اخبار پرینت سه بعدی

Incus پرینت سه بعدی را در گرانش میکرو آزمایش می کند

Incus پرینت سه بعدی را در گرانش میکرو آزمایش می کند
میزان رضایت شما

Incus، یک کمپانی اتریشی که راه‌حل‌های AM مبتنی بر لیتوگرافی ارائه می دهد، خبر از همکاری اش با آژانس اروپایی فضایی (ESA)، OHB System AG و Lithoz GmbH در یک پروژه مشترک با استفاده از فرآیند تولید فلز مبتنی بر لیتوگرافی Incus (LMM) داد. این پروژه، پرینت سه بعدی را در گرانش میکرو آزمایش می کند، با این هدف که آیا با استفاده از این تکنولوژی امکان ساخت متریال در پایه قمری با استفاده از ضایعات فلزی یا مواد سطح موجود وجود دارد یا خیر. در نهایت، این پروژه ی تحقیقاتی می تواند راه را برای سکونتگاه های روی ماه در آینده هموار کند؛ زیرا به مسائل مربوط به منابع موجود یا نیاز به تهیه منابع از زمین اشاره دارد.

Incus پرینت سه بعدی را در گرانش میکرو آزمایش می کند

از آن جایی که اغلب آزانس های فضایی امیدوارند در نهایت شهرک‌هایی در ماه و سایر سیارات بسازند؛ مسئله ی پایداری برای آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است. امکان استفاده مجدد از قطعات و ضایعاتی که از پیش در سطح ماه وجود دارد، اتکای ایستگاه های فضایی به زمین را تا حد زیادی کاهش می دهد. این نکته نیز بسیار مهم است زیرا که یکی از کلیدهای موفقیت ماموریت بلندمدت، خودکفایی و بی نیازی آن ها به زمین است زیرا عرضه ی دائمی کالاها از جمله لوازم، مواد تحقیقاتی، تجهیزات و قطعات یدکی از چالش‌های اصلی مدیریت یک ایستگاه است. به لطف فرآیندهای LMM، می‌توان این اقلام ضروری و قطعات یدکی را در محل و بر حسب تقاضا تولید کرد.

استفاده از تکنولوژی LMM برای این پروژه به چند دلیل ایده آل است. نه تنها امکات تولید قطعات یدکی را از ضایعات فلزی بازیافتی وجود دارد، بلکه از بسیاری جهات استفاده از آن در گرانش میکرو نسبت به سایر فرآیندهای AM فلزی با پیچیدگی کمتری همراه است. به این دلیل که بر خلاف روش فلزی با استفاده از لیزر، که نیازمند پودرهای اتمیزه شده با گاز و ساختارهای پشتیبانی است، LMM از خمیر یا ساسپنشن استفاده می کند. به این شیوه استفاده از فلزات بازیافتی آسان‌تر است و کار نیروی انسانی را کمتر و ایمن تر می کند. علاوه بر این، طبق گفته Incus، این فرآیند قادر به ساخت قطعاتی با زیبایی سطحی خوب و خواص مواد مشابه با قالب‌گیری تزریقی فلز (MIM) است، که در اغلب موارد فرآیند منتخب روی زمین است؛ با این حال استفاده از آن در فضا بسیار پیچیده است.

Incus پرینت سه بعدی را در گرانش میکرو آزمایش می کند

نگاره 2) Incus پرینت سه بعدی را در گرانش میکرو آزمایش می کند

این پروژه 18 ماهه آزمایش خواهد کرد که آیا واقعاً امکان پردازش فلزات کهنه از سطح ماه و ساخت یک محصول جدید با کیفیت بالا با استفاده از این فرآیند بدون زباله وجود دارد یا خیر. آنها تعدادی از عوامل مشکل ساز احتمالی مانند تأثیر آلودگی احتمالی پودرهای فلزی بر غبار ماه و اینکه آیا قطعات نهایی به همان اندازه که بر روی زمین بهینه و قابل اعتماد هستند، عمل خواهند کرد را بررسی خواهند کرد.

Antonella Sgambati، مهندس سیستم پرواز فضایی انسانی در OHB System AG، در پایان گفت: «امکان کاهش وابستگی ما به زمین با استفاده از مواد موجود سطح ماه و بازیافت ضایعات ماه تنها راه حل برای تضمین یک سکونتگاه پایدار و خودکفا است. این پروژه و این فرآیند جدید LMM، گام های مهمی در این راستا برداشته اند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به بیانیه ی مطبوعاتی Incus مراجعه کنید.

Incus پرینت سه بعدی را در گرانش میکرو آزمایش می کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *