اخبار پرینت سه بعدی

راه حل SLS جدید Nexa3D

میزان رضایت شما

Nexa3D که قبلاً به خاطر پرینترهای سه بعدی پلیمری فوق سریع خود شهرت داشت، با جدیدترین محصولش – پرینتر سه بعدی ترموپلاستیک QLS 350، تصمیم به توسعه گرفته است. در جریان Formnext امسال در فرانکفورت، شرکت مرکزی کالیفرنیا از پیش راه اندازی سیستم زینترینگ لیزری انتخابی QLS 350 (SLS) خود خبر داد. به طور شگفت انگیزی، Nexa3D توانست با این پیشنهاد جدید به سرعت چاپ حتی سریعتر دست یابد. QLS 350 فرآیند پرینت را از خنک کننده جدا می کند که سبب بهینه شدن هر چه بیشتر پروسه ی پرینت می شود و امکان خروجی بیشتر در هر دستگاه را فراهم می کند.

راه حل SLS جدید Nexa3D

در مقایسه آخرین محصول Nexa3D با روش‌های سنتی پرینت گرمانرم، QLS 350 به دلیل صرفه‌جویی قابل‌توجه در هزینه و قابلیتش برای افزایش تولید به مقیاس متمایز است. “هدف ما رفع مشکلات مربوط به سیستم‌های SLS سنتی، مانند عدم وجود ماژولار بودن و انعطاف‌پذیری بود.” Kuba Graczyk، رئیس QLS در Nexa3D، گفت: این شامل بزرگترین گلوگاه ناشی از این سیستم ها می شود – نیاز به چاپ و خنک کردن قطعات در یک دستگاه. واحد قابل تعویض و اندازه گیری شده در QLS 350 این گلوگاه را از بین می برد و تولیدکنندگان را قادر می سازد تا زمانی که یک قطعه خنک می شود به فعالیت خود ادامه دهند که یک گام بزرگ رو به جلو برای سیستم های SLS است.

راه حل SLS جدید Nexa3D

نگاره 2) تیم Nexa3D در Formnext 2021

پرینترهای سه بعدی پلیمری فوق سریع

این راه حل جدید از Nexa3D را می توان مستقیماً با قالب گیری تزریقی سنتی مقایسه کرد. QLS 350 از جایگزین های تولید بر پایه ی پلیمر با مواد استاندارد مانند PA11 و PA12 استفاده می کند. اینها جایگزین مستقیم مواد درجه ی قالب گیری تزریقی هستند. همچنین قابل ذکر است که QLS 350 Nexa 3D با مواد با دمای بالاتر از جمله PA6 نیز سازگار است. این دستگاه قادر به پردازش دما تا 240 درجه سانتیگراد (460+ درجه فارنهایت) است.

از نظر نرم افزاری، راه حل QLS 350 حرف های زیادی برای گفتن دارد. مانیتور داشبورد KPI این سیستم، به کاربران اجازه می‌دهد تا معیارهای مهم تجاری مانند زمان کارکرد دستگاه، میزان موفقیت ساخت و تعداد قطعات پرینت شده را اندازه‌گیری کنند. جالب تر اینکه، این سیستم توانایی ردیابی داده های پرینتر را در یک بخش خاص دارد. با این کار، عملکرد دستگاه را می توان به راحتی در ناوگان پرینترها ردیابی کرد. Graczyk در توضیح گفت: “AM هنوز در سطح تولید تازه وارد است، به این معنی که مشتریان اغلب نگران این هستند که تجهیزات کیفیت ثابتی را ارائه ندهند اما دیگر جای نگرانی نیست.” QLS 350 برای کاربرانی که به طور مداوم کار می کنند مناسب است و در عین حال می توانند از نرم افزاری بهره برند که بی درنگ داده ها را در مورد پارامترهای مؤثر بر کیفیت قطعه ارائه می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این محصول می توانید به این مطلب مراجعه کنید.

راه حل SLS جدید Nexa3D

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *