اخبار پرینت سه بعدی

آویزهای دوچرخه‌ی تیتانیومی پرینت سه بعدی Silca

آویزهای دوچرخه‌ی تیتانیومی پرینت سه بعدی Silca
میزان رضایت شما

آویزهای دوچرخه‌ی تیتانیومی پرینت سه بعدی Silca

در میان صنایع و حوزه‌های مختلف که در آن‌ها می‌توانیم ردپای تکنولوژی تولید افزودنی را پیدا کنیم، یکی اهمیت ویژه‌ای دارد. آن‌هم استفاده از پرینت سه بعدی در ساخت و تولید دوچرخه است، چه برای ایجاد یک قطعه‌ی خاص چه کل دوچرخه. بدون شک، این روش برای تولید مدل های بهینه تر که تجربه دوچرخه سواران را بهبود می بخشد، مزایای بزرگی را ارائه می دهد. اکنون داستان تولید موفقیت‌آمیز دیگری برای چاپ سه بعدی در این زمینه شکل گرفته است. Silca اخیراً یک آویز چرخ‌دار ساخته شده با پرینت سه بعدی فلزی را به کاتالوگ محصولات خود اضافه کرده است. هدف از این محصول دستیابی به قطعه‌ای دقیق تر است که تعویض دنده های عقب دوچرخه را تسهیل می کند. Silca شرکتی است که به توسعه قطعات، لوازم جانبی و ابزار برای دوچرخه سواری اختصاص دارد. ماموریت این برند ارتقای تجربه کاربر با طراحی محصولاتی است که فناوری نوآورانه و مهارت به کنار یکدیگر می‌آورد. اکنون، آنها در حال بررسی مزایای تکنولوژی تولید افزودنی برای ارائه ایمنی بیشتر هستند. آویز چرخ دنده ریل، عنصری حساس و بسیار مهم در عملکرد دوچرخه است. به دلیل سایش و پارگی، آنها می توانند خم شوند یا تراز خود را نسبت به صفحه طولی دوچرخه از دست بدهند. در واقع تنها چند میلی متر انحراف برای خرابی آویزهای کافی است. بنابراین بهترین راه حل برای جلوگیری از این مشکل چیست؟

آویزهای دوچرخه‌ی تیتانیومی پرینت سه بعدی Silca

چاپ آویزهای Silca

آویزهای دایرکتوری که اکثر دوچرخه ها به آن ها مجهز هستند طوری طراحی شده اند که در صورت دریافت نیروی خاصی، خواه ضربه ای باشد یا صرفاً تکیه دادن دوچرخه به سمت دنده، خم شوند. این کار از آسیب رساندن به قاب یا خود آویز جلوگیری می کند. دنده های الکترونیکی کنونی هنگام جابجایی زنجیر، نیروی زیادی را اعمال می کنند و با هر جابجایی باعث خم شدن جزئی آویز دنده می شوند که دقت عمل تعویض را کاهش می دهد. Silca، با آویز جدید خود، قصد دارد از این خم شدن با ایجاد یک قطعه که در استفاده معمولی سفت تر باقی می ماند، جلوگیری کند. به لطف استفاده از پرینت سه بعدی، طراحی قطعه به گونه ای ایجاد می شود که در صورت ضربه، بدون مشکل بشکند و در نتیجه سلامت قاب و چرخ دنده را حفظ کند.

اگرچه این شرکت مشخص نکرده است که از کدام فناوری تولید افزودنی استفاده می‌کند، اما می دانیم که این یک قطعه تیتانیومی است. بنابراین، به نظر می‌رسد احتمالاً با laser powder bed fusion ساخته شده است، اگرچه این تنها فناوری چاپ سه بعدی فلزی نیست که با این ماده سازگار است.
این شرکت قول سختی 5 تا 6 برابر بیشتر از آویزهای چرخ‌دار استاندارد را می‌دهد، علاوه بر این، وزن قطعه را اندکی کاهش می‌دهد. آویز جدید Silca به طور کلی برای قاب هایی با استفاده از شیمانو مستقیم و SRAM UHD و برای مدل هایی از 9 برند خاص در دسترس است. اینها عبارتند از Cannondale، Canyon، Cervelo، Factor، Giant، Pinarello، Scott، Specialized و Trek. این آویزها در حال حاضر توسط بسیاری از کاربران و همچنین سواران EF Education-EasyPost استفاده می شود. اطلاعات بیشتر را می توانید در وب سایت Silca پیدا کنید.

آویزهای دوچرخه‌ی تیتانیومی پرینت سه بعدی Silca

منبع: 3dnatives

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *