اخبار پرینت سه بعدی

ارتش استرالیا قطعات پرینت سه بعدی خودروهای ارتش را آزمایش می کند

میزان رضایت شما

استفاده از AM در ارتش مدت هاست که رایج است. از کلاه ایمنی گرفته تا تشک های باند، سرعت و انعطاف پذیری پرینت سه بعدی برای نیروهای مسلح در سراسر جهان بسیار مفید واقع شده است. اکنون نیز کاربرد دیگری از AM در این حوزه معرفی شده است. ارتش استرالیا اخیرا ثابت کرده است که پرینت سه بعدی و جایگزینی قطعات خودروهای مسلح در میدان با استفاده از فناوری SPEE3D امکان پذیر است.

ارتش استرالیا قطعات پرینت سه بعدی خودروهای ارتش را آزمایش می کند

پیش از این به فناوری نوآورانه اسپری سرد SPEE3D و فایده ی آن برای تعدادی از صنایع پرداخته ایم. برای مثال، در اوایل سال جاری این فناوری همچنین به عنوان بخشی از پروژه SPAC3D استفاده شد که هدف آن ساخت موتورهای موشک با استفاده از پرینت سه بعدی فلزی است. در این مورد خاص، از پرینتر فلزی WarpSPEE3D 3D استفاده شد که در مقایسه با سایر فرآیندهای فلزی موجود در بازار، ساخت قطعات فلزی با سرعت بیشتر و مقرون‌به‌صرفه‌تر را ممکن می‌سازد. WarpSPEE3D همچنین بزرگترین پرینتر SPEE3D با حجم ساخت 1000 میلی متر در 700 میلی متر است و می تواند قطعات فلزی بزرگ تا وزن 40 کیلوگرم را با سرعت 1 کیلوگرم در دقیقه چاپ کند. این سرعت برای نیروهای مسلح از اهمیت بسیاری برخوردار است و آنها امیدوار بودند ثابت کنند که این پرینتر قابلیت ساخت قطعات یدکی وسایل نقلیه جنگی را نیز دارد.

ارتش استرالیا قطعات پرینت سه بعدی خودروهای ارتش را آزمایش می کند

این کمپانی پیش از این هم با دولت استرالیا همکاری داشته است و با ارتش استرالیا و نیروی دریایی سلطنتی استرالیا برای آزمایش امکان استقرار پرینت سه بعدی فلزی هم در پادگان و هم در میدان کار کرده است. SPEE3D همچنین به آموزش تکنسین های سلول های AM ارتش استرالیا (AMC) کمک کرده است. این تکنسین ها مسئول انجام آزمایشات قطعات برای نفربر زرهی M113 در طول تمرین کولندونگ بودند.

در طول آزمایش، AMC بیش از دو جین قطعه جایگزین مختلف برای خودرو تولید کرد زیرا هدف آنها اثبات قابلیت پرینت سه بعدی فلزی در تولید قطعات نظامی بود. از جمله این قطعات یک جلد بلبرینگ چرخ بود که در 29 دقیقه چاپ شد و قیمت آن فقط 100 دلار استرالیا بود.

Byron Kennedy، مدیر عامل SPEE3D در انتها گفت: “این یک مثال عالی از این است که چگونه پرینت سه بعدی فلزی قادر به بهبود آمادگی دفاعی است. آزمایشات میدانی انجام شده در سال 2020 ثابت کرد که فناوری SPEE3D کاملا قابل استفاده است. آزمایش مجددی که امسال صورت گرفت وسیع تر، طولانی‌تر و دورتر بود و آن را به سخت‌ترین و طولانی‌ترین آزمایش پرینت سه بعدی فلزی جهان تا کنون تبدیل کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وبسایت SPEE3D مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *