اخبار پرینت سه بعدی

5 ویدئو برتر پرینت سه بعدی: پرینترهای سه بعدی ایلان ماسک و طرفدار دو آتیشه ی SpaceX

5 ویدئوی برتر پرینت سه بعدی: پرینترهای سه بعدی ایلان ماسک و پروژه های جذاب دیگر
1/5 - (1 امتیاز)

در 5 ویدئو این مطلب به سراغ اسلحه مخفی ای که ایلان ماسک برای ماموریت استعمار مریخ سال 2050 خود استفاده می کند، رفته ایم – اسپویلر: او از پرینترهای سه بعدی DMLS برای ساخت موشک های SpaceX استفاده می کند. همچنین، با Oli، طرفدار دو اتیشه ی SpaceX آشنا خواهید شد که مدل‌های پرینت سه‌بعدی‌اش در گوشه‌ کنار اینترنت جنجال به پا کرده است. ببینید که چه طور Redefine Meat قصد دارد بازار اروپا را با استیک های پرینت سه بعدی تسخیر کند و چگونه همکاری BASF Forward AM و Replique منجر به افزایش ایمنی لوازم Miele برای مواد غذایی با استفاده از پرینت سه بعدی شد.

5 ویدئوی برتر پرینت سه بعدی: پرینترهای سه بعدی ایلان ماسک و پروژه های جذاب دیگر

1: موشک های SpaceX ایلان ماسک

احتمالاً نام پروژه SpaceX ایلان ماسک را شنیده اید. با این حال، در این ویدئو، تکنولوژی پرینت سه بعدی مورد استفاده برای ساخت موشک SpaceX را خواهید دید و با طرفدار دو آتیشه ی SpaceX که مدل های پرینت سه بعدی این موشک ها را می سازد و حسابی توجه کارمندان SpaceX را هم به خود جلب کرده، آشنا خواهید شد. ببینید که این شرکت چگونه از سال 2014 بر روی هدف استعمار مریخ کار می کند.

2: بهترین پروژه های پرینت سه بعدی Formnext

همانطور که می دانید، Formnext بزرگترین نمایشگاه بین المللی جهان است که به AM اختصاص دارد و یک هفته پیش در فرانکفورت برگزار شد. اما بهترین پروژه های پرینت سه بعدی حاضر در این رویداد چه بودند؟ برای پاسخ به این سوال از غرفه های 5 شرکت از جمله زیمنس، Massivit3D، Polymaker، Caracol و BE-AM بازدید کرده ایم. از قایق های پرینت سه بعدی گرفته تا ماشین ها، میزها و حتی بشکه های شراب. دیدن این پروژه ها را در ویدئو زیر از دست ندهید.

بیشتر بخوانید: مشکلات پرینت سه بعدی

3: تعریفی نو از گوشت در بازار اروپا

قبلاً در مورد Redefine Meat گزارش داده بودیم. این شرکت جوان اسرائیلی از تکنولوژی خود برای تولید محصولات جایگزین گوشت با استفاده از پرینت سه بعدی استفاده می کند که باید از نظر بافت و طعم به گوشت واقعی نزدیک باشند. Redefine Meat می‌خواهد با شرکت‌های دیگری که در همین راستا فعالیت می کنند همکاری کند تا استیک‌هایی بدون محصولات حیوانی که بدون رنج و کشتار حیوانات تولید شده اند را به بازار عرضه کند. در این ویدئو، Eshchar Ben-Shitrit، مدیرعامل Redefine Meat، قدم بعدی این شرکت را توضیح می‌دهد.

4: تولیدات پرینت سه بعدی ایمن غذا

صنعت خوراکی یکی از سختگیرانه ترین بخش ها از نظر گواهینامه ها و ایمنی است. به منظور اطمینان از فرآیند تولید ایمن‌تر برای تماس با مواد غذایی، پلتفرم آلمانی Replique و کارشناسان بخش Forward AM BASF برای این پروژه ی جدیدی به هم پیوسته اند. هدف ساخت قطعاتی برای تولید کننده لوازم خانگی Miele با استفاده از فرآیند پرینت سه بعدی غذایی و قطعات در تماس با کالاهای مصرفی بود. برای انجام این کار، فناوری IDEX سازنده اسپانیایی BCN3D پروسه ای سودبخش و سریع را برای این تولید کم حجم تضمین کرد.

5: پرینترهای سه بعدی فرمت بزرگ در Formnext 2021

در طی نمایشگاه Formnext، توانستیم گشتی در بخش بزرگترین پرینترهای سه بعدی این رویداد بزنیم. از این رو از غرفه ی 5 شرکت بزرگ CMS، Cubicure، CEAD، Triton و MX3D دیدن کردیم. از دستگاه های فرمت بزرگ برای ترموپلاستیک ها گرفته تا فوتوپلیمرها و حتی محلول های فلزی. ویژگی های شگفت انگیز این دستگاه ها را در ویدئو زیر ببینید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *