اخبار پرینت سه بعدی

ارزش 4.46 میلیارد دلاری بازار جهانی پرینت سه بعدی فلز

ارزش بازار جهانی پرینت سه بعدی
میزان رضایت شما

با پیش روی و گسترش پرینت سه بعدی در صنایعی مانند پزشکی، دفاعی و هوافضا، ارزش گذاری بازار جهانی همچنان منعکس کننده سرعت نوآوری خواهد بود. داده های جدید گزارش اخیرا منتشر شده “بازار پرینت سه بعدی فلز” از Verified Market Research تخمین می زند که ارزش بازار جهانی پرینت سه بعدی فلزی تا سال 2028 به 4.46 میلیارد دلار خواهد رسید. این در مقایسه با سال 2020 که ارزش این بازار 534.18 میلیون دلار بود، بسیار قابل توجه است. و پیش‌بینی می‌شود که تا سال 2028 با % CAGR 30.38 از سال 2021 حتی بزرگ‌تر هم شود.

ارزش بازار جهانی پرینت سه بعدی

این گزارش برخی از بازیکنان اصلی در فضای پرینت سه بعدی فلزی، از جمله نام‌های آشنا مانند 3D Systems، EOS، Exone، Stratasys، و Voxeljet و همچنین جنبش‌های عمده بازار مانند خرید شرکت نرم‌افزار شبیه‌سازی آلمانی Additive Works و X1 Tooling شرکت ExOne که راه‌حل‌های تولید نهایی سریع و مقرون به صرفه را ارائه می‌کنند توسط شرکت 3D Systems، را نیز مشخص کرده است. نکته قابل توجه این است که این گزارش منقضی شدن حق امتیاز selective laser و سفارشی سازی و ورود پرینت سه بعدی در بازارهای جدید را به عنوان برخی از عوامل مؤثر در رشد پرینت سه بعدی فلزی می داند. از سوی دیگر، این گزارش به بررسی برخی از عوامل مانع رشد این تکنولوژی نیز می پردازد، از جمله هزینه‌ ی بالای پرینترها و متریال های سه بعدی و همچنین پیچیدگی‌ها و مشقات پردازش برای تولیدکنندگان پودر فلز.

ارزش بازار جهانی پرینت سه بعدی

نگاره 2) موتور راکت کاملا پرینت شده

بازار پرینت سه بعدی فلز

این گزارش همچنین به اهداف اساسی بازار در بخش های متعدد نیز پرداخته است – متریال (پودر و فیلامنت)، نوع (تیتانیوم، فولاد، نیکل، آلومینیوم)، کاربر نهایی (پزشکی و دندان‌پزشکی، خودرو، هوافضا و دفاع)، و جغرافیا. قابل ذکر است که بازار جهانی پرینت سه بعدی فلزات عمدتاً ناشی از مصرف روزافزون مواد در انواع کاربردهای مهندسی با دمای بالا است – به ویژه در بخش هوافضا و خودرو.

همچنین اشاره شده است که در بخش هوافضا و دفاع، شرکت‌ها به واسطه ی سرمایه گذاری و مشارکت قادر به دستیابی به نوآوری های جدید و متعاقبا رشد در بازار هستند. با توجه به تعداد قراردادهای مشارکت کمپانی های کلیدی و خرید و فروش های مهمی مانند Desktop Metal و ExOne، دنبال کردن این پیش بینی برای دیدن اینکه آیا بازار این انتظارات را برآورده می کند یا قادر به فراتر رفتن از آن است، جذاب خواهد بود.

برای کسب اطلاعت بیشتر در رابطه با این گزارش می توانید به این مطلب مراجعه کنید.

ارزش بازار جهانی پرینت سه بعدیارزش بازار جهانی پرینت سه بعدی

نگاره 3) Desktop Metal و ExOne به تولید فلز و binder jetting شناخته می شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *