مقالات پرینت سه بعدی

فایل CAD قطعات شخصی سازی شده ی Ford

فایل CAD قطعات شخصی سازی شده ی Ford
میزان رضایت شما

شرکت هایی که فایل های AM کالاهای خود را برای چاپ در اختیار مشتریان قرار می دهند، چیز جدیدی نیست. با این حال، بیشتر این اقلام دیجیتال معمولاً محصولات بسیار خاص هستند که برای سلیقه‌های خاص طراحی شده‌اند. برای اعمال کمی خلاقیت و آزادی بیشتر در این فایل ها، شرکت خودرو سازی Ford اخیراً اعلام کرده است که مدل های CAD را نه از قطعات کاربردی، بلکه از رابط های قطعات منتشر می کند. این رابط‌ها را می‌توان روی چیزی شبیه به «هاردپوینت» (یک شکاف) روی Ford Maverick چاپ و نصب کرد و مشتریان می‌توانند هر آنچه را که می‌خواهند چاپ کنند و آن را روی رابط نصب کنند.

اما چرا؟

چون طراحی قطعاتی متناسب با چیزهایی که خودتان طراحی نکرده اید، در بهترین شرایط هم مشکل است. به علاوه بدون اسکنر سه بعدی، احتمالاً قطعه با فضای داخلی ماشین ناهماهنگ می شود.

F.I.T.S اساساً یک دسته شکاف است که در سطوح پلاستیکی سخت در Ford Maverick قالب‌گیری شده است. شکاف ها در کنسول وسط و پشت صندلی ها قرار دارند. می توانید شکاف را در تصویر زیر مشاهده می کنید.

فایل CAD قطعات شخصی سازی شده ی Ford

همانطور که در مدل CAD زیر مشاهده می کنید، فایل ارائه شده توسط Ford در واقع مربوط به خود شیار است و برای مشتری است که در نرم افزار CAD انتخابی خود یک نگاتیو ایجاد کند و سپس ویجت های خود را اضافه کند. می توانید تصور کنید که مدل سازی این قسمت بدون طراحی کمی زمان بر است.

فایل CAD قطعات شخصی سازی شده ی Ford

Ford نگه‌دارنده‌های لوازم جانبی مختلفی مانند جا نوشیدنی و وسایل الکترونیکی را برای شروع پیشنهاد می‌کند، اما اکنون با در دست داشتن CAD نه تنها می توانید از تناسب قطعات مطمئن باشید ببکه می توانید با آزادی خاطر طرح مورد علاقه تان را ایجاد کنید.

فایل CAD قطعات شخصی سازی شده ی Ford
Ford در دنیای AM تازه کار نیست. در گذشته آنها از AM در تولید ترمزهای پرینت سه بعدی برای شلبی موستانگ و همچنین همکاری با HP برای بازیافت ضایعات پرینت شده و تبدیل آن به قطعات قالب‌گیری شده جدید استفاده کرده‌اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سیستم F.I.T.S و دانلود چند نمونه فایل، می‌توانید به این صفحه مراجعه کنید.

لازم به ذکر است که فایل ها با فرمت IGS و STEP و CATpart می باشد. شما باید آنها را به STL برای چاپ در برنامه CAD دلخواه خود تبدیل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *