اخبار پرینت سه بعدی

پرینت سه بعدی قطعات فلزی با Metal Pack شرکت BCN3D

پرینت سه بعدی قطعات فلزی با Metal Pack شرکت BCN3D
میزان رضایت شما

شرکت اسپانیایی BCN3D با توجه به برگزاری Formnext 2021 از فرصت استفاده کرده و راه حل پرینت سه بعدی Metal Pack را راه اندازی کرده است. Metal Pack که برای خط پرینترهای سه بعدی سری Epsilon در نظر گرفته شده است، مجموعه جدیدی از برنامه های کاربردی را به مشتریان BCN3D که از تکنولوژی پرینت سه بعدی این شرکت برای قطعات یدکی، پروتوتایپ های کاربردی و ابزار استفاده می کنند، ارائه می دهد. پس از یک سال رشد و توسعه، در کنار راه اندازی BCN3D Cloud و خرید Astroprint، این شرکت بارسلونی با گسترش راه حل های سخت افزاری خود در مسیر نوآوری به پیش می رود. اکنون نیز بااین تولیدات جدید، BCN3D همچنان به تضمین موقعیت خود در بازار AM ادامه می دهد و راه را برای تکنولوژی های دیگر هموار می کند.

پرینت سه بعدی قطعات فلزی با Metal Pack شرکت BCN3D

به طور خاص، Metal Pack شامل فیلامنت Ultrafuse® 316L و فولاد ضد زنگ 17-4 PH است که توسط Forward AM، بخش پرینت سه بعدی BASF توسعه یافته است. همچنین دارای یک هات اند فلزی جدید و لوازم جانبی خاص دیگر به منظور تضمین تجربه چاپ بی نقص است.  Firat Hizal، مدیر گروه تجاری سیستم‌های فلزی در BASF 3D Printing Solutions GmbH، در مورد توسعه متریال برای Metal Pack، گفت: “مجموعه فیلامنت های فلزی Ultrafuse® نتیجه ی دهه‌ها جمع آوری دانش و اطلاعات BASF از صنعت قالب گیری تزریقی فلزی (MIM) است. این فیلامنت‌ها برای سهولت در مصرف طراحی شده‌اند و می‌توانند در هر پرینتر منبع باز FFF استفاده شوند. ”

بیشتر بخوانید: سفارش پرینت سه بعدی

پرینت سه بعدی قطعات فلزی با Metal Pack شرکت BCN3D

برای بهره بری حداکثری از Metal Pack، فرآیند تولید باید به سه مرحله تقسیم شود. ساخت قطعات با پرینترهای سه بعدی اپسیلون آغاز می‌شود و به دنبال آن باز کردن و سینترینگ استاندارد صنعتی انجام می‌شود، هر دو مرحله به صورت خارجی از طریق شبکه فروشندگان مجاز Forward AM انجام می‌شوند. نتیجه یک قطعه نهایی است که تقریباً 100٪ فولاد ضد زنگ جامد است. علاوه بر این، با این پک جدید، قطعات خصوصیاتی مشابه آنچه که با استفاده از MIM یا CNC ایجاد شده است، خواهند داشت.

Eric Pallarés، مدیر ارشد فناوری BCN3D، می‌گوید: “کل صنعت AM به دنبال پرینت سه بعدی فلزی است. اما حقیقت این است که امروزه راه حل های مقرون به صرفه موجود، بسیار کمیاب هستند. با عرضه ی Metal Pack در BCN3D، مشتاقیم که نتیجه ی دهه‌ها تجربه BASF در فناوری MIM را در اختیار اکستروژن فلز و پردازش پس از آن قرار دهیم. در ترکیب با اکوسیستم پرینت سه بعدی ما، کاربران می توانند برای پروتوتایپینگ کاربردی از آن استفاده کنند و در عرض چند روز و بدون دردسر، از مزایای پرینت سه بعدی بهره ببرند.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *