اخبار پرینت سه بعدی

بایوپرینت سه بعدی غدد لنفاوی

بایوپرینت سه بعدی غدد لنفاوی
میزان رضایت شما

بایوپرینت سه بعدی فراتر از صرفا پرینت اندام های بزرگ قابل پیوند است. دقت بایوپرینت هدایت‌شونده CNC قابلیت ارائه ی موادی با ویژگی‌های مختلف برای ساخت سایر سیستم‌های بیولوژیکی نیز دارد. و این دقیقاً همان کاری است که Prellis Biologics با غدد لنفاوی پرینت سه بعدی خود انجام داده است.

بایوپرینت سه بعدی غدد لنفاوی

نگاره۱) سلول های ایمنی انسان در غدد لنفاوی بایوپرینت سه بعدی

Prellis Biologics قبلاً در حوزه ارگانوئیدهای پرینت سه بعدی (مانند کلیه ها) فعالیت کرده بود، اما از آن زمان تخصص خود را به ارگانوئیدهای کوچکتر مانند غدد لنفاوی، که جزء اصلی سیستم ایمنی انسان هستند، تغییر داده است. پلتفرم Prellis Biologics که “EXIS” نامیده می شود از فناوری بایوپرینت سه بعدی اختصاصی این شرکت برای تولید غدد لنفاوی مصنوعی استفاده می کند که سپس با سلول های ایمنی انسان پر می شود. سپس می توان ارگانوئید مصنوعی را با واکسن آزمایش کرد تا تولید سلول های ایمنی آنتی بادی را آزمایش کرد.

وین چپمن، CSO می‌گوید: «EXIS یک پلتفرم فوق‌العاده سریع و بدون تست حیوانی برای تولید آنتی‌بادی‌های انسانی در برابر پروتئین‌های انسانی است. در عرض چند ماه، این تیم موفق شده است جدیدترین کتابخانه‌های آنتی‌بادی انسانی را علیه مجموعه‌ای از سلول های سرطانی تولید کند. ما بسیار هیجان زده هستیم که سیستم را به آزمایش ایمنی زایی انسانی و استخراج آنتی بادی بیمار گسترش دهیم.

Prellis از یک سیستم چاپ هولوگرافیک استفاده می کند که از لیزر برای پخت اشیاء استفاده می کند (شبیه به روش های رایج چاپ فوتوپلیمر)، که قادر به تطبیق و تکثیر دقیق ساختارهای اندام و بافت انسان برای تحقیق و توسعه و در نهایت پیوند اعضا است.

پلتفرم EXIS قبلاً در تحقیقات علیه ویروس کرونا مورد استفاده قرار گرفته است، زمانی که Prellis Biologics 960 غدد لنفاوی مصنوعی انسان را برای آزمایش واکسن‌های شبه کووید تولید کرد، این کار با موفقیت انجام شد و شرکت اعلام کرد که روش آنها بیش از 300 آنتی بادی ویژه ویروس را به لطف غدد لنفاوی پرینت سه بعدی تولید کرده است.

Erin Stephens، دکترا و مدیر مهندسی بافت در Prellis، گفت: “سیصد آنتی بادی IgG ویژه ویروس، تعداد فوق‌العاده‌ای در این مرحله است. خط لوله ما  در مقایسه با پروژه های توسعه آنتی‌بادی معمولی، تولید بیشتری داشته است.» بنابراین، احتمالا به این زودی شاهد غدد لنفاوی بایوپرینت سه بعدی در دسترس عموم نخواهیم بود، اما در این میان، ارگانوئیدهای کوچک قطعاً در حوزه‌های تحقیقات ویروس به دست می‌آورند. و سرمایه گذاری 14.5 میلیون دلاری سری B که توسط این شرکت در ماه دسامبر اعلام شد، مطمئناً برای مدتی کارها را در این زمینه فعال نگه می دارد.

امروزه خدمات پرینت سه بعدی محصولات توسط شرکت های مختلفی در حال انجام می باشد. یکی از این شرکت های با تجربه در این زمینه فیلانو است. به منظور سفارش پرینت سه بعدی محصولات خود با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *