اخبار پرینت سه بعدی

پرینترهای سه بعدی فلزی FFF از 3DGence

پرینترهای سه بعدی فلزی FFF از 3DGence
میزان رضایت شما

علیرغم تداوم تسلط پلیمرها در بازار AM، پرینت سه بعدی فلزی نیز در سال های اخیر، افزایش و رشد چشمگیری داشته است. این امر به ویژه در مورد پرینت سه بعدی رومیزی و فشرده صادق است. به لطف فناوری‌های FFF، چاپ فلز بسیار مقرون‌ به‌صرفه‌تر شده است. اکنون یک شرکت دیگر در حال ورود به بازار است. تولیدکننده پیشرو پرینترهای سه بعدی اروپایی، 3DGence، در Formnext امسال اعلام کرد که قصد راه اندازی طیف جدیدی از پرینترهای سه بعدی فلزی، تحت عنوان ELEMENT را دارد. این سری در Formnext به نمایش گذاشته شد و با پرینترهای صنعتی فوق فشرده و فشرده – MP260 و MP350 – در سه ماهه اول 2022 عرضه می شود.

پرینترهای سه بعدی فلزی FFF از 3DGence

با افزایش محبوبیت پرینترهای سه بعدی فلزی رومیزی و فشرده، اقدام 3DGence برای ورود به بخش فلزی AM یک گام طبیعی به نظر می رسید. Ron Faruqui، مدیر عامل مرکز آمریکای 3DGence، خاطرنشان کرد: “هدف ما این است که فناوری قابل اعتماد، پیشرفته، فلزی FFF را بدون کاهش کیفی در اختیار مشتریان صنعتی خود قرار دهیم. از آنجایی که اخیرا تمرکز ما بر توسعه ی پرینترهای ترموپلاستیک دمای بالا ما برای چاپ با متریالی چون ULTEM™ و سری PAEK بوده است، اکنون در حال توسعه طبیعی مواد غیر پلیمری با کارایی بالا هستیم. در واقع، تقاضا وجود دارد، و با توجه به تجربه قبلی 3DGence با فناوری‌های FFF برای ورود به بخش فلز آمادگی لازم را داریم.”

پرینترهای سه بعدی فلزی FFF از 3DGence

نگاره۲) پرینترهای نمایش داده شده در formnext

سری جدید ELEMENT از 3DGence

سری ELEMENT از 3DGence با دو پرینتر سه بعدی راه اندازی می شود. اولین مورد، MP260، یک ماشین جمع و جور و طراحی شده برای پروتوتایپینگ سریع و مقرون به صرفه ی شرکت هایی است که از MIM (مجموعه گیری تزریقی فلز) استفاده می کنند. ELEMENT MP260 با دو ماده از جمله فولاد ضد زنگ 316L، یک ماده فلزی محبوب، سازگار خواهد بود. برای کاربران حرفه ای که به دنبال طیف وسیع تری از مواد هستند، نسخه دیگری به نام MP260X در دسترس خواهد بود که با اکثر فیلامنت هایی که در فناوری MIM استفاده می شوند، سازگار است.

در همین حال، MP350 یک پرینتر صنعتی فلزی با اندازه متوسط ​​است که از یک سیستم کامل شامل ایستگاه جداکننده و سینترینگ تشکیل شده است. 80 درصد حجم بیشتری نسبت به MP260 دارد و همچنین توان عملیاتی بالاتر، سرعت چاپ فوق العاده بالا و ویژگی های ایمنی پیشرفته دارد. ناگفته نماند، به گفته این شرکت، این دستگاه با طیف وسیع تری از مواد سازگار خواهد بود که در آن برخی مواد کلیدی در زمان عرضه محصول اعلام می شود.

پرینترهای سه بعدی فلزی FFF از 3DGence

Sebastian Sczasny، مدیر پورتفولیوی فناوری، MS Galleon / مدیر عامل گروه، 3DGence در نتیجه گفت: “در 2 سال گذشته، فناوری Metal FFF به عنوان یک راهکار مقرون به صرفه برای پروتوتایپینگ و تولید قطعات فلزی پیشرفت چشمگیری داشته است. تعداد سیستم‌های رومیزی که قادر به چاپ فیلامنت های فلزی موجود هستند، افزایش یافته است و کمپانی های کلیدی فعال در این زمینه، علی‌رغم تأثیر اقتصادی ناشی از کووید-19، رشد ثابتی را تجربه می‌کنند. در مقاله “فیلامنت چیست” همه چیز درباره فیلامنت ها را توضیح داده ایم.

3DGence اکنون با پرینترهای سه بعدی فلزی FFF با اندازه متوسط ​​و فشرده وارد بخش فلزی FFF شده است تا گزینه ای محکم و قابل اعتماد را با قیمت متوسط ​​ارائه دهد – با پرینترهای MDM سری ELEMENT ما کیفیت درجه صنعتی را با قیمت های مقیاس پذیر ارائه می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سری ELEMENT می توانید به این مطلب مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *