اخبار پرینت سه بعدی

SHINING 3D و اهمیت دندان پزشکی دیجیتال

SHINING 3D و اهمیت دندان پزشکی دیجیتال
میزان رضایت شما

اسکنرهای سه بعدی دیگر راه خود را در حوزه های مختلف صنعت باز کرده اند. یکی از این صنایع، دندانپزشکی است. به لطف اسکن سه بعدی، دندانپزشکان می توانند نگهدارنده ها و پروتزهای قابل تنظیم برای بیماران خود بسازند. این کار را می توان هم با اسکنرهای سه بعدی داخل دهان که برای اسکن مستقیم در دهان بیمار قرار می گیرند و هم با اسکنرهای آزمایشگاهی سه بعدی دندانپزشکی انجام داد. یکی از شرکت های پیشرو در عرصه تولید دیجیتال سه بعدی و دندانپزشکی دیجیتال، SHINING 3D است. ما با Sunny Wong، مدیر عامل Overseas Business در SHINING 3D صحبت کردیم تا درباره راه‌حل‌های آن‌ها، تأثیر بحران COVID-19 و نحوه استفاده از اسکن در بخش دندان‌پزشکی، به‌ویژه پس از پندمی، اطلاعات بیشتری کسب کنیم.

SHINING 3D و اهمیت دندان پزشکی دیجیتال

لطفا خودتان و SHINING 3D را معرفی کنید.

من Sunny Wong هستم، مدیر عامل تجارت Overseas Business در SHINING 3D. شرکت SHINING 3D که در سال 2004 تأسیس شد، یک شرکت نوآوری علمی و فناوری است که بر راه حل های دیجیتالی سه بعدی با دقت بالا با سخت افزار و نرم افزار بر اساس دید رایانه ای تمرکز دارد. SHINING 3D تجهیزات دیجیتال سازی دندان و اسکن سه بعدی حرفه ای، نرم افزار و پرینترهای سه بعدی را توسعه، تولید و به بازار عرضه می کند. SHINING 3D.

SHINING 3D و اهمیت دندان پزشکی دیجیتال

بسیاری از صنایع تحت تأثیر بحران COVID-19 قرار گرفتند، برایSHINING 3D چه طور بود؟

یکی از ماموریت های اصلی SHINING 3D ایجاد راه حل های تولید دیجیتال بسیار کارآمد و قابل دسترس است. ما محصولات خود را با توجه به نیازهای مشترییان توسعه می دهیم و در عین حال بر هزینه ها نیز نظارت داریم. هنگامی که همه چیز در سال 2020 تعطیل شد، ما توانستیم راه حل هایی ارائه دهیم تا مردم بتوانند بدون نیاز به ارتباط با افراد دیگر، از راه دور کار کنند. به ویژه در توسعه AoralScan 3، بر توسعه دستگاه به نحوی که کمترین تماس بین پزشک و بیمار نیاز باشد، تمرکز کردیم.

SHINING 3D و اهمیت دندان پزشکی دیجیتال

لطفا کمی بیشتر در مورد آخرین محصولات خود، به ویژه سری اسکنر سه بعدی هیبریدی و FreeScan UE توضیح دهید.

در سری اسکنرهای سه بعدی هیبریدی، تکنولوژی منبع نور هیبریدی، نور ساختار یافته LED و نور مادون قرمز نامرئی را در یک دستگاه ادغام می کند. همچنین امکان افزودن تنظیمات هوشمند پیش فرض در حالت های مختلف اسکن و اسکن سه بعدی برای طیف وسیعی از کاربردها فراهم می کند، بنابراین باعث ترویج محبوبیت فناوری اسکن سه بعدی قابل حمل می شود. منبع نور مادون قرمز نامرئی یک راه حل قابل اعتماد برای مشکل اسکن اشیاء تیره رنگ ارائه می دهد و اسکن موهای انسان را انیز امکان پذیر می کند. EinScan H با دوربین رنگی داخلی و میدان دید بزرگ، داده های سه بعدی با کیفیت بالا را ثبت می کند که در عرض چند دقیقه آماده استفاده می شود.

درهمین حال، Einscan HX اولین اسکنر هیبریدی در نوع خود است، که نور ساختار یافته و لیزر را با هم در یک دستگاه مفید بدون هیچ محدودیتی در دقت ترکیب می کند. اسکنرهای هیبریدی به دلیل ترکیبی از فناوری های مختلف نور، طیف جدیدی از کاربردها را ممکن می کنند. FreeScan UE دقت بالا را از خط تولید مترولوژی به ارث برده است، طراحی قوی و سبک وزن آن به حرفه ای ترین کاربران ما این امکان را می دهد که اشیاء را به طور دقیق و راحت اسکن کنند. همچنین، کنترل دمای منحصر به فرد در اسکنر به کاربر این امکان را می دهد که در چالش برانگیزترین محیط ها نیز قادر به ثبت اسکن های با کیفیت و دقیقی باشد.

SHINING 3D و اهمیت دندان پزشکی دیجیتال

SHINING 3D به ویژه برای فعالیت هایش در حوزه ی دندانپزشکی دیجیتال، به ویژه اسکن درون دهانی شناخته شده است. کمی در مورد راه حل ها/فعالیت خود در این بخش توضیح دهید. اسکن از چه نظر برای صنعت دندانپزشکی مفید است؟

آنچه SHINING 3D در اختیار تکنسین های دندانپزشکی و دندانپزشکان در سراسر جهان قرار می دهد، یک راه حل دیجیتال کامل و یکپارچه است. زیرا که اسکنرها و پرینترهای سه بعدی ما به بهترین نرم افزار cad موجود در بازار متصل هستند. با آن‌ها می‌توان کل گردش کار دیجیتال، از کسب وضعیت بالینی اولیه بیمار، تا برنامه‌ریزی و طراحی ترمیم، تا ساخت ابزار پروتز برای تکمیل درمان را کنترل کرد. با استفاده از اسکنرهای سه بعدی برای به دست آوردن داده ها و اطلاعات دقیق در مورد وضعیت بیمار، دندانپزشکان و تکنسین ها می توانند ارتباطات دقیق تر و موثرتری داشته باشند. علاوه بر این، برنامه ریزی و طراحی ترمیم می تواند دقیق تر و مناسب تر برای نیازهای خاص هر بیمار باشد. در نتیجه تولید پروتز می تواند با سرعت و دقت بیشتری انجام شود و منجر به رضایت بیشتر بیمار شود. روند چند سال اخیر نشان دهنده رشد مداوم راه حل های دندانپزشکی دیجیتال است که در کلینیک ها و آزمایشگاه ها در سراسر جهان اتخاذ شده است. و بیش از هر زمان دیگری، با همه گیری کووید، استفاده از راه حل های دقیق تر و ایمن تر یک نیاز فوری است.

بیشتر بخوانید: فیلامنت یوسو

SHINING 3D و اهمیت دندان پزشکی دیجیتال

ما هم در کنار مشتریان مان، تقاضاهای رو به رشد برای تکنولوژی دیجیتال سه بعدی با کارایی بالا را تجربه می کنیم و پتانسیل مدل های سه بعدی واقعی را در برنامه های کاربردی هر چه بیشتری بررسی می کنیم. تا به امروز، ما بیش از 10000 کاربر آزمایشگاه داریم که از اسکنر سه بعدی SHINING در گردش کار دیجیتالی روزمره خود بهره می برند. همچنین، ما فناوری اسکن سه بعدی را برای کلینیک های دندانپزشکی ارائه می دهیم. اولین اسکنر درون دهانی ما در سال 2015 توسعه یافت. با این حال، ما تصمیم گرفتیم که آن را وارد بازار نکنیم. 4 سال بعد، AoralScan 2 را با موفقیت در زمستان سال 2019 راه اندازی کردیم. از آن زمان، بیش از 4000 اسکنر Aoralscan 2 در سرتاسر جهان نصب شده است که توانایی آن را برای کمک به خدمات کلینیک ها به صورت دیجیتالی اثبات می کند. این دستگاه در ترمیم، ارتودنسی و ایمپلنتولوژی کاربرد دارد.

با این حال، بر اساس نظرات و پیشنهادات بسیاری از کاربران کلینیک، فناوری و محصول خود را ارتقا دادیم. در سپتامبر امسال، ما نسل سوم اسکنر درون دهانی خود را راه‌اندازی کردیم – Aoralscan 3 که سبک‌تر، سریع‌تر و دقیق‌تر است، این قوی‌ترین اسکنر درون دهانی است که تاکنون موفق به ساخت آن شده ایم. SHINING 3D همچنین پرینتر سه بعدی استریولیتوگرافی با دقت بالا AccuFab-L4K را ارائه می دهد تا راه حلی کامل برای گردش کار دندانپزشکی دیجیتال ارائه دهد. ما معتقدیم راه حل دیجیتال دندانپزشکی می تواند مزایای بیشتری برای بهبود گردش کار دندانپزشک، آزمایشگاه های دندانپزشکی و بیماران داشته باشد.

SHINING 3D و اهمیت دندان پزشکی دیجیتال

کلام آخر با مخاطبین ما؟

علیرغم دوران چالش برانگیز کووید، SHINING 3D همواره در زمینه ی تکنولوژی های دیجیتالی سه بعدی با دقت بالا سخت‌افزاری و نرم‌افزاری نوآوری کرده و خواهد کرد. به علاوه، به لطف بازخوردهای کاربران، ما به بهبود تجربه کاربر نیز ادامه خواهیم داد.
برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با فعالیت های SHINING 3D می توانید به وب‌سایت این شرکت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *