اخبار پرینت سه بعدی

AML3D بزرگترین قطعه ی لوله کشی نفت و گاز پرینت سه بعدی را ساخت

AML3D بزرگترین قطعه ی لوله کشی نفت و گاز پرینت سه بعدی را ساخت
میزان رضایت شما

تکنولوژی AM هر روزه در صنعت نفت و گاز به رشد خود ادامه می دهد. AML3D اعلام کرده است که با استفاده از پرینت سه بعدی، موفق به ساخت بزرگترین، قطعه ی لوله کشی فشار قوی نفت و گاز فلزی شده است. این با استفاده از فرآیند (WAM®) شرکت AML3D ممکن شده است که می تواند کاربردهای بسیاری در بخش های هوافضا، دفاع، دریانوردی، تولید، معدن و موارد دیگر داشته باشد. به علاوه، این قطعه مطابق بابالاترین استانداردهای آمریکایی برای قطعات در صنعت، ساخته شده است.

AML3D بزرگترین قطعه ی لوله کشی نفت و گاز پرینت سه بعدی را ساخت

این پروژه زمانی اعلام شد که تنها چند هفته از اینکه MX3D از فناوری مشتق شده از DED خود، WAAM، برای ایجاد قطعه ای حساس از نظر ایمنی در صنعت نفت و گاز استفاده کرد. ابن قطعه که همچنین توسط Lloyd’s تایید شده است، با استفاده از فرآیندی ترکیبی ایجاد شده است و با هدف کاهش خطرات زیست محیطی، انسانی و ایمنی ساخته شد. این نشان دهنده اهمیت فزاینده AM در صنایعی مانند نفت و گاز و به ویژه در کاربردهای زیر دریا است. AM توانسته است جایگاه خود را در این بخش پیدا کند و برای کاربران امکان ساخت قطعات پیچیده در حداقل زمان را فراهم میکند.

بیشتر بخوانید: سفارش پرینت سه بعدی

AML3D بزرگترین قطعه ی لوله کشی نفت و گاز پرینت سه بعدی را ساخت

آنچه در رابطه با این قطعه ی پرینت سه بعدی، از AML3D می دانیم

این قطعه با استفاده از فرآیند WAM مختص به شرکت AML3D ساخته شده است که ترکیبی از قوس الکتریکی با سیم جوش تایید شده در فرآیند DED است. به گفته این شرکت، به طور قابل توجهی می توان از آن برای چاپ قطعات فلزی بزرگ در فضای آزاد با استفاده از گاز بی اثر موضعی استفاده کرد و نیاز به محفظه را از بین برد. این قطعه پرفشار به صورت یک تکه چاپ شده و بهبود چشمگیری در خواص مواد نشان داد و همچنین در زمان بسیار کمتری نسبت به روش های سنتی تولید شد.

در مورد ساخت این قطعه نیز ایمنی از اهمیت بسیاری برخوردار بود. در واقع، این قطعه ی 940 کیلوگرمی مطابق با استاندارد 20S که توسط موسسه نفت آمریکا (API) وضع شده است و همچنین تست ASME B31.3، یکی دیگر از استانداردهای آمریکایی برای این کاربردها، ساخته شد. به علاوه، تحت آزمایش سختگیرانه ی فشار بالا نیز قرار داده شد و به گفته ی AML3D، اولین نمونه از نوع خود در جهان است که با پرینت سه بعدی فلزی ساخته و به طور مستقل تحت آزمایش فشار قرار گرفته است.

AML3D بزرگترین قطعه ی لوله کشی نفت و گاز پرینت سه بعدی را ساخت

Andrew Sales، مدیر عامل AML3D، در نتیجه گفت: «AML3D از نتایج آزمایش فشار بالا که توسط Lloyd’s Register سنجش و تأیید شده است، بسیار هیجان زده است. اکنون شرکت های متعددی در بخش نفت و گاز به همکاری با ما علاقه نشان داده اند و در حال حاضر در حال گفتگو هستیم.” برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به این مطلب مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *