فروش فیلامنت ایرانی و خارجی با قیمت های کاملا رقابتی

برای رفتن به فروشگاه کلیک کنید...

بایگانی

120مطلب موجود می باشد.
در تکنولوژی FFF، یک فیلامنت a) از متریال پلاستیک به یک هد حرارت دیده ی در حال حرکت تغذیه می شود و b) ذوب می شود و لایه پس از لایه دیپوز می شود. c) یک پلتفرم متحرک d) پس از هر لایه به سمت پایین حرکت می کند. در این تکنولوژی پرینت سه بعدی، e) سازه ی ساپورت عمودی نیاز است تا قسمت های تاق مانند را نگه داری کند.
مقالات پرینت سه بعدی

تکنولوژی FFF


تکنولوژی FFF که به نام FDM (Fused Deposition Modeling) نیز شناخته می شود یکی از فرآیندهای پرینت سه بعدی است که از رشته فیلامنت پیوسته ی یک متریال ترموپلاستیک استفاده می کند. فیلامنت از یک قرقره ی بزرگ به اکسترودر در حال حرکت و حرارت دیده تغذیه می شود و بر روی مدل در حال ساخت دیپوز می شود.

استریولیتوگراف
مقالات پرینت سه بعدی

استریولیتوگرافی


استریولیتوگرافی (SLA یا SL که تحت عوان دستگاه استریولیت سنگی، ساخت نوری، انجماد عکس یا چاپ رزین نیز شناخته می شود) یکی از انواع تکنولوژی های پرینت سه بعدی است که به جهت ساخت مدل ها، پروتوتایپ، پترن و قطعات، به روش لایه لایه، استفاده می شود. در این تکنولوژی و در طی فرآیند فوتوشیمیایی، نور موجب پیوند مونومرها و الیگومرهای شیمیایی می شود و پلیمر شکل می دهد.

پرینت سه بعدی چیست؟
مقالات پرینت سه بعدی

تری دی پرینت یا همان پرینت سه بعدی چیست و چگونه انجام می شود؟


اما اصلا پرینت سه بعدی چیست؟ پرینت سه بعدی با استفاده از مدل های CAD، به شیوه ی لایه لایه و با متریال های متنوع، از پلاستیک تا پودرها، قطعات سه بعدی می سازد. متریال های مورد استفاده در لایه های پرینت سه بعدی شامل پلاستیک، کامپوزیت یا متریال های بیولوژیکی و… است و برای ساخت قطعاتی با شکل، ابعاد، سختی و رنگ متنوع استفاده می شود.

خدمات پرینت سه بعدی فیلانو
مقالات پرینت سه بعدی

خدمات پرینت سه بعدی، روش ها و انواع پرینترهای موجود در بازار


پرینت سه بعدی از تکنولوژی های جدیدی است که در چند سال اخیر با سرعت بسیار زیادی در حال رشد بوده و هر روز شاهد نوآوری هایی…

جمجمه ی ترمیناتور فلزی با ریخته گری PLA
مقالات پرینت سه بعدی

جمجمه ی ترمیناتور فلزی با ریخته گری PLA


گاهی ویدئوهای پیشنهادی یوتیوب ما را به جاهای عجیبی هدایت می کند و گاهی هم این الگوریتم، ویدئوهای شگفت انگیز و آموزنده ای را به ما می رساند؛ مانند این ویدئو از AndysMachines که توانسته است یک جمجمه ی ترمیناتور فلزی با ریخته گری PLA بسازد.

Generative design و پروتوتایپ AM
مقالات پرینت سه بعدی

Generative design و پروتوتایپ AM


وقتی اصطلاح Generative design را می شنویم، ذهنمان بلافاصله به سراغ پرینت سه بعدی می رود؛ که کاملا قابل درک است زیرا که هر دوی این تکنولوژی ها به خوبی در کنار یکدیگر عمل می کنند. در این مطلب نگاهی می اندازیم به یک کمان جدید تولید ژاپن که با بهره گیری از Generative design و پروتوتایپ AM و ماشین کاری تبدیل به کمانی سبک وزن و با کیفیت شده است.

قطعه ی تولید شده با استفاده از متریال PETG
مقالات پرینت سه بعدی

متریال PETG


متریال PETG، نوع به خصوصی از پلاستیک است که در پرینت سه بعدی استفاده می شود و حرف G آن از کلمه ی ” Glycol-modified ” (اطلاح شده با گلیکول) گرفته شده است. این ماده در مرحله ی پلیمریزاسیون به ترکیب متریال اضافه می شود.

زیاد بودن سرعت پرینت سه بعدی سبب جابه جایی لایه ها می شود
راهنمای مشکلات رایج پرینت سه بعدی

سرعت پرینت سه بعدی


از پرینت سه بعدی اغلب تحت عنوان پروتوتایپ سریع (Rapid Prototyping) یاد می شود. نکته ی تناقض آمیز اینجا آن است که پرینت بعضی قطعات ساعت ها به طول می انجامد. خوشبختانه سرعت پرینت سه بعدی قابل تنظیم است که از این طریق می توان زمان تولید را کاهش داد اما تنظیمات ضعیف و نادرست هم ممکن است سبب بروز نقص ها و خرابی پرینت شود.

قیمت پرینت سه بعدی
اخبار پرینت سه بعدی

نحوه ی قیمت گذاری پروژهای پرینت سه بعدی


اگر صاحب یک شرکت خدمات پرینت سه بعدی یا توسعه ی محصول هستید، احتمالا نحوه ی قیمت گذاری پروژهای پرینت سه بعدی نادرستی را پیش گرفته اید است.

نرم افزار پرینت سه بعدی Simplify3D
مقالات پرینت سه بعدی

نرم افزار پرینت سه بعدی Simplify3D


بیش از 90% کارشناسان معتقدند که نرم افزارهای پرینت سه بعدی، بیشترین تأثیر را بر روی قطعات پرینت شده دارند؛ حتی بیشتر از خود پرینتر. یکی از این نرم افزارهاف نرم افزار پرینت سه بعدی Simplify3D است.

ماسک و فیکسچرهای پلاستیکی پرینت سه بعدی
مقالات پرینت سه بعدی

ماسک و فیکسچرهای پلاستیکی پرینت سه بعدی


تقریبا 10% پرینت سه بعدی پلاستیک به تولید فیکسچرهای پلاستیکی از براکت ها تا جک ها اختصاص دارد. با این حال تنها 1% از تمام ماسک و فیکسچرهای پلاستیکی پرینت سه بعدی هستند. به نظر می رسد کمی دخالت تکنولوژی AM در این حیطه، می تواند کارساز باشد و کمپانی نرم افزار NTopology هم ظاهرا به همین نتیجه رسیده است.

تولید موشک 20 فوتی AM فلزی
مقالات پرینت سه بعدی

تولید موشک 20 فوتی AM فلزی


شرکت فضایی Relativity Space، که در کالیفرنیا قرار دارد، تعدادی تصویر جدید از پیشرفت های تولید موشک 20 فوتی AM فلزی، در صفحات اجتماعیشان، منتشر کرده اند.