اخبار پرینت سه بعدی

SANDHELDEN به سراغ تکنیک binder jetting ماسه ExOne می رود

SANDHELDEN به سراغ تکنیک binder jetting ماسه ExOne می رود
میزان رضایت شما

در تولید قطعات نهایی پرینت سه بعدی، binder jetting شن و ماسه از محبوبیت بسیاری برخوردار است که دلایل متعددی هم دارد. برای مثال، binder jetting یکی از سریع‌ترین فن‌آوری‌های AM است و حتی سریع‌تر از همتای فلزی خود است، زیرا به پردازش بسیار کمتری نیازمند است. علاوه بر این، استفاده از شن و ماسه به عنوان مصالح ساختمانی نسبت به بسیاری از گزینه های سنتی، با محیط زیست سازگاری بیشتری دارد و مقرون به صرفه تر است. به همین دلایل است، SANDHELDEN، از پیشروان جهانی در تولید عناصر پرینت سه بعدی شنی، برای ایجاد محصولات خود به، ExOne از متخصصین binder jetting شنی روی آورده است.

SANDHELDEN به سراغ تکنیک binder jetting ماسه ExOne می رود

SANDHELDEN به خاطر محصولات حمام پایدار خود، از جمله سینک و وان حمام، که با استفاده از پرینت سه بعدی ماسه ایجاد شده است، شناخته می شود. از سال 2016، این شرکت با کارشناسان binder jetting شنی در مرکز  1800 متر مربعی خود در Gersthofen، در قلب آلمان، کار کرده است. اگرچه پرینت سه بعدی شنی ExOne برای ساخت قالب‌ها و هسته‌های ریخته‌گری فلز یا سایر ابزارآلات شناخته شده است، این مشارکت به هر دو شرکت اجازه داده است تا نقاط قوت این فناوری را پیش ببرند.

SANDHELDEN به سراغ تکنیک binder jetting ماسه ExOne می رود

SANDHELDEN از پرینتر سه بعدی S-Max ExOne برای Binder Jetting شنی خود استفاده می کند.

اما سینک ها و وان های بادوام و ضد آب چگونه از ماسه ساخته می شوند؟ مانند هر فرآیند پرینت سه بعدی، این پروسه هم با یک مدل CAD شروع می شود، یک تصویر سه بعدی که به عنوان مبنا برای قالب های چاپ شده عمل می کند. این مدل سپس به یکی از پرینترهای سه بعدی در مرکز پذیرش ExOne منتقل می شود. پرینتر سه بعدی S-Max از ExOne پرینتر انتخابی در این پروسه است، زیرا مزایای متعددی را برای SANDHELDEN از جمله تولید دسته ای کارآمد و انعطاف پذیر، بهره وری بالا و یک پلتفرم قابل تنظیم دارد. علاوه بر این، پرینتر سه بعدی S-Max به هر دو جعبه کار و Jobmatic مجهز است که امکان پردازش خودکار را فراهم می کند.

بیشتر بخوانید: پرینتر سه بعدی رنگی

SANDHELDEN به سراغ تکنیک binder jetting ماسه ExOne می رود

جعبه کار بزرگ سیستم S-Max امکان تولید همزمان محصولات مختلف – از یک سری یا طرح های متعدد را به طور همزمان فراهم می کند. برای مثال، حداکثر ۴۸ قالب از محصول Basin “S-01″ – SIMBIOSIS Collection” را می‌توان در یک مرتبه روی S-Max چاپ کرد. پس از پرینت سه بعدی، طرح‌های SANDHELDEN با رزین‌ها پر می شوند و سپس بیشتر پوشش داده می‌شوند تا اشکال منحصربه‌فردی ایجاد کنند که به اندازه کافی ضد آب و بادوام هستند تا برای استفاده روزانه در محیط‌ حمام مقاومت کنند.

binder jetting ماسه به دلایل مختلف روشی عالی برای تولید این قطعات است. اول، SANDHELDEN می تواند از انعطاف پذیری فناوری از نظر اندازه و آزادی هندسی بهره مند شود. آنها به طور خاص خاطرنشان می کنند که فناوری ExOne به آنها کمک می کند تا اشکال هندسی پیچیده ای ایجاد کنند که با فرآیندهای تولید معمولی امکان پذیر نیست. علاوه بر این، binder jetting به آن‌ها اجازه می‌دهد تا پایدارتر عمل کنند، که این یک مزیت کلیدی برای شرکتی است که دغدغه های زیست محیطی دارد. این فقط از طریق کاهش ضایعات مصالح ساختمانی نیست، بلکه به این دلیل است که شرکت قادر است از شن و ماسه سیلیس به عنوان پایه برای فرآیند binder jetting استفاده کند. این ماده طبیعی را می توان به طور انحصاری از تامین کنندگان منطقه ای در آلمان تهیه کرد.

Eric Bader، مدیر عامل ExOne، گفت: “ما با کاربردهای ریخته‌گری سنتی برای پرینترهای سه‌بعدی شنی خود آشنا هستیم، اما با دیدن فرصت‌های جدیدی که شرکت‌ها با این فناوری کشف می‌کنند بیشتر هیجان زده می شویم. “ما از ابتدا با SANDHELDEN همکاری کرده ایم تا این استفاده نوآورانه از binder jetting را برای محصولات مصرفی امکان پذیر کنیم و مفتخریم که شاهد رونق کسب و کار آنها بر اساس ارزش های ارائه محصول منحصر به فرد، کیفیت و پایداری هستیم.”

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با راه‌حل‌های binder jetting ماسه ی ExOne می توانید به این مطلب مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *