اخبار پرینت سه بعدی

پرینت سه بعدی میکرو با متریال قابل جدب توسط BMF و 4D Biomaterials

پرینت سه بعدی میکرو با متریال قابل جدب توسط BMF و 4D Biomaterials
4/5 - (1 امتیاز)

یکی از زمینه هایی که پرینت سه بعدی میکرو در آن مورد توجه قرار گرفته است، بخش پزشکی است. به لطف توانایی ایجاد قطعات کوچک و کوچکتر، پرینت سه بعدی قطعات پزشکی سفارشی را برای بیماران امکان پذیر می کند. اکنون، Boston Micro Fabrication (BMF) و 4D Biomaterials در این راستا گام دیگری رو به جلو برداشته‌اند. اخیراً، این دو شرکت اعلام کردند که برای اولین بار موفق به پرینت هندسه‌هایی در مقیاس میکرو با استفاده از متریال قابل جذب 4Degra شده اند.

پرینت سه بعدی میکرو با متریال قابل جدب توسط BMF و 4D Biomaterials

مواد قابل جذب به موادی گفته می شود که پس از انجام عمل تعیین شده، به طور ایمن در بدن تجزیه می شوند. بدیهی است که، این ویژگی در پزشکی، به ویژه برای ایمپلنت، از اهمیت بالای برخوردار است، زیرا می توانند بدون نیاز به جراحی، پس از کمک به بهبود بیمار، جذب شده بدن شده و از بین برود. اگرچه بسیاری از شرکت‌ها پیشرفت‌های بزرگی با دستگاه‌های پزشکی پرینت سه‌بعدی داشته‌اند، BMF و 4D Biomaterials ادعا می‌کنند که این اولین بار است که مواد قابل جذب با استفاده از پرینت سه بعدی میکرو ساخته می‌شوند.

پرینت سه بعدی میکرو با متریال قابل جدب توسط BMF و 4D Biomaterials

طبق بیانیه مطبوعاتی BMF، انتظار می‌رود بازار پلیمرهای قابل جذب در سال‌های آینده با رشد رو به رو شود. پیش تر در سال 2021، ارزش این بازار حدود 1.0 میلیارد دلار تخمین زده می شد و پیش بینی می شود تا سال 2026 به 1.6 میلیارد دلار برسد، که نشان می دهد که تقاضا برای این مواد قطعا وجود دارد. با ترکیب این پلیمرها با تخصص BMF در ایجاد دستگاه‌های پزشکی در مقیاس میکرو، این دو شرکت می‌توانند واقعاً انقلابی در تولید قطعات پزشکی زیست سازگار و قابل جذب در مقیاس میکرو ایجاد کنند. از کاربردهای احتمالی آن‌ ها به تعدادی مورد اشاره می‌کنند، از جمله دستگاه‌های ارتوپدی سفت و سخت در مقیاس میکرو و تثبیت‌ها و بافت نرم.

برای این پروژه، شرکا از رویکرد میکرو استریولیتوگرافی پروجکشن BMF (PµSL) همراه با جوهرهای رزین استفاده خواهند کرد. این به حل مشکلات طراحی و زیست سازگاری کمک می کند و فرصت های بیشتری را برای ایمپلنت ها ایجاد می کند. این فناوری محبوبیت رو به رشدی داشته است زیرا نه تنها قادر به کوچک سازی قطعات است، بلکه طرح‌های جالب‌تری نیز ایجاد می‌کند. این یکی از دلایل رایج گرایش بخش پزشکی به پرینت سه بعدی است، زیرا انتظار می رود ایمپلنت ها و قطعات قابل تنظیم برای بیماران درصد موفقیت بسیار بالاتری داشته باشند. در این صورت با استفاده از جوهرهای رزین 4Degra می توان ایمپلنت های پزشکی را از طریق فرآیندهای متابولیک طبیعی پس از فرآیندهای بهبودی، جذب و از بدن خارج کرد.

John Kawola، مدیر عامل BMF، در نتیجه‌ گفت: “مشتریان ما همچنان به دنبال راه‌حل‌هایی برای کوچک‌سازی این قطعات هستند و اکنون با وجود مواد قابل جذب، طیف جدیدی از کاربردها امکان‌پذیر است. کوچک‌سازی در توسعه تجهیزات پزشکی به دلیل محدودیت‌های روش‌های تولید سنتی و مواد موجود، متوقف شده است. اما مشارکت BMF و 4D Biomaterials در حال از بین بردن این موانع است.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به بیانیه مطبوعاتی مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *