اخبار پرینت سه بعدی

نمایشگاه یادبود Prince را در Paisley Park به شیوه ی پرینت سه بعدی

میزان رضایت شما

اگر در نزدیکی Minnesota هستید، می‌توانید به نمایشگاه ویژه‌ای تحت عنوان «“The Beautiful Collection» که در پارک پیزلی برقرار شده و 300 جفت از کفش‌های اصلی Prince را به نمایش گذاشته است؛ سری بزنید. این کفش ها در سازه ای پرینت سه بعدی به نمایش گذاشته شده اند که توسط رهبر جهانی AM یعنی کمپانی Stratasys که خود در سال 1989 در Minnesota تأسیس شد، ساخته شده است. برای کیوریتورهای Paisley Park، برجسته کردن کفش‌ها به شیوه‌ای منحصربه‌فرد که یادآور شخصیت Prince باشد؛ از نکات کلیدی بود.

نمایشگاه یادبود Prince را در Paisley Park به شیوه ی پرینت سه بعدی

گیتار و پیانویی که بر اساس نمونه های اصلی خود Prince مدل‌سازی شده‌اند، هر کدام به‌عنوان نمایشگرهای پرینت سه‌بعدی در نمایشگاه تعبیه شدند. پایه های پیانو، مشابه گیتار ابر معروف Prince طراحی شده اند. در مجموع، این واحد از 45 قطعه مجزا ساخته شده است که با استفاده از مدل‌سازی FDM و فناوری PolyJet به صورت سه بعدی پرینت شده‌اند.  “سطح نوآوری پرینت سه بعدی که در Paisley Park به نمایش گذاشته شده است باورنکردنی است. در هر چیزی که برای این نمایشگاه ایجاد کردیم، مرزهای فناوری را جابجا کردیم. علاوه بر اینکه می‌توانیم کفش‌های Prince را به این واسطه به نمایش بگذاریم، می‌توانیم نحوه استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی را نیز از موارد استفاده رایج فراتر ببریم.”

نمایشگاه یادبود Prince را در Paisley Park به شیوه ی پرینت سه بعدی

برای این نمایشگاه، Stratasys همچنین یک تصویر 9×9 از این هنرمند افسانه‌ای تولید کرد که به ادعای این شرکت، بزرگترین بوم پرینت سه بعدی است. تصویر بوم متشکل از 56 تکه جین سفید است که حدود 347000 نقطه PolyJet منحصر به فرد بر روی آن قرار گرفته است. فناوری PolyJet 3D از این جهت جالب است که احتمالاً شبیه ترین فناوری پرینت دو بعدی سنتی در بین سایر فناوری های پرینت سه بعدی موجود است. این تکنولوژی که تحت عنوان material jetting نیز شناخته می شود؛ شامل دیپوز کردن صدها ریز قطره ی رزین پلیمری حساس به نور فرابنفش است، و مانند فرآیند استریولیتوگرافی، با پخت، سخت می شود. این فرآیند به ویژه برای کاربردهای صنعت فیلم و هنر جذاب است زیرا در حالی که اشیاء ساخته شده با رزین Polyjet اغلب برای مقاصد صنعتی به اندازه کافی قوی نیستند، می توان از چندین رنگ و مواد نیز در یک قسمت استفاده کرد که در پرینت سه بعدی به ندرت ممکن است.

بازسازی گیتار ابری Prince به 9 ساعت زمان پرینت و 50 ساعت برای پردازش نیاز داشت. تمام اجزای ساختاری با استفاده از فیبر کربن نایلون 12 و روکش های تقویت‌کننده غیر باربر با مواد ASA Black پرینت شدند. پرینتر سه بعدی Stratasys F900 و پرینتر سه بعدی Stratasys Fortus 450 برای پروژه Paisley Park مورد استفاده قرار گرفتند. کلیدهای پیانو با استفاده از تکنولوژی PolyJet بر روی پرینتر سه بعدی Stratasys J850 با استفاده از متریال VeroUltra White و VeroUltra Black پرینت شدند و به طرز جالب توجهی برای تکمیل کلیدها نیازی به رنگ نداشت. در مجموع، گیتار و پیانو در زمانی به طول حدود 751 ساعت پرینت شدند. برای انجام این کار، Stratasys در مجموع از 40.1 پوند (18.2 کیلوگرم) رزین PolyJet و 2150 واحد مکعب متریال FDM استفاده کرد. پروژه بوم به تنهایی به ۷۶ ساعت پرینت مداوم نیاز داشت.

نمایشگاه یادبود Prince را در Paisley Park به شیوه ی پرینت سه بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *