اخبار پرینت سه بعدی

6K Additive و Freemelt برای ساخت پودرهای فلز نسوز همکاری می کنند

6K Additive و Freemelt برای ساخت پودرهای فلز نسوز همکاری می کنند
میزان رضایت شما

6K Additive بخشی از شرکت 6K و یک رهبر جهانی در تولید مواد پیشرفته پایدار برای صنعت AM است. به تازگی، این شرکت خبر از عرضه ی تجاری پودرهای فلز نسوز AM شامل پودرهای تنگستن، رنیم و نیوبیم داده است. این پودرها به دلیل مقاومت در برابر دمای بالا و استحکام بالا در زمینه هایی مانند صنایع دفاعی، هوافضا و پزشکی استفاده می شوند. اکنون 6K Additive وارد یک شراکت استراتژیک با شرکت سوئدی پیشرفته FreemeltAM  شده است تا از پلتفرم پرینتر E-PBF این شرکت استفاده کند تا کاربردهای پیشرفته AM را ممکن سازد.

6K Additive و Freemelt برای ساخت پودرهای فلز نسوز همکاری می کنند

در این مشارکت، 6K Additive تخصص تولید پودرهای عملکرد نسوز در مقیاس بالا را به ارمغان می‌آورد، در حالی که راه‌حل‌های پرینت Freemelt می‌تواند نیازهای بخش‌های تولیدی مانند مافوق صوت و پزشکی را برآورده کند. دکتر Ulric Ljungblad، مدیر عامل Freemelt، اظهار داشت: “بازار به طور مداوم تقاضای متریال با عملکرد بالا را دارد و همکاری با 6K نه تنها یک تامین کننده متریال حرفه ای را در اختیار ما و مشتریان قرار می دهد، بلکه به سرعت مواد مورد نظر را تجاری می کند.”6K Additive و Freemelt برای ساخت پودرهای فلز نسوز همکاری می کنند

فلزات نسوز با نقطه ذوب بالای 2000 درجه سانتی گراد، به طور علمی به عنوان فلز طبقه بندی می شوند. مشخصه این است که این فلزات در برابر حرارت و تغییر شکل مقاومت استثنایی دارند. پنج عنصری که به طور سنتی به عنوان فلزات نسوز تعریف می شوند عبارتند از: نیوبیم، مولیبدن، تانتالم، رنیوم و تنگستن. همچنین این فلزات از نظر شیمیایی بی اثر بوده و چگالی نسبتا بالایی دارند. مواد افزودنی تولیدی مانند پودرهای مبتنی بر تنگستن، رنیوم و نیوبیم که در بخش‌های دفاعی، هوافضا و پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرند، به دلیل نیاز این موارد به مقاومت در دمای بالا و استحکام بالا مورد توجه قرار می‌گیرند.
دو سیستم پلاسمای مایکروویو UniMelt 6K Additive که در اوایل سال جاری در تأسیسات پنسیلوانیا نصب شده بودند، راه را برای تولید انبوه بسیاری از پودرهای نسوز هموار کردند. Frank Roberts، رئیس 6K Additive در توضیح گفت: “از زمان عرضه تجاری پودر فلز نسوز، علاقه زیادی به این مواد نسوز به ویژه تنگستن از سوی مشتریان نشان داده شده است. Freemelt سازمانی است که به همکاری با بازار برای توسعه پارامترها بر روی پلتفرم خود، افتخار می کند تا به مشتریان کمک کند قابلیت های پرینت سه بعدی را برای برنامه هایی که به قطعات و مواد با کارایی بالا مانند تنگستن نیاز دارند، افزایش دهد. با اعلامیه های اخیر Freemelt برای گسترش جهانی و قراردادهای بزرگ جدید از جمله با موسسه فناوری سلطنتی KTH در سوئد و دانشگاه پلی تکنیک تورین در ایتالیا، به طور کلی این مشارکت استراتژیک یکی از موارد تماشایی است.
برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این همکاری میتوانید به این مطلب مراجعه کنید‌.

6K Additive و Freemelt برای ساخت پودرهای فلز نسوز همکاری می کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *