اخبار پرینت سه بعدی

وبسایت Thingiverse پلتفرم آنلاین فایل های STL برای پرینت سه بعدی

Thingiverse پلتفرم آنلاین فایل های STL پرینت سه بعدی
میزان رضایت شما

اگر از علاقه مندان به تکنولوژی AM و پرینت سه بعدی هستید، حتما نام وبسایت Thingiverse را شنیده اید. یک پلتفرم آنلاین شامل میلیون ها فایل سه بعدی است که توسط جمع رو به رشدی از کاربران طراحی شده است. این مدل‌ها در فرمت STL هستند و خیلی راحت امکان پرینت آن ها وجود دارد. Thingiverse بی شک یکی از مهمترین سایت های اشتراک فایل در این بازار است و، بخشی از محبوبیت آن مدیون رایگان بودنش است.

Thingiverse پلتفرم آنلاین فایل های STL پرینت سه بعدی

کمپانی Thingiverse در نوامبر ۲۰۰۸ توسط Zach Smith، و با شراکت سازنده ی پرینترهای سه بعدی FDM، شرکت MakerBot که در سال 2013 توسط غول Stratasys خریداری شد، تاسیس شد. در طول این سال ها، این سایت میلیون ها فایل جمع آوری کرده است و باید بدانید که فعالیت Thingiverse محدود به بازار AM نیست: بلکه از تکنیک‌های طراحی دیگر نیز می‌توان برای ایجاد مدل‌های دانلود شده استفاده کرد و به همین دلیل است که این پلتفرم در میان سازندگان و علاقه مندان به DIY نیز محبوب است.

بیشتر بخوانید: سفارش چاپ سه بعدی

Thingiverse پلتفرم آنلاین فایل های STL پرینت سه بعدی

برای دسترسی کامل به پایگاه داده های وبسایت Thingiverse، باید یک حساب کاربری رایگان ایجاد کنید. سپس کاربر می تواند فایل های سه بعدی خود را ذخیره، طرح های خود را سازماندهی، موارد دلخواه را اضافه و به سادگی مدل هایی را که قصد تولیدشان را دارد، دانلود کند. در هر فایل سه بعدی، می‌توانید عکس‌های قطعه ی نهایی، توصیه‌های حین پرینت (دمای اکستروژن استفاده شده، صفحه، سرعت چاپ و غیره)، مدل پرینتر سه بعدی استفاده شده را بیابید.
وبسایت Thingiverse به چند دسته تقسیم می شود که با هدف سهولت بخشیدن به جستجو در نظر گرفته شده اند: پرینت سه بعدی، هنر، مد، وسایل، سرگرمی ها، وسایل خانه، یادگیری، مدل ها، ابزار، اسباب بازی ها و بازی ها. با این وجود، باید گفت که، حتی اگر سایت سازماندهی شده باشد و سیستم جستجو داشته باشد، یافتن آنچه به دنبال آن هستید همیشه هم کار آسانی نخواهد بود. مدل‌های متعددی گاها نامناسب یا حتی دارای اشکال هستند و در حین جستجو، ممکن است به فایل هایی برخورد کنید که با درخواست مرتبط نیستند یا کاملاً ناقص هستند.

Thingiverse پلتفرم آنلاین فایل های STL پرینت سه بعدی
یک نکته که از ابتدای شکل گیری سایت مطرح بود این است که هر کسی می‌تواند فایل‌های سه بعدی خود را آپلود کند و هر کسی می‌تواند آن‌ها را دانلود کند تا زمانی که مجوزها را در زمان مشخص شده رعایت کنند. در اصل، این خبر نسبتاً خوبی است زیرا که تنوع و خلاقیت را به محتویات سایت اضافه می کند، اما در نهایت، هیچ کنترلی روی فایل آپلود شده و کیفیت آن وجود ندارد. پس چگونه میتوان از قابل چاپ بودن فایل اطمینان حاصل کرد؟

علاوه بر این، Thingiverse شامل بیش از 1,700,000 مدل سه بعدی است که انتخاب فایل را برای دانلود مشکل می کند. و منطقاً در بین این پایگاه داده مهم، موارد تکراری زیادی نیز وجود خواهد داشت. در نهایت، توجه داشته باشید که سایت فقط به زبان انگلیسی است که ممکن است برای برخی از کاربران کمی مشکل باشد. Thingiverse همچنان بزرگترین پایگاه داده پرینت سه بعدی است و امروزه نیاز میلیون ها کاربر را بر طرف می کند. توجه داشته باشید که گزینه های دیگری برای دانلود فایل های سه بعدی مانند Cults یا YouMagine نیز وجود دارد. همه آنها کاملا رایگان نخواهند بود، اما به شما این امکان را می دهند تا آنچه را که در بازار وجود دارد مقایسه کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *