اخبار پرینت سه بعدی

سینک پرینت سه بعدی Kohler

سینک پرینت سه بعدی Kohler
میزان رضایت شما

اخیرا همکاری هنرمندان و شرکت های پرینت سه بعدی به طرز چشمگیری رو به افزایش رفته است. در اواخر ماه سپتامبر، Zellerfeld با هنرمند و طراح Heron Preston برای توسعه HERON01، یک کفش کاملاً سه بعدی، همکاری کرد. نمونه هایی از این دست هر روز رواج بیشتری پیدا می کنند. برای مثال، Kohler، تولید کننده پیشرو در محصولات آشپزخانه و حمام، با هنرمند آمریکایی Daniel Arsham همکاری کرد. این همکاری منجر به تولید یک سینک پرینت سه بعدی به نام Rock.01 شده است که با تولید محدود 99 قطعه، در ماه دسامبر به بازار عرضه می شود.

سینک پرینت سه بعدی Kohler
سینک های Rock.01 برای اولین بار در نمایشگاه Design/Miami 2021 که از 30 نوامبر آغاز می شود، رونمایی خواهند شد. این سینک که متشکل از چینی شیشه ای پرینت سه بعدی، پوشش لعابی روی سرامیک ها به ویژه چینی که برای توالت و سینک معمولی است، و برنجی که با دست ریخته می شود، به عنوان مصداقی از اتحاد فناوری های جدید و روش های تولید سنتی، به ویژه Kohler’s 148 شناخته می شود. Arsham گفت : “Rock.01 آینده تکنولوژی پرینت سه بعدی را با ابتدایی ترین روش های ریخته گری دستی برنجی ترکیب می کند. این همبستگی گذشته و آینده از نظر من بسیار شاعرانه است. Kohler نیز شریک ایده آلی برای زنده کردن چنین طراحی پیچیده و فیوچریستیکی بود.”

سینک پرینت سه بعدی Kohler
این اولین بار نیست که محصولات حمام به صورت سه بعدی پرینت می شوند. شرکت آلمانی Sandhelden همچنین از تکنولوژی AM برای طراحی محصولات بادوام ماسه ای حمام استفاده می‌کند. این واقعیت که شرکت های بیشتری برای تولید این نوع محصولات به این فناوری روی می آورند تصادفی نیست. Kohler در توضیح گفت که ساختن سینکی کهArsham در نظر داشت بدون پرینت سه بعدی غیرممکن بود. با استفاده از AM، آنها توانستند اشکال پیچیده ای را که هنرمند می خواست، بازنمایی کنند.

در مورد دستگاه و فناوری پرینت سه بعدی مورد استفاده برای ساخت سینک، این شرکت محتاطانه عمل کرده است و در بیانیه مطبوعاتی خود، تنها به ذکر این نکته که فرآیند استفاده شده از نوعی منحصر به فرد است اکتفا می کند. اگرچه آنها اشاره می کنند که فناوری انقلابی آنها تنها راه برای تولید طرح بود زیرا برای ساخت با روش های سنتی بسیار پیچیده بود. با وجود این، Kohler می‌گوید که Rock.01 کاملاً ارزش‌های خود را در ترکیب صنایع دستی سنتی با نوآوری‌های تکنولوژیکی منعکس می‌کند.
برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این پروژه می توانید با بیانیه مطبوعاتی منتشر شده مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *