اخبار پرینت سه بعدی

Desktop Metal کمپانی ExOne را خریداری می کند

Desktop Metal کمپانی ExOne را خریداری می کند
میزان رضایت شما

شرکت Desktop Metal یکی از ارائه دهندگان پیشرو راه حل های پرینت سه بعدی فلز و فیبر کربن، رسما خبر از خریداری شرکت ExOne داد. این معامله پیشتر در تابستان اعلام شد اما نهایتا در این هفته پس از تایید اکثر سهامداران ExOne با موفقیت تکمیل شد. این شرکت امیدوار است که خرید رقیب سابق ExOne و سیستم های مکمل این شرکت به تقویت جایگاهش در صنعت AM برای تولید انبوه کمک کند. زمانی که در ماه آگوست این خبر اعلام شد، برای بسیاری در صنعت غافلگیرکننده بود.

Desktop Metal کمپانی ExOne را خریداری می کند

Desktop Metal به‌عنوان یک استارت‌آپ همین چند سال پیش به‌طور تصاعدی رشد کرد و شرکت‌های بزرگی را در زمینه AM از جمله EnvisionTEC خریداری کرد، اما ExOne یکی از بزرگترین شرکت‌ها در این صنعت است و چندین سال است که پیشرو در فناوری بایندر جتینگ بوده است و مجوز انحصاری این تکنولوژی را در سال 1996 پس از توسعه آن توسط محققان مؤسسه فناوری ماساچوست (MIT) دریافت کرد. ExOne همچنین به خاطر محلول های بایندر جتینگ خود بسیار شناخته شده است.

 کمپانی ExOne را خریداری می کند

 

Ric Fulop، بنیان‌گذار و مدیر عامل Desktop Metal به اهمیت آن برای AM در کل اشاره کرد و گفت: “این خرید یک لحظه مهم برای صنعت AM است و مجموعه‌ای بی‌نظیر ایجاد می‌کند که توانایی Desktop Metal را برای تسریع پذیرش AM 2.0 تقویت می‌کند. ما مفتخریم که به تیم با استعداد ExOne در Desktop Metal خوش آمد می‌گوییم و به عنوان یک شرکت با تمرکز بر تولید انبوه قطعات مصرف نهایی از طریق AM به جلو حرکت می‌کنیم.”

همانطور که گفته شد، برای صاحبان ماشین های ExOne جای نگرانی نیست. در حال حاضر، به نظر نمی رسد که با وجود این انتقال مالکیت، تغییرات زیادی اتفاق افتاده باشد. البته، سهامداران ExOne به ازای هر سهم از سهام عادی، 8.50 دلار به صورت نقد و 16.43 دلار سهام از Desktop Metal دریافت کردند که در نتیجه ارزش معاملاتی آن به 561.3 میلیون دلار می رسد. با این حال، ExOne به عنوان یک شرکت زیر مجموعه ی متعلق به Desktop Metal با دفتر مرکزی اش در North Huntingdon، پنسیلوانیا به فعالیت خود ادامه خواهد داد. علاوه بر این، در بیانیه مطبوعاتی، Desktop Metal به مشتریان فعلی ExOne اطمینان داد که متعهد به حمایت از آنها و در عین حال ترویج دسترسی گسترده‌تر به راه‌حل‌های AM 2.0 هر دو شرکت است.

بیشتر بخوانید: فیلامنت شفاف

 کمپانی ExOne را خریداری می کند

John Hartner، مدیر عامل ExOne، در پایان گفت: “ما مشتاقیم که بهDesktop Metal برای ساختن آینده‌ای پایدارتر از طریق چشم‌انداز مشترکمان در زمینه ی AMبپیوندیم. ما معتقدیم که پلتفرم‌های مکمل ما به مشتریان خدمات بهتری ارائه خواهند کرد، به جایگزینی فناوری‌های سبز کمک می کنند و ارزش سهامداران را افزایش می‌دهند. مهم‌تر از همه، فناوری‌های ما به نوآوری‌های مهم در حجم تولید کمک می کنند که می‌تواند جهان را بهبود بخشد.” برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به بیانیه مطبوعاتی منتشر شده مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *