اخبار پرینت سه بعدی

پرینتر ProMaker P1000 S شرکت Prodways برای تولید صنعتی SLS

پرینتر ProMaker P1000 S شرکت Prodways برای تولید صنعتی
میزان رضایت شما

Prodways سازنده فرانسوی پرینترهای سه بعدی SLS، در Formnext Digital Daysامسال، از پرینترسه بعدی جدید خود تحت عنوان ProMaker P1000 S رونمایی کرد. این راه حل صنعتی جدید که برای دسترسی بیشتر به پرینت سه بعدی SLS طراحی شده است، قابل اعتماد، ارگونومیک، انعطاف پذیر و سازگار با تولید صنعتی است. ProMaker P1000 S با PA12، PA11، TPU و PP سازگاری دارد، به این معنی که می توان برای کاربردهای متنوع تری از آن استفاده کرد و همچنین از امکان طراحی قطعات انبوه و قابلیت تکرارپذیری بیشتر آن بهره برد.

پرینتر ProMaker P1000 S شرکت Prodways برای تولید صنعتی

SLS یکی از پرکاربردترین فرآیندهای AM در بازار است. امکان طراحی قطعات با بهترین خواص به خصوص از نظر ایزوتروپی را بدون نیاز به هر گونه ساپورتی فراهم می کند که از امکان پیچیدگی هندسی بیشتری را فراهم می کند. در نهایت، SLS فناوری ای است که به ویژه برای تولیدات کوچک و متوسط مناسب است. با این حال، سرمایه گذاری در یک ماشین SLS در مقایسه با فرآیندهایی مانند اکستروژن یا فوتوپلیمریزاسیون نسبتاً زیاد است. Laser sintering در تولید انبوه نیز محدودیت هایی دارد. Prodways، پرینتر ProMaker 1000 S را با هدف غلبه بر این چالش ها توسعه داده است.

پرینتر ProMaker P1000 S شرکت Prodways برای تولید صنعتی

نگاره ۲) پرینتر ProMaker P1000 S

ویژگی های ProMaker P1000 S

این دستگاه با حجم چاپ 300*300*360 میلی متر (یا 32 لیتر) به سرعت 1.4 لیتر در ساعت می رسد و مجهز به لیزر 30 وات با کیفیت است. به لطف دو مخزن تامین پودر آن، کاربران می توانند قطعات خود را در چند ساعت بدون نیاز به پر کردن مجدد مخازن چاپ کنند. Prodways ادعا می کند که دستگاه را می توان در کمتر از 10 دقیقه راه اندازی کرد، از جمله تمیز کردن و آماده سازی. ویژگی “Slicing on the Fly” اجازه می دهد تا قطعات به تولید اضافه شوند حتی اگر دستگاه شروع به کار کرده باشد. در نهایت، 50 پارامتر چاپ برای بهینه سازی تولید در دسترس کاربر قرار دارد.

بیشتر بخوانید: فیلامنت ایرانی

بنابراین Prodways روی ماشینی کار می‌کند که انعطاف‌پذیرتر و استفاده از آن آسان‌تر است و در عین حال مقرون به صرفه نیز می باشد. در حال حاضر، پرینترهای سه بعدی SLS صنعتی و چند ماشین جمع و جور دیگر در بازار پرینترهای سه بعدی عرضه می شوند که به دلیل حجم تولید محدود هستند. ProMaker P1000 S دستگاهی مابین این دو است و به گفته سازنده، در مقایسه با رقبا، بهترین نسبت قیمت به حجم چاپ را ارائه می دهد.  Sylvestre Perrin، مدیر عامل Prodways Printers SLS، در توضیح می گوید: “هدف ما این است که درهای تولید صنعتی SLS را به روی کاربردهای جدید و برای کاربران جدیدی که قبلاً نمی‌توانستند به آن دسترسی داشته باشند، باز کنیم.” ProMaker P1000 S با قیمت 117,500 یورو و تحویل آن از آوریل 2022 برنامه ریزی شده است.

پرینتر ProMaker P1000 S شرکت Prodways برای تولید صنعتی

نگاره ۳) هدف Prodways جا انداختن SLS در تولید صنعتی است

متریالی مناسب تر توسعه یافته توسط BASF Forward AM

اکثر ماشین‌های SLS از PA12 یا PA11 استفاده می‌کنند، موادی که ویژگی‌های جالبی را ارائه می‌دهند، اما انتخاب محدود است. هدف Prodways گسترش دامنه مواد بود و اینکه با همکاری با BASF Forward AM، یک پلی پروپیلن سفارشی، PP 1200 تولید کند. پودری مقرون به صرفه که مقاومت شیمیایی خوب، کشش بالا، جذب رطوبت کم و قابلیت بازیافت خوب دارد. پایداری به یک مسئله کلیدی در بازار AM تبدیل شده است و هر روزه کاربران بیشتری به مواد سازگار با محیط زیست روی می آورند.

ProMaker P1000 S همچنان با PA12، PA11 و TPU سازگار است. این همکاری با BASF Forward AM با هدف بازگشایی برنامه های جدید برای Laser sintering و سوق دادن کاربران به سمت تولید در مقیاس بزرگ است. Perrin در نتیجه افزود: “ما فقط یک پرینتر سه بعدی SLS جدید ارائه نمی کنیم، بلکه یک راه حل کاملاً تأیید شده از نظر ماشین، فرآیند، مواد یا حتی گردش کار ارائه می دهیم.”

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به ویدئوی وبینار این شرکت مراجعه کنید.

پرینتر ProMaker P1000 S شرکت Prodways برای تولید صنعتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *