اخبار پرینت سه بعدی

پرینت سه بعدی فلزی در صنعت غذا

پرینت سه بعدی فلزی در صنعت غذا
میزان رضایت شما

گروه Swiss Bühler در صنایع مکانیک، به ویژه در ساخت ماشین آلات صنایع غذایی تخصص دارد. در سال 2018، این کمپانی با Haas-Meincke، سازنده ماشین آلات دانمارکی که انواع کیک و کلوچه را تولید می کند، پیوست. برخی از ماشین‌های این شرکت به نازل‌های پرینت سه بعدی فلزی مجهز شده‌اند که آزادی بیشتری از نظر طراحی، پیچیدگی و انعطاف‌پذیری ارائه می‌دهند. نازل ها با فلزات سازگار با مواد غذایی توسط مؤسسه فناوری دانمارک ساخته شده اند که به چهار پرینتر سه بعدی فلزی مجهز شده است. امروزه شعبه دانمارک در پروژه های خود پا را فراتر گذاشته و از تکنولوژی AM فلزی در تولید قطعات نهایی استفاده می کند.

پرینت سه بعدی فلزی در صنعت غذا

وقتی به پرینت سه بعدی در بخش مواد غذایی فکر می کنیم، به یاد دستگاه های کوچک رومیزی FDM می افتیم که خمیر یا شکلات یک غذا را اکسترود می کنند. و وقتی صحبت از پرینت سه بعدی می شود، در بازار مصرف کمی تردید وجود دارد. به همین دلیل است که می خواهیم با دید کمی متفاوت تری به این صنعت نگاه کنیم به ویژه پشت پرده ی تولید کلوچه های پرینت سه بعدی.

ماشین‌های Bühler که امروزه تولید کننده ی این کوکی‌ها هستند، مجهز به نازل‌هایی هستند که خمیر از آن خارج می‌شود، درست مانند نازل یک پرینتر سه بعدی FDM که فیلامنت های پلاستیکی از آن خارج می‌شود. این نازل ها بسته به ظاهر کیک ها، شکل های خاصی دارند. برای ساخت آنها، Bühler در چندین مرحله آن ها را تولید می کرد و سپس ابه مرحله ی مونتاژ می فرستاد. از این رو اشکال پیچیده تر از آن بودند که با این فرایند به دست آیند. به علاوه، مرحله مونتاژ محدودیت هایی نیز به همراه دارد و ممکن است سبب آلوده شدن خوراکی ها شود.

در سال 2017، این گروه پرینت سه بعدی پلاستیکی را کشف کرد و بسیاری از محدودیت‌هایی را که قبلاً با آن ها رو به رو بود را دور زد. به سرعت، Bühler به دلیل متریال ارائه شده، تکرارپذیری و سرعت بالاتر تولید و همچنین پیچیدگی طراحی، به سمت پرینت سه بعدی فلزی گرایش پیدا کرد. امروزه نازل‌های دستگاه‌های آن با تیتانیوم Ti6A و فولاد ضد زنگ 316L، دو فلز سازگار با مواد غذایی، پرینت سه بعدی می‌شوند. این مورد برای گروه دانمارکی هم یک ضرورت بود. Kennie Larsen، رئیس تغذیه و بیسکویت در Bühler Meincke، می‌افزاید: “به لطف آزادی طراحی ارائه شده توسط پرینت سه بعدی، ما توانستیم برخی از مشکلات طراحی ارگانیک و بهداشتی را حل کنیم. به علاوه زوایای نازل های سنتی، قبلاً معضل پیچیده ای بودند اما این دیگر در مورد پرینت سه بعدی صدق نمی کند. ”

metal-3d-printing-food-industry

توسعه های این کمپانی به نازل های دستگاه پرینتر کوکی محدود نمی شود. بخش های دیگر مانند تولید دای رول نیز از این تووسعه بهره برده است. Kennie Larsen توضیح می‌دهد: “این غلتک قبلاً لوله‌ای برای جوش دادن سطل‌ها برای برش خمیر بود. زمان جوش کاری، گرمای زیادی آزاد می شود و در نتیجه شیرینی ها تغییر شکل می دهند. اما با تکنولوژی AM، توانستیم بر این مشکلات غلبه کنیم.”

یک مسئله مسلم است، آن هم اینکه پرینت سه بعدی فلزی این کمپانی را قادر به کاهش زمان تولید کرده است و در عین حال آزادی طراحی عالی را فراهم کرده. این شرکت اکنون می تواند به سرعت یک پروتوتایپ را آزمایش کند، طرح را تأیید کند و همان را برای تولید نهایی پرینت کند. Bühler Meincke خاطرنشان می کند، با این حال، این فناوری محدودیت های خود را دارد، به ویژه از نظر حجم: کمپانی به دنبال تولید دسته های بزرگتری است.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به این مطلب مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *