مقالات پرینت سه بعدی

تأثیر تولید افزایشی فلزات بر پیشرفت فرآیندهای تولید کنونی

تأثیر تولید افزایشی فلزات بر پیشرفت فرآیندهای تولید کنونی
میزان رضایت شما
تأثیر تولید افزایشی فلزات بر پیشرفت فرآیندهای تولید کنونی

نگاره 1) تأثیر تولید افزایشی فلزات بر پیشرفت فرآیندهای تولید کنونی

Kruger Fertigungstechnologie یک کمپانی آلمانی است که اخیرا بر راهکارهای تولید افزایشی فلزاتِ GF Machining Solution که یکی از متخصصین در تکنولوژی Laser Powder Bed usion است؛ سرمایه گذاری کرده است. با تمرکز بر تولید افزایشی فلزات، این کمپانی قادر به فراتر رفتن از محدودیت های طراحی و ارائه ی راهکارهای سریع و قابل اطمینان به مشتریانش بوده است. برای مثال برای صنعت انرژی هسته ای، یک مبدل حرارتی طراحی کرد که در قالب یک قطعه پرینت سه بعدی شد. حالا منفعت تحقیق و بررسی بر تولید افزایشی فلزات برای این کمپانی چیست؟ یا تأثیر تولید افزایشی فلزات بر پیشرفت فرآیندهای تولید کنونی چیست؟

کمپانی سوئیسی GF Machining Solution قادر به طراحی و توسعه ی زنجیره ی کاملی از پروسه ی تولید افزایشی بوده است؛ از طراحی تا پس از تولید. دستگاه DMP Flex 350 این کمپانی، بازده بالاتر، کیفیت و ظرافت بیشتر و قابلیت ساخت هندسه های پیچیده تری را دارد. به طور دقیق تر، با قابلیت بررسی و ردیابی در حین پرینت امکان وقوع مشکل و به دنبال آن هزینه بیشتر را کاهش می دهد و همچنین با ارائه ی ماژول های قابل تعویض پرینت سه بعدی، لزوم تمیزکاری با هر تعویض متریال را کاهش می دهد. از این روست که Kruger Fertigungstechnologie این دستگاه را انتخاب کرده است.

تأثیر تولید افزایشی فلزات بر پیشرفت فرآیندهای تولید کنونی

نگاره 2) تأثیر تولید افزایشی فلزات بر پیشرفت فرآیندهای تولید کنونی

نصب و راه اندازی سریع DMP Flex 350

راه اندازی و نصب این دستگاه برای Kruger Fertigungstechnologie تنها یک هفته به طول انجامید. مدیر Kruger می گوید: “شدیدا تحت تأثیر سرعت GF Machining Solution برای راه اندازی DMP Flex 350 قرار گرفتم. پرینتر در عرض یک هفته نصب، راه اندازی و نحوه ی کار با آن به اپراتورها نیز آموزش داده شد.”

گرچه این تیم پیش از این هم تجربه ی کار کردن در زمینه ی مدل سازی سه بعدی را داشته اند که همین نکته در سرعت این پروسه هم بی تأثیر نبوده است. Robert Volland مدیر فروش GF Machining Solution می گوید:” پیش از پیاده سازی هر دستگاه ما ابتدا سطح دانش مشتری و نیازشان به یادگیری را بررسی و آنالیز می کنیم. Kruger پیش از این با نرم افزارهای مدرن پرینت سه بعدی آشنایی و تجربه داشت از این رو ما می توانستیم با خیال آسوده باقی مراحل به خود نرم افزار و قابلیت هایش بسپاریم.” DMP Flex 350 بر اساس نرم افزار 3DXperttm  کار می کند؛ که برای ساده سازی پروسه ی تولید قطعات فلزی طراحی شده است. برای مثال Kruger با اتواتیک کردن پروسه علاوه بر افزایش کیفیت، قابلیت تولید چند قطعه به طور همزمان را هم پیدا کرد. این دستگاه سازگاری قطعات با یکدیگر را هم بررسی می کند زیرا که همگی آن ها به طور همزمان تولید می شوند ازاین رو در سازگاری و هماهنگی آن ها، زمان پرینت  و مصرف متریال هم بهینه سازی می شود.

تأثیر تولید افزایشی فلزات بر پیشرفت فرآیندهای تولید کنونی

نگاره 3) تأثیر تولید افزایشی فلزات بر پیشرفت فرآیندهای تولید کنونی_پروسه ی AM از مدل سازی تا تولید

فراتر رفتن در تولید

به لطف این سرمایه گذاری، Kruger قادر به ادغام چندین پروسه ی تولید متفاوت با یکدیگر و افزایش امکانات برای تمام مشتریانش خواهد بود. این کمپانی قادر به تولید قطعات ترکیبی خواهد بود که از مزایای تولید افزایشی فلز و روش های سنتی که به مدت 20 سال در حال توسعه بوده اند؛ بهره می برد. به علاوه این کمپانی در حال کارکردن بر روی (ITER(International Thermonuclear Experimental Reactor است که 35 کشور را برای طراحی بزرگترین توکامک دنیا گرد هم آورده است.

آیا تولید افزایشی فلز قادر به سهولت بخشیدن به پروسه ای که شما در حال حاضر استفاده می کنید؛ خواهد بود؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *