مقالات پرینت سه بعدی

Desktop Metal مس را به متریال های پرینت سه بعدی اضافه می کند

Desktop Metal مس را به دامنه ی متریال هایش اضافه می کند
میزان رضایت شما
Desktop Metal مس را به دامنه ی متریال هایش اضافه می کند

نگاره 1) Desktop Metal مس را به متریال های پرینت سه بعدی اضافه می کند

مس به دلیل رسانایی الکتریکی و حرارتی بالایش برای صنایع گوناگونی از جمله انرژی، خودروسازی و ابزار الکتریکی بسیار ارزشمند است. تولیدکننده ی آمریکایی، Desktop Metal مس را به متریال های پرینت سه بعدی اضافه می کند؛ و پیش از این هم متریال هایی چون فولاد کرومولی 4140، فولاد ابزاری H13، 316L و فولاد ضد زنگ 17-4 PH را به کاربرانش ارائه می داد.

در بازار تولید افزایشی فلزات، یافتن راهکاری برای پرینت مس ساده نیست. در عوض، اغلب از مس کرومیوم-زیکرونیوم استفاده می شود. در حقیقت استفاده از لیزر است که تولید قطعات مس خالص را پیچیده می کند. از طرفی ماشینStudio System از پروسه ای شبیه به MIM بهره می برد؛ بر اساس اکستروژن پلاستیکی که دارای پودر فلز است. از این رو این دستگاه قادر به پرینت قطعات مسی خالص است دقیقا مثل ماشین Metal X که توانایی هایش در این حوزه را در اوایل سال نشان داد.

یک مبدل حرارتی پرینت سه بعدی با متریال مس خالص

نگاره 2) یک مبدل حرارتی پرینت سه بعدی با متریال مس خالص

Jonah Myerberg مدیر فنی و مؤسس Desktop Metal می گوید: ” مس به دلیل رسانایی الکتریکی و حرارتی بالایش برای صنایع گوناگونی از جمله انرژی، خودروسازی و ابزار الکتریکی بسیار ارزشمند است. خواه برای سینک ای حرارتی یا موتورهای برقی یا قطعات سیستم های فشار، مس خالص پرینت سه بعدی، گزینه ی ایده آلی برای تولید قطعات با هندسه های پیچیده است.” همان طور که می بینید این متریال به ویژه مورد توجه تولید کنندگان قطعاتی که نیازمند مقاومت حرارتی و رسانایی الکتریکی بالا هستند؛ قرار گرفته است.

برخی از قطعات پرینت سه بعدی با مس خالص Desktop Metal

در میان قطعاتی که با این متریال تولید شده اند؛ Desktop Metal از یک نگهدارنده ی الکترود رونمایی کرد. این قطعه برای نگهداری الکترودها هنگام جوشکاری مهره ها مورد استفاده قرار می گیرد. این قطعه دارای کانال های خنک کننده ی درونی هم هست تا حرارت را بهتر کنترل کند و مانع آسیب رسیدن به قطعه شود. با تکیه بر پرینت سه بعدی برای تولید قطعات مس خالص، این قطعات عمر بیشتری هم خواهند داشت.

نگهدارنده ی الکترود

نگاره 3) نگهدارنده ی الکترود

یکی دیگر از این قطعات، شینه های مسی هستند که امکان تقسیم جریان ها به قسمت های مختلف را فراهم می کند. همچنین قطعه ایست که به دلیل انتقال انرژی، به شدت در معرض حرارت است از این رو به لطف پرینت سه بعدی می توان کانال های خنک کننده ای را برای قطعه درنظر گرفت و در نتیجه مراحل تولید قطعه و سرهم بندی قطعات جداگانه که در روش های سنتی رایج است را کاهش داد.

درنهایت Desktop Metal یک مبدل حرارتی برای خودرو پرینت کرده است؛ که امکان پراکنده کردن حرارت از یک موتور الکتریکی در حین کار را فراهم می کند؛ در عین اینکه حرارت بهینه ای را هم برای عملکرد بهتر حفظ می کند. در این مورد پرینت سه بعدی امکان طراحی قطعات سفارشی به خصوص در زمینه ی طراحی ارتفاع و ضخامت پره ها را فراهم می کند.

شینه ی پرینت سه بعدی مس خالص

نگاره 4) شینه ی پرینت سه بعدی مس خالص

نظراتتان راجع به این متریال جدید Desktop Metal برای پرینت سه بعدی را در کامنت ها برای ما بنویسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *