اخبار پرینت سه بعدی

EOS از قوی ترین آلیاژ آلومینیوم خود خبر داد

آلیاژ آلومینیوم EOS Aluminium Al2139 AM
میزان رضایت شما

حوالی برگزاری نمایشگاه Formnext، می توان انتظار خیل عظیمی اعلان‌ از سوی شرکت‌های فعال در حوزه ی AM بود. EOS، تامین کننده پیشرو آلمانی پرینت سه بعدی صنعتی، نیز از این قاعده مستثنی نیست. اخیراً این شرکت از اضافه شدن ماده جدیدی به نام EOS Aluminium Al2139 AM خبر داده است. گفته می‌شود که این آلیاژ آلومینیوم بالاترین استحکام AM EOS را داراست؛ که کاربردهای جالبی را در صنایعی مانند خودرو و هوافضا و … به آن می‌دهد.

آلیاژ آلومینیوم EOS Aluminium Al2139 AM

آلومینیوم مدت هاست که از محبوب ترین متریال های AM در نظر گرفته می شود. این هم به دلیل کاربرد وسیعش در بخش های متنوعی، به ویژه هوافضا و خودروسازی، به دلیل سبکی، استحکام و مقاومت شیمیایی این متریال است. در حال حاضر نیز، می توان دید که در برنامه های کاربردی بسیاری توسط نیروی هوایی ایالات متحده، بوئینگ، مرسدس بنز، ایرباس، که همگی از آلیاژهای آلومینیوم برای قطعات پرینت سه بعدی استفاده می کنند، به کار برده می شود. چیزی که در مورد این آخرین ماده جالب توجه است این است که به طور خاص برای استفاده در تکنولوژی AM مهندسی شده است. علاوه بر این، نه تنها دارای بالاترین خواص مقاومتی در مقایسه با سایر آلیاژهای آلومینیوم AM EOS است، بلکه از بسیاری دیگر از آلیاژهای موجود در بازار نیز بهتر است.

بیشتر بخوانید: فیلامنت ایرانی

آلیاژ آلومینیوم EOS Aluminium Al2139 AM

نگاره 2) قطعه ی ساخته شده از آلیاژ آلومینیوم EOS Aluminium Al2139 AM

آنچه درباره EOS Aluminium Al2139 AM می دانیم

همانطور که گفته شد، این آلیاژ توسط EOS و به طور خاص ساخته شد تا در AM استفاده شود. و دارای خواصی است که آن را برای استفاده در صنایع متنوعی ایده آل می کند. به عنوان مثال، عملکرد فوق العاده ای در دماهای بالا تا 200 درجه سانتیگراد دارد و نسبت استحکام به وزن بسیار خوبی دارد. در واقع، در حالت عملیات حرارتی خود، می تواند به استحکام کششی حدود 500 مگاپاسکال برسد که بالاترین مقاومت برای آلیاژ آلومینیوم AM است. این به ویژه به کاربران اجازه می دهد تا وزن قطعات را کاهش دهند، که یک ویژگی حیاتی برای بسیاری از بخش ها از جمله هوانوردی، حمل و نقل، مسابقه و صنایع فضایی است. EOS همچنین به اهمیت آن برای بخش تولید قراردادی اشاره می کند.

این آلیاژ آلومینیوم به صورت پودر ایجاد شده است و اگرچه در بیانیه مطبوعاتی مشخص نشده است، باید فرض کرد که با DMLS (Direct Metal Laser Sintering)، فرآیند همجوشی بستر پودری، سازگار است. به این دلیل که این تخصص ویژه ی EOS است. علاوه بر این، EOS اشاره کرد که به لطف روش سریع و ساده عملیات حرارتی تک مرحله ای، کاربران می توانند انتظار داشته باشند که تا 88 درصد در زمان عملیات حرارتی فعال صرفه جویی کنند، به این معنی که زمان تحویل می تواند کوتاه تر باشد، که یک مزیت اصلی AM است؛ با این حال هنگام استفاده از laser powder bed fusion همیشه حاضر نبوده است.

آلیاژ آلومینیوم EOS Aluminium Al2139 AM

نگاره 3) قطعات ساخته شده با این آلیاژ وزن بسیار کمتری دارند

Sascha Rudolph، معاون ارشد مواد فلزی EOS، گفت: “در EOS ما دائما در تلاش هستیم تا عملکرد قطعات تولیدی مان را برای مشتریان بهبود بخشیم، در عین حال میزان مواد مورد نیاز را کاهش دهیم و فرآیندهای تولید را ساده کنیم. EOS Aluminium Al2139 AM نقطه اوج این تلاش ها است.”

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این ماده می توانید به بیانیه ی مطبوعاتی EOS مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *