اخبار پرینت سه بعدی

اشیای تزئینی پرینت سه‌بعدی IKEA

اشیای تزئینی پرینت سه‌بعدی IKEA
میزان رضایت شما

IKEA، کمپانی سوئدی مبلمان و لوازم خانگی با بسته‌بندی مسطح، از مجموعه ی جدید خود که شامل اشیای تزئینی پرینت سه‌بعدی است، رونمایی کرده که در حال حاضر در دست آزمایش توسط مشتریان آلمان است. تا کنون خط تولید دارای چندین اقلام تزئینی است که با سبک مشبک مثلثی که برای طرفداران AM آشناست تولید شده است. IKEA این خط تولید را “FLAMTRÄD” نامگذاری کرده است که طبق ترجمه گوگل به معنای “درختان شعله” است. در این آیتم ها مشخصه ای از آتش یا درخت دیده نمی شود، زیرا در حال حاضر بیشتر آن ها به شکل سر و دست انسان هستند.

در تصویر زیر می توانید آیتم محوری این مجموعه را مشاهده کنید که مشخصه ی اصلی آن مشبک های AM هستند.

اشیای تزئینی پرینت سه‌بعدی IKEA

بیشتر بخوانید: فیلامنت چیست

برای تکمیل این سرهای پرینت شده، فروشگاه مجموعه‌ای از دست‌های مشبک در حالت های مختلفی را نیز ارائه کرده است، که می‌توانند در کنار این سرها ست شوند.

اشیای تزئینی پرینت سه‌بعدی IKEA

در مورد فرایند یا متریال های مورد استفاده در این مجموعه، در حال حاضر اطلاعات زیادی در دست نیست، به جز این که قطعات بر روی یک پرینتر SLS با پلاستیکی مشخص نشده چاپ می شوند و یک سری مراحل پردازش پس از تولید نیز اعمال می شوند.

به طور طبیعی، این روش بهینه ای برای تولید قطعات پلاستیکی به شکل انبوه نیست و قیمت محصولات نیز نشان از همین نکته دارد. قیمت ها از 29.99 یورو برای یک دست تکی تا 49.99 یورو برای سر کامل متغیر است.

آزمایش در حال حاضر آغاز شده است و آینم ها در وب سایت IKEA آلمان در دسترس هستند. نمایندگان IKEA اظهار کرده اند که در صورت موفقیت آمیز بودن این آزمایش و نتایج آن، برنامه هایی برای گسترش به کشورهای دیگر اتحادیه اروپا نیز وجود دارد.

از مزایای این رویکرد می توان به کاهش موجودی فیزیکی و امکان تغییر طرح پس از عرضه ی آن اشاره کرد. به فرض مثال، اگر قطعه‌ای را به شیوه ی قالب‌گیری تزریقی تولید کنید و پس از عرضه محصول، متوجه عیب آن شوید، اصلاح آن مشمول هزینه ی بالایی می شود. در حالی که اگر محصولی را به شیوه ی AM روانه ی بازار می کنید و در حالت ایده آلی نیست، می توانید به سادگی فایل را اصلاح کرده و یک محصول به روز شده را بدون پرداخت هزینه برای ابزار جدید چاپ کنید.

در حالی که آخرین نکته ممکن است مستقیماً در مورد سرهای مشبک IKEA صادق نباشد، امکان بهبود و توسعه ی یک محصول در اواسط طول عمر آن و ارتقاء خط تولید با هزینه فیزیکی بسیار کم، در واقع یک مزیت بسیار مفید است.

اشیای تزئینی پرینت سه‌بعدی IKEA

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *