اخبار پرینت سه بعدی

چراغ های پرینت سه بعدی طراحی Gantri و Smart Design

چراغ های پرینت سه بعدی طراحی Gantri و Smart Design
میزان رضایت شما

از زمان شروع همه‌گیری کرونا، زندگی روزمره اکثر متخصصان زیر و رو شده است. اکنون بسیاری از مردم برای جلوگیری از ابتلا یا انتقال بیماری های ویروسی در خانه کار می کنند. با توجه به اینکه بسیاری از مردم در سراسر جهان به شرایط جدید کار از راه دور محدود شده اند، استودیوی Smart Design و Gantri، یک شرکت متخصص در طراحی نورپردازی از طریق تولید دیجیتال، به یکدیگر پیوسته اند. این شرکت‌ها با هم مجموعه Aim را طراحی کرده‌اند، مجموعه‌ای شامل چهار چراغ که برای زمان دورکاری طراحی شده‌اند. این چراغ ها ی مطالعه پرینت سه بعدی امکان آزادی حرکت، تغییر چیدمان فضای مخصوص کار حرفه ای و فضای کاری خانه را فراهم می کند. در مانیفست محصول Gantri آمده است: “ما هر چراغ را طوری طراحی کردیم که ابتدا با نیازهای انسانی مان سازگار شود – انجام کارهایی که می خواهید، در جایی که می خواهید.”

چراغ های پرینت سه بعدی طراحی Gantri و Smart Design

در مجموعه Aim، یک چراغ آباژور، یک چراغ کار متحرک، یک فانوس و همچنین یک چراغ گیره ای پیدا می کنیم. اکثر چراغ های پرینت سه‌بعدی از قطعات منفصل ساخته شده اند که برای Gantri که به استفاده از AM برای تولید چراغ‌ها عادت دارد، کاملا تازگی داشت. Dan Grossman، مدیر طراحی صنعتی Smart Design، این چالش خاص را مورد بحث قرار می دهد: «Gantri هرگز به این سطح از پیچیدگی با مفصل بندی و محورها نرسیده بود. در حالی که ساده به نظر می رسد، با پرینت سه بعدی در واقع یک چالش بزرگ است. بسیار تفکر و پروتوتایپینگ و آزمایش برای تعیین محدودیت‌ها، وزن و تعادل متریال صورت گرفته است. ”

چراغ های پرینت سه بعدی طراحی Gantri و Smart Design

نگاره 2) هر دو شرکت نمونه ها و پروتوتایپ های متعددی ساختند

نورپردازی پرینت سه بعدی برای زندگی روزمره

هر یک ازچراغ ها برای رفع نیازهای افرادی که از خانه کار می کنند طراحی شده اند. و برای اطمینان از اینکه در مسیر درستی هستند، Smart Design و Gantri از عزیزان خود نظرسنجی کرده اند. به عنوان مثال، Clamp Light به گونه ای طراحی شده است که امکان نصب آن در هر مکانی وجود دارد. در مورد Aim Task Light هم می‌توان آن را به راحتی با حرکت محور آن، از یک نور جهت‌دار به نور محیطی تبدیل کرد.

این دو شرکت در مورد متریال و فناوری مورد استفاده محتاطانه عمل کرده‌اند، اما معمولاً برای طراحی چراغ های خود، Gantri از ناوگان ترکیبی پرینترهای رومیزی سفارشی سازی شده ی FDM و پرینتر سه بعدی Dancer خود استفاده می‌کند. در مورد متریال هم، این شرکت کالیفرنیایی به سراغ PLA می رود، که عمدتاً به دلیل دوام آن است زیرا که Gantri علاوه بر ساده کردن زندگی روزمره متخصصانی که از خانه خود کار می کنند، بیش از هر چیز به دنبال تولید و عرضه ی محصولاتی پایدار است که سازگار با محیط زیست هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این مجموعه چراغ ها می توانید به این مطلب مراجعه کنید.

چراغ های پرینت سه بعدی طراحی Gantri و Smart Design

نگاره 3) چراع گیره ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *