اخبار پرینت سه بعدی

محافظت کامل Flo Mask برای کودکان با اسکن سه بعدی

محافطت کامل Flo Mask برای کودکان با اسکن سه بعدی
4/5 - (1 امتیاز)

برای ساخت محصولات شخصی‌سازی شده، اسکن کردن احتمالاً یکی از کارآمدترین و قابل اعتمادترین روش‌ها است. به خصوص که امروزه اسکنرهای سه بعدی دقیق تر از همیشه هستند. خواه برای ایجاد مدل‌های آناتومیک، خواه عینک یا کفش‌های شخصی‌شده، فناوری‌های سه بعدی بارها و بارها پتانسیل و امکانات خود را به اثبات رسانده اند. Kevin Ngo، پدری که در سیلیکون ولی زندگی می کند، به لطف راه حل های دیجیتالی  Artec، پروژه Flo Mask را توسعه داده است. برنامه ای با هدف محافظت از کودکان 4 تا 12 ساله در برابر ویروس ها و آلودگی هوا.

محافظت کامل Flo Mask برای کودکان با اسکن سه بعدی

در سال 2018، پس از تابستانی که با مرگبارترین و مخرب ترین آتش سوزی های جنگلی ثبت شده در کالیفرنیا همراه بود، Kevin Ngo پروژه خود را راه اندازی کرد. پس از آزمایش ده‌ها راه‌حل، که بسیار کند یا کم دقت بودند، او به دیجیتالی‌سازی روی آورد. او برای این کار از خدمات شرکت Artec لوکزامبورگ که چندین سال است در توسعه اسکنرهای سه بعدی و نرم افزارهای سه بعدی تخصص دارد، کمک خواست. Kevin و شرکت برای ترکیب دقت، سرعت و وضوح، اسکنر سه بعدی قابل حمل Artec Eva را بر اساس فرآیند نور ساختاری سفید انتخاب کردند که هیچ خطری برای انسان ندارد.

محافظت کامل Flo Mask برای کودکان با اسکن سه بعدی

توسعه Flo Mask

به منظور جمع‌آوری مجموعه داده‌های سه‌بعدی که منعکس‌کننده تنوع بینی‌ها است، Kevin Ngo از منطقه خلیج سانفرانسیسکو بازدید کرد تا چهره کودکان از قومیت‌های مختلف – آسیایی، اسپانیایی، آفریقایی آمریکایی و قفقازی را اسکن کند. به لطف ویژگی های اسکنر سه بعدی Eva، انجام هر اسکن صورت فقط 20 ثانیه طول می کشد. پس از تکمیل اسکن، آنها شروع به تولید پروتوتایپ ها کردند.

Kevin Ngo جزئیات این فرآیند را توضیح می دهد: «ما هر اسکن را با نوک لب تراز کردیم و از آنجا به شکلی که متناسب همه باشد دست یافتیم. اسکن ها به ما کمک کرد شکلی را طراحی کنیم که 90 درصد کطابق با انتطاراتمان است. سپس آزمایش‌هایی را روی بچه‌ها انجام دادیم و هر بار اصلاخات کوچکی اعمال کردیم و بدین ترتیب پروتوتایپ هایی با دقت بالاتر به دست آوردیم.»  او همچنین اشاره می کند که یش از حرکت به سمت تولید نهایی، فرآیند material jet را برای اطمینان حاصل کردن از بافت مد نظر و شکل نهایی انجام داده است.

در نهایت، ماسک دارای یک مهر و موم انعطاف پذیر در اطراف صورت کودک است و در عین حال از تماس ماسک با لب ها جلوگیری می کند. همچنین دارای بندهای قابل تنظیم می باشد. Flo Mask که به طور رسمی در دسامبر 2020 عرضه شد، اکنون توسط بیش از 2000 کودک در سراسر ایالات متحده استفاده می شود. علاوه بر این، بیانیه مطبوعاتی مشخص می‌کند که فیلترهای Flo Mask بیش از 99.8 درصد از ویروس‌ها را مسدود می‌کنند که 600 درصد از استانداردهای تنفسی سازمان غذا و دارو فراتر می‌رود. یک شرط موفقیت آمیز برای Kevin Ngo، که به لطف دیجیتالی شدن و راه حل های Artec، توانسته محصولی را توسعه دهد که بتواند در عین راحتی از کودکان محافظت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *