اخبار پرینت سه بعدی

راه حل الکترونیکی پرینت سه بعدی Optomec برای تقویت سیگنال های 5G

راه حل الکترونیکی پرینت سه بعدی Optomec برای تقویت سیگنال های 5G
میزان رضایت شما

تحلیل بانک آمریکا نشان می‌دهد که چرخه‌های ماندگاری زیرساخت‌های بی‌سیم به طور سنتی حدود یک دهه طول کشیده است. این به این معنی است که حدود 3 سال از چرخه فعلی را پشت سر گذاشته ایم و بیش از هفت سال فرصت سرمایه گذاری بر روی اینترنت 5G داریم. انتظار می‌رود استفاده از ICs سالانه 27% رشد کند زیرا استفاده از 5G همچنان در حال گسترش است. با این حال، پیاده سازی آن توسط شرکت ها به دلیل عملکرد ضعیف مدار به تاخیر افتاده است. Optomec، یک کمپانی آمریکایی با استفاده از فناوری Aerosol Jet خود توانست کابل های Interconnect را پرینت سه بعدی کند که قادر به دستیابی به 100٪ افزایش قدرت سیگنال 5G ارسالی برای هر اتصال مدار در محدوده میلی متری بودند. Optomec کار بر روی این روش پرینت سه بعدی را در پاسخ به تقاضای 5G از سوی مشتریان خود که در حال حاضر شامل نهادهای جهانی مانند GE، Samsung، Lockheed Martin و NASA هستند، آغاز کرد.

راه حل الکترونیکی پرینت سه بعدی Optomec برای تقویت سیگنال های 5G

روش های موجود برای اتصال مدارهای مجتمع برای 5G، مانند سیم های طلایی، به طور قابل توجهی تأثیر کمتری دارند، زیرا با افزایش فرکانس، اتصال کاهش می یابد. راه حل Interconnect پرینت سه بعدی Optomec با حفظ عملکرد دستگاه، این نقص را برطرف می کند. Bryan Germann، مدیر محصول Optomec گفت: “مشتریان ما بهبود عملکرد چشمگیری را برای اتصالات mm-Wave گزارش می کنند. همچنین در بسیاری از صنایع که از باندهای فرکانس موج میلی متری استفاده می کنند، مزایای چاپ Interconnect به جای اتصالات سیمی یا روبانی را استاندارد می بینند. مزیت ترانزیشن های کوتاه تر و منطبق با امپدانس بهتر، اتلاف کمتر برای هر انتقال die-to-die یا die-to-board است. این منجر به بهبود در راندمان و عملکرد کلی دستگاه می شود.”

راه حل الکترونیکی پرینت سه بعدی Optomec برای تقویت سیگنال های 5G

فرآیند Aerosol Jet از آیرودینامیک برای دیپوز جوهرهای الکترونیکی بر روی بسترها استفاده می کند. ابتدا جوهر در یک دستگاه اوتومایزر قرار می گیرد که مه غلیظی از قطرات مملو از مواد به قطر بین 1 تا 5 میکرون ایجاد می کند. سپس، مه آئروسل به دیپوزر هد داده می شود، جایی که توسط یک گاز غلاف متمرکز می شود، که آئروسل را به عنوان یک حلقه احاطه می کند. برای مدار یکپارچه، قطرات بسیار ریز جوهرهای رسانای نانوذرات بر روی تخته‌های مدار و از فاصله 10 میلی‌متری از یکدیگر، ویژگی‌های رسانایی به عرض 10 میکرون ایجاد می‌کنند.

برای این منظور، پرینتر جدید Aerosol Jet HD2 Optomec، با وضوح چاپ فوق العاده بالا و تراز مبتنی بر دید یکپارچه، برای پشتیبانی از ساخت IC بهینه شده است. Optomec قصد دارد به مشتریان خود دستور العمل های پرینت و کتابخانه های کاربردی از پیش تأئید شده را برای یک راه حل 360 آماده ی تولید، ارائه دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این پروژه Optomec می توانید به این مطلب مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *