اخبار پرینت سه بعدی

ECCO و Stratasys نوآوری تکنولوژیک در صنعت تولید کفش

ECCO و Stratasys نوآوری تکنولوژیک در صنعت تولید کفش
میزان رضایت شما

در حالی که چندین برند معروف کفش مانند آدیداس و نایک به استفاده از فناوری‌های سه بعدی، برای تولید کفش سه بعدی روی آورده اند. اما در این مهم تنها نیستند. پیش از این، در مورد ECCO، یک تولید کننده کفش دانمارکی که از اسکن سه بعدی و پرینت سه بعدی برای ارائه محصولات سفارشی استفاده می کند، گزارشی تهیه کرده بودیم. این شرکت برای ادامه روند رشد خود، اخیرا خبر از یک شراکت بزرگ داد. Ecco با غول آمریکایی Stratasys همکاری خواهد کرد و امیدوار است بتواند توسعه محصولات و کفش های آینده خود را تسریع بخشد.

ECCO و Stratasys نوآوری تکنولوژیک در صنعت تولید کفش

اتفاقی نیست که این شرکت دانمارکی به سراغ AM و پرینتر سه بعدی Origin One رفته است که بر مبانی فناوری P³ اختصاصی Stratasys است. Jakob Møller Hansen، معاون تحقیق و توسعه در ECCO گفت: “رویکرد نوآورانه ما برای توسعه کفش و قرار دادن تجربه مشتری به عنوان اولویت اول، رفتن به سراغ تکنولوژی AM را به درست ترین گام بعدی در تکامل فرآیند توسعه ما تبدیل کرد. او همچنین خاطرنشان کرد: “در جستجوی برای یافتن شریک مناسب، انواع پرینترهای سه بعدی را از نظر کیفیت سطح، سرعت چاپ و دقت آزمایش کردیم. در میان پرینترهایی که آزمایش کردیم، Stratasys Origin One دستگاهی بود که به بهترین نحو پاسخگوی نیازهای سختگیرانه ما بود.

بیشتر بخوانید: سفارش پرینت سه بعدی پلاستیکی

ECCO و Stratasys نوآوری تکنولوژیک در صنعت تولید کفش

نگاره 2) پرینتر سه بعدی Origin One

هدف ECCO از به کار گیری DIP و پرینت سه بعدی، ساده‌سازی فرآیند توسعه و افزایش اتوماسیون است. در حالی که DIP فرصتی را برای بهبود روش اتصال قسمت بالایی کفش به زیره وسط ارائه می دهد، AM امکان تولید سریع قالب از فوتوپلیمرها را با هزینه کمتر نسبت به ماشینکاری آلومینیومی CNC فراهم می کند. با پرینت سه بعدی قالب‌های DIP، می‌توان یک جفت قالب را در طول شب پرینت کرد که به طور قابل‌توجهی مقرون به صرفه‌تر است. علاوه بر این، طراحان و توسعه دهندگان می توانند کفش های کاربردی را زودتر در فرآیند توسعه آزمایش کنند.

برای تولید این قالب ها، شرکت ها از مواد سفارشی توسعه یافته توسط Henkel استفاده می کنند. طبق بیانیه مطبوعاتی، متریال سفارشی Henkel به ECCO توانایی ایجاد قالب‌های کفشی را داده است که قادر به تحمل هزاران ضربه بدون هیچ آسیبی است. و با پرینت سه بعدی، ECCO امیدوار است ضمن کاهش زمان تولید، به صرفه جویی قابل توجهی در هزینه دست یابد که اهداف مشترک بسیاری از شرکت هایی است که از AM برای طراحی کالاهای روزمره استفاده می کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این پروژه می توانید به این مطلب مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *