کند

ITP Aero به عنوان زیرمجموعه ی اسپانیایی سازنده خودروهای لوکس بریتانیایی Rolls-Royce، همچنان به نوآوری در صنعت هوانوردی، به ویژه در زمینه ی موتورها، ادامه می دهد و با پرینت سه بعدی سازه ی موتور جدید هوانورد UltraFan را طراحی و تولید کرده است. TBH (Tail Bearing Housing) اولین پروتوتایپ ساختاری است که برای پروژه Rolls-Royce با استفاده از پرینت سه بعدی طراحی شده است. این سازه به عنوان یک عنصر اتصال بین هواپیما و موتور استفاده می شود و تمام بارهای مربوطه را نیز حمل می کند. این یک پیشرفت کلیدی است زیرا TBH ساختاری است که قادر به تحمل بارها در همه شرایط عملیاتی است

ادامه مطلب

ICON و Lennar بزرگترین مجتمع مسکونی پرینت سه بعدی تگزاس را می سازند

ICON و Lennar بزرگترین مجتمع مسکونی پرینت سه بعدی تگزاس را می سازند

ICON همچنان به اثرگذاری در بخش ساخت و ساز پرینت سه بعدی ادامه می دهد. این کمپانی فناوری ساخت و ساز همین هفته اعلام کرد که با Lennar و BIG-Bjarke Ingels Group همکاری کرده است تا پرینت سه بعدی بزرگترین مجتمع مسکونی در تگزاس را بسازد. آنها مجموعه ای شامل 100 خانه را در آستین، تگزاس خواهند ساخت.

ادامه مطلب

پرینتر سه بعدی رزینی

پرینتر سه بعدی رزینی چیست و چه کاربردی دارد؟

پرینترهای سه بعدی رزینی با استفاده از رزین می توانند، محصولات دلخواه تان را به طور ظریف چاپ کنند. پرینترهای سه بعدی رزینی کاربرد بسیاری دارند و از آنها می توان در دندانپزشکی، ساخت طلا و جواهر و … استفاده کرد. در ادامه با فیلانو به بررسی ویژگی های پرینتر سه بعدی می پردازیم.

ادامه مطلب