اخبار پرینت سه بعدی

محصولات غذایی پرینت سه بعدیRevo Foods در بازار اروپا

محصولات غذایی پرینت سه بعدیRevo Foods در بازار اروپا
میزان رضایت شما

مطمئناً قبلاً نام Revo Foods، استارت‌آپ اتریشی را شنیده‌اید که با سالمون دودی پرینت سه بعدی 100 درصد گیاهی نوآورانه خود، طوفانی به پا کرده است. اکنون Revo Foods رسماً حضور خود را در اروپا گسترش داده است و با جهشی به بازار اسپانیا، محصولات خود را در چندین فروشگاه و رستوران محبوب و مطرح در مادرید و بارسلون عرضه می کند. این استارت آپ مستقر در وین می گوید که این دو شهر بزرگ را به دلیل پتانسیل بالای آنها از نظر نوآوری و همچنین مصرف بالای غذاهای دریایی انتخاب کرده است.

محصولات غذایی پرینت سه بعدیRevo Foods در بازار اروپا

بیشتر بخوانید: فیلامنت شفاف

پس از موفقیت در اتریش، جایی که کل سهام خود را در چند روز به فروش رساند، این استارت آپ اکنون تصمیم گرفته است تا به اروپا، به ویژه در شبه جزیره ایبری، گسترش یابد که اولین اقدام Revo Foods برای ورود به بازار بین المللی است. Revo Foods بهه چند دلیل اسپانیا را به عنوان اولین گزینه خود انتخاب کرده است. البته کیفیت بالای ماهی و غذاهای دریایی موجود در کشور در کنار مصرف بالای غذاهای دریایی نیز نقش مهمی در این انتخاب داشته است. اگرچه طبق گزارش Statista از سال 2013 کاهش یافته است، اسپانیا یکی از بالاترین میزان های مصرف غذای دریایی را دارد. همچنین به طور قابل توجهی تولید کننده ی یک ششم محصولات دریایی اروپا است، که آن را به مکانی عالی برای شروع گسترش بیشتر Revo Foods در اروپا تبدیل می کند. Robin Simsa، مدیر عامل شرکت Revo Foods در ادامه گفت: “فرهنگ آشپزی اسپانیا یکی از بهترین‌ها در جهان است، به خصوص وقتی صحبت از غذاهای دریایی باشد. این کشور به خاطر مهمان نوازی استثنایی خود شناخته شده است و مردم همیشه پذیرای نوآوری و تجربیات جدید هستند، به خصوص در شهرهایی مانند بارسلونا و مادرید. بنابراین، اسپانیا منطقی ترین انتخاب برای شروع گسترش بین المللی ما بود.”

محصولات غذایی پرینت سه بعدیRevo Foods در بازار اروپا

جایگزین گیاهی با تکنولوژی پرینت سه بعدی

به غیر از ماهی قزل آلا، Revo Foods همچنین محصولات دریایی دیگری را ارائه می دهد که با استفاده از فناوری های سه بعدی ساخته شده اند. از نظر فنی تر، ماهی قزل آلا که این شرکت تولید کرده است، هم از نظر ظاهر و هم از نظر طعم شبیه به ماهی آزاد واقعی است. اما تفاوت اصلی چیست؟ گزینه گیاهی شامل فلزات سنگین، میکروپلاستیک ها یا آنتی بیوتیک ها نمی شود و بدون نیاز به صید بی رویه، که از جمله دغدغه های زیست محیطی است، تولید می شود. این نگرانی در تولید و توسعه ی سایر مواد غذایی پرینت سه بعدی نیز مطرح بوده است، زیرا بسیاری از محصولات برای کمک به حل مسائل زیست محیطی طراحی شده اند. برای عرضه آن به بازار، ماهی قزل آلا Revo Foods باید تحت یک سری آزمایش‌ها، هم آزمایش‌های بیولوژیکی و هم آزمایش‌های طعمی در برابر دید عموم قرار بگیرد.

چیزی که در مورد ماهی قزل آلا پرینت سه بعدی بسیار قابل توجه است، ارزش غذایی بالای آن است. به طور خاص، اساس این ماهی، پروتئین های گیاهی است که از نخود، روغن و عصاره جلبک دریایی به دست می آید، به این معنی که دارای طیف گسترده ای از ویتامین ها، پروتئین ها، اسیدهای چرب امگا 3 و چربی های سالم است. از نظر عرضه ی آن در اسپانیا، Emilio Aragón، مدیر توسعه کسب و کار Revo Foods، گفت: “به عنوان یک اسپانیایی، بسیار مفتخرم که ورود محصولات نوآورانه خود را به اسپانیا ممکن می کنم. Revo Foods جایگزین ایده‌آلی برای ادامه لذت بردن از طعم عالی و ارزش غذایی بالایی است که اقیانوس‌ها به ما ارائه می دهند اما این بار بدون تغییر اکوسیستم‌ دریا.

محصولات غذایی پرینت سه بعدیRevo Foods در بازار اروپا

این استارت آپ انتظار دارد محصولات جدیدی را در سال 2022 معرفی کند. به عنوان مثال، ماهی تن گیاهی، ماهی سالمون و سایر جایگزین های سوشی و ساشیمی. بنابراین همه آن دسته از عاشقان ماهی می توانند از یک جایگزین گیاهی، بدون فدا کردن طعم لذت ببرند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه به Revo Foods می توانید به وبسایت این مجموعه مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *