اخبار پرینت سه بعدی

همکاری Stratasys و Adobe برای ساده سازی گردش کار طراحی پرینت سه بعدی

همکاری Stratasys و Adobe برای ساده سازی گردش کار طراحی پرینت سه بعدی
5/5 - (1 امتیاز)

نرم افزارهای طراحی و پرینترهای سه بعدی دو عضو پویای صنعت AM هستند. رهبر جهانی صنعت AM، کمپانی Stratasys با غول نرم افزاری Adobe همکاری کرده است تا راه حلی را ارائه دهد که با قادر سازی مهندسان و طراحان به پرینت سه بعدی مدل ها، مستقیماً از رندرهای سه بعدی دیجیتالی، گردش کار را ساده کند. این راه حل از فناوری پرینت سه بعدی PolyJet خود Stratasys استفاده می کند که به نرم افزار یا فرآیندهای اضافی نیاز ندارد. Pierre Maheut، رئیس بخش نوآوری و مشارکت های استراتژیک Adobe توضیح داد: “این همکاری به ما این امکان را می دهد که طرح های خود را برای اولین بار در دنیای فیزیکی ببینیم؛ که رویای هر هنرمند و طراح است.”

همکاری Stratasys و Adobe برای ساده سازی گردش کار طراحی پرینت سه بعدی

قبل از این مشارکت، راه‌حل‌های گردش کار موجود برای حرکت از طراحی به مرحله ی پرینت نیازمند چندین مرحله اضافی بود و کاربران Adobe Substance باید از نرم افزارهای اضافی برای انتقال آثار خود از طراحی به رندرهای سه بعدی دیجیتال و سپس به مدل های فیزیکی استفاده می کردند؛ اکنون با این راهکار می توان طرح ها را با رنگ و بافت دلخواه طراح مستقیما چاپ کرد. این مشارکت محدودیت‌های موجود در فرآیند طراحی محصول را از میان برده است و طراحان و مشتریان را قادر می‌سازد تا با تعامل فیزیکی با پروتوتایپ ها، واسطه ی نمایشگر دیجیتالی را از میان برداشته و خود محصول طراحی شده را سنجش کنند.

همکاری Stratasys و Adobe برای ساده سازی گردش کار طراحی پرینت سه بعدی

فناوری PolyJet شرکت Stratasys به خودی خود ابزار بسیار قدرتمندی است که امکان طراحی پروتوتایپ هایی را فراهم می کند که ظاهر و احساسی شبیه به محصول نهایی داشته باشند. علاوه بر این، با متریال PolyJet خود Stratasys، طراحان و مهندسان می توانند استحکام و انعطاف پذیری مورد نظر شان برای محصول نهایی را آزمایش کنند. ادغام این ویژگی ها به طور مستقیم با نرم افزار Adobe Substance، درجه قابل توجهی از کارایی طراحی را بدون هزینه یا زمان اضافی، به کاربران عرضه کرده است.

Pat Carey، معاون ارشد توسعه ی استراتژیک Stratasys گفت: “پس از دیدن مدل‌های دیجیتال شگفت‌انگیز ایجاد شده در Adobe Substance 3D، ما خودمان را به چالش کشیدیم که آنها را به صورت سه بعدی پرینت کنیم، و به آن ها جان ببخشیم. نه تنها به هدف خود دست یافتیم، بلکه شاهد هیجان کاربران Adobe برای این این موضوع نیز بودیم.”

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این مشارکت، می توانید به این مطلب مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *