مقالات پرینت سه بعدی

Digitally Woven مجموعه ای از اشیا پرینت سه بعدی با مواد بازیافتی

Digitally Woven مجموعه ای از اشیا پرینت سه بعدی با مواد بازیافتی
میزان رضایت شما

Digitally Woven مجموعه ای از اشیا پرینت سه بعدی با مواد بازیافتی

وقتی هنر و طراحی با چاپ سه بعدی ترکیب می شود، باید انتظار پروژه‌ای هیجان‌انگیز را داشت که می‌توان چگونگی تلفیق فرم با عملکرد را شاهد بود. در واقع، نقش پرینت سه بعدی در دنیای طراحی بسیار زیاد بوده. در میان آنها مسئله‌ی پایداری نیز مطرح است که در بسیاری از پروژه‌ها با هدف به صفر رساندن میزان زباله یا قابلیت استفاده مجدد از مواد گنجانده می‌شود. دو نام دیگر که به این لیست اضافه می‌شوند، طراح بریتانیایی گرت نیل و استودیوی هلندی The New Raw هستند که برای طراحی و تولید مجموعه ای از اشیاء پرینت سه بعدی ساخته شده از پلاستیک بازیافتی با هم همکاری کردند. سری Digitally Woven از دو جهت قابل توجه است: اول، استفاده از پلاستیک «سه بار بازیافت شده»، قابلیت استفاده مجدد و دوام محصولات بازیافتی را نشان می دهد. و دوم، این ماده در حلقه‌های به هم پیوسته اکسترود می‌شود، به جای لایه‌های فیلامنت که در چاپ سه بعدی دیده می‌شود. دلیل این امر ممکن است مشخص نباشد. اما در حالی که استفاده مجدد از مواد یک مفهوم با ارزش است، می تواند خطراتی را نیز به همراه داشته باشد زیرا ساختار مواد در طول زمان و در طول احیاء دچار تغییر و خرابی می‌شود. خوشبختانه سازندگان به لطف سبک طراحی نوآورانه خود توانستند این خطر را دور بزنند. حلقه ها به دلیل چیدمان به هم پیوسته و ضخامت مواد اکسترود شده قادر به حفظ استحکام خود هستند. علاوه بر این، این روش به کاهش مقدار کلی مواد مورد نیاز برای تکمیل پروژه نیز کمک کرد.

Digitally Woven مجموعه ای از اشیا پرینت سه بعدی با مواد بازیافتی

این ساختار حلقه‌ای دلایل خاص خود را دارد. این تیم قصد داشت روش‌های سنتی صنایع دستی مانند بافندگی را از طریق چاپ سه‌بعدی احیا کند. به دلیل ساختار منحصر به فرد چاپ “بافته”، آنها امیدوار بودند که بتوانند نقص‌های کوچک ظاهری را پنهان کنند. بنابراین، شی چاپ شده از این مواد باعث صرفه جویی در زمان و کاهش ضایعات می شود، زیرا هرگونه نقص یا چاپ نادرست توسط استحکام ساختار اطراف پشتیبانی می شود.

“در زمان شروع پروژه، The New Raw به سبک بسیار سنتی با چاپ‌های لایه‌ای که توسط ابزارهای اسلایسر به دست آمده بود، تولید را پیش می‌برد. آنها از من خواستند که چگونگی استفاده از فناوری‌ای که برای به تصویر کشیدن تکنیک‌های دستی که برای پنهان کردن اشتباهات چاپی به کار گرفته بودند، در نظر بگیرم. سازه‌های بافته شده نوآوری خلاق و منحصر به فردی بودند که با استفاده از نیمی از میزان معمول مواد را برای ساخت اشیای سبک وزن و محکم به کار میبردند. من خیلی چیزها یاد گرفتم و این موضوع همچنین اهمیت ارتباط نزدیک بین هنرمندان و تولیدکنندگان را رو پررنگ کرده است. اگر تولید کننده ای هستید که آماده‌ی تجربه‌ های جدید است، یک طراح یا سازنده واقعاً می‌تواند رویکردهای جدیدی را برای روش‌های سنتی معرفی کند.» Gareth Neil

سری Digitally Woven برای اولین بار در جشنواره طراحی لندن، در نمایشگاه Material Matters به ​​نمایش گذاشته شد. برای اطلاعات بیشتر در مورد Gareth Neal یا The New Raw، به راحتی می توانید وب سایت های آنها را برای محصولات و طرح های جدید بررسی کنید.

 

منبع: 3dnatives

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *