اخبار پرینت سه بعدی

مدل های آناتومیک پرینت سه بعدی Stratasys و Ricoh

مدل های آناتومیک پرینت سه بعدی Stratasys و Ricoh
میزان رضایت شما

سازنده راه حل های پرینت سه بعدی، Stratasys اخیرا خبر از شراکت دیگری داده است که حضورش را در حوزه ی مراقبت های بهداشتی تقویت می کند. همکاری با Ricoh USA, Inc، جدیدترین RICOH 3D برای مراقبت های بهداشتی، امکان ساخت مدل های آناتومیک پرینت سه بعدی و مخصوص هر بیمار با استفاده از فناوری های پرینت سه بعدی Stratasys فراهم خواهد شد. مدل‌هایی که به درستی و مطابق با اناتومی بیمار ساخته شده اند یکی از روش‌های محبوبی است که صنعت پزشکی در حال استفاده از پزینت سه بعدی است زیرا می‌تواند به پزشکان در تشخیص، درمان و حتی تمرین برای جراحی کمک کند.

مدل های آناتومیک پرینت سه بعدی Stratasys و Ricoh

اگرچه پرینت سه بعدی به طرق مختلف در بخش پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد، یکی از پرطرفدارترین آنها سات مدل های آناتومیک است. به لطف پرینت سه بعدی، پزشکان و سایر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی، به ویژه جراحان، می توانند مدل های تشریحی کاملی از بیمار ایجاد کنند و آن ها را برای گزینه های درمانی بهتر مورد مطالعه قرار دهند. قابل ذکر است که این تکنولوژی به دلیل کمک به کاهش زمان و اشتباهات احتمالی در حین جراحی شناخته شده است زیرا جراحان می توانند قبل از جراحی های سخت تمرین کنند و از نیازهای هر مرحله اطمینان حاصل کنند. در واقع، در سال‌های اخیر به قدری محبوب شده است که حتی برخی از بیمارستان‌ها آموزش پرینت سه بعدی را آغاز کرده‌اند تا اطمینان حاصل کنند که متخصصان می‌توانند بیشترین بهره را از این فناوری ببرند.

مدل های آناتومیک پرینت سه بعدی Stratasys و Ricoh

نگاره 2) سیستم گردش کار Ricoh

در مورد Ricoh 3D for Healthcare، آنها سیستمی ارائه می دهند که برای ساده سازی پروسه ی طراحی و تولید مدل های آناتومیک طراحی شده است. این گردش کار را می توانید در تصویر بالا مشاهده کنید. اسکن‌های رادیولوژی و درخواست‌های مشتریان پس از ثبت شدن به Ricoh 3D منتقل شده، سپس تولید و در انتها برای آن ها ارسال میشود. برای ایجاد این مدل‌ها، آن‌ها از پرینتر Stratasys J750 Digital Anatomy™ و Stratasys J5 MediJet™ استفاده خواهند کرد که می‌توانند مدل‌های آناتومیک شبیه به واقعیت ایجاد کنند که منعکس کننده ی آسیب‌ های بیمار است. این مدل‌ها همچنین می‌توانند از نظر فیزیکی مانند بافت انسانی دستکاری شوند و به پزشکان اجازه می‌دهند مراقبت‌های شخصی سازی شده تری داشته باشند، اگرچه می‌توان از آنها برای اهداف آموزشی نیز استفاده کرد. این شرکت‌ها امیدوارند که از طریق این گردش کار، مدل‌های پرینت سه‌بعدی حتی در خارج از بیمارستان‌ها یا دانشگاه‌های بزرگ به راحتی قابل دسترسی باشند.

Scott Drikakis، رهبر بخش مراقبت های بهداشتی Stratasys، اظهار داشت: “از طریق مشارکت با Ricoh، ما به موسسات مراقبت های بهداشتی این فرصت را می دهیم که به ابزارهای مراقبت از بیماری دسترسی پیدا کنند که پیش از این به آنها دسترسی نداشته اند. با Ricoh 3D for Healthcare، ارائه‌دهندگان به راحتی می‌توانند مدل‌های پرینت‌شده سه‌بعدی آناتومی خاص بیمار را با استفاده از آخرین فناوری از طریق خدمات مدیریت شده در محل یا رویکرد بخش درخواستی تولید کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این همکاری می توانید به بیانیه مطبوعاتی منتشر شده مراجعه کنید.

مدل های آناتومیک پرینت سه بعدی Stratasys و Ricoh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *