اخبار پرینت سه بعدی

RAYSHAPE با تکنولوژی پرینت سه بعدی DLP قطعات با کیفیت تولید می کند

RAYSHAPE با تکنولوژی پرینت سه بعدی DLP قطعات با کیفیت تولید می کند
5/5 - (1 امتیاز)

امروزه شرکت های بیشتری از پرینت سه بعدی نه تنها به منظور پروتوتایپینگ بلکه برای تولید قطعات نهایی استفاده می کنند. این به لطف مزایای بی‌شمار فناوری AM، از جمله کاهش هزینه و زمان ساخت، تولید محلی، یا حداقل ضایعات متریال و غیره است. به عنوان مثال تکنولوژی پرینت سه بعدی DLP (پردازش دیجیتال نور)، سرعت بیشتر، کیفیت سطح بالا، و همچنین دقت ابعاد و مواد را ارائه می‌دهد که با روش‌های دیگر غیرقابل تصور است. یکی از شرکت‌هایی که با این فناوری کار می‌کند RAYSHAPE است که در چین مستقر است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فناوری، راه حل ها و اهداف شرکت، با بنیانگذار آن، Zhen Liu، صحبت کردیم.

RAYSHAPE با تکنولوژی DLP قطعات با کیفیت نهایی تولید می کند

3DN: به طور خلاصه خودتان را معرفی کنید.

من Zhen Liu، بنیانگذار RAYSHAPE هستم. من در سال 2013 و به محض فارغ التحصیلی از کالج وارد صنعت پرینت سه بعدی شدم. در طول تقریباً شش سال کار در UnionTech، به عنوان CTO، از طریق تحقیق و توسعه عمیق محصولات پرینت سه بعدی فوتوکورینگ و اکتشاف برنامه های کاربردی صنعتی، چیزهای زیادی یاد گرفتم، که همه اینها به من اجازه داد تا تجربه هایی در زمینه نرم افزار، سخت افزار و توسعه مواد کسب کنم. علاوه بر مدیریت تیم، درک عمیقی از پتانسیل و فرصت های صنعت پرینت سه بعدی پیدا کردم. بنابراین، در سال 2019، RAYSHAPE را تأسیس کردم.

RAYSHAPE با تکنولوژی DLP قطعات با کیفیت نهایی تولید می کند

نگاره ۲) موسس RAYSHAPE

3DN: ایده ی ایجاد این شرکت شکل گرفت؟

RAYSHAPE یک شرکت فناوری پرینت سه بعدی است که بر “تولید انبوه قطعات نهایی” تمرکز دارد. ما محصولات متنوعی از جمله پرینترهای سه بعدی حرفه ای و صنعتی داریم. به فروش بیش از 1000 پرینتر دست یافته ایم. با موقعیت مان در بازار موفق به جذب سرمایه ای بیش از 10 میلیون دلار شده ایم. در سال‌های اخیر، پرینت سه‌بعدی پیشرفت‌هایی در تولید مستقیم قطعات مصرفی نهایی داشته است. با این حال، وقتی صحبت از پردازش قطعات نهایی دقیق می شود، شرکت ها در این زمینه پیشرفت چشمگیری نداشته اند. بر این اساس، ما به فناوری پرینت سه بعدی فوتوکورینگ برای دستیابی به قطعات نهایی دقیق می‌اندیشیم.

بیشتر بخوانید...
Spectroplast اولین پرینتر سه بعدی سیلیکونی DLP جهان را به بازار عرضه می کند
3DN: در RAYSHAPE شما راه حل هایی را بر اساس فناوری DLP توسعه می دهید. مزایای پرینت سه بعدی رزین چیست؟

در میان تمام فناوری‌های پرینت سه بعدی فوتوکورینگ، فناوری DLP دارای بیشترین مزایا است: سرعت چاپ سریع، کیفیت سطح بالا، دقت ابعاد و عملکرد بالای مواد. در طرح فعلی  RAYSHAPE، نیاز اولیه پر کردن رزین اغلب کمتر از 1 کیلوگرم است و کاربران می توانند مخزن رزین را در کمتر از 1 دقیقه تعویض کنند. در عین حال، در مقایسه با LCD، فناوری DLP برای مشتریان شرکتی مناسب تر و قابل اطمینان تر است و به حداقل تعمیر و نگهداری نیاز دارند.

RAYSHAPE با تکنولوژی DLP قطعات با کیفیت نهایی تولید می کند

3DN: مشتریان شما چه گروهی هستند؟

بازارهای اصلی ما در این مرحله دندانپزشکی دیجیتال، مراقبت های بهداشتی، لوازم الکترونیکی مصرفی و صنعت تولید است. RAYSHAPE یک راه حل کامل در دندانپزشکی دیجیتال، از جمله نرم افزار اختصاصی و پرینترهای سه بعدی برای کلینیک ها ارائه می دهد. در بازار چین، ما زنجیره های بزرگی از مشتریان کلینیک دندانپزشکی مانند Bybo، ARRAIL Group و Doctor Dental و مشتریان آزمایشگاه های دندانپزشکی مانند Jiahong، Dent و GraceFul و بیمارستان غرب چین در دانشگاه سیچوان داریم. ما در حال حاضر روی دو حوزه مهم بازار صنعتی متمرکز هستیم، یکی لوازم الکترونیکی مصرفی و دیگری ارتباطات. مشتریانی مانند HUAWEI، Schneider، Tinno Mobile و Anker Innovation از جمله شرکت هایی هستند که به محصولات ما اعتماد دارند.

بیشتر بخوانید...
DLP، پردازش دیجیتال نور
3DN: صنعت AM را در پنج سال آینده کجا می بینید؟

من فکر می کنم که نوآوری های تکنولوژیکی بیشتری در AM به وجود خواهد آمد. به عنوان مثال، پیشرفت‌های تکنولوژیکی در فناوری پرینت سه بعدی پلاستیکی مانند مواد کامپوزیت، چاپ با سرعت بالا، چاپ با دقت بالا و بدون نیاز به پشتیبان وجود خواهد داشت. و همچنین کاربردهای متنوعی نیز پیدا خواهد کرد. در RAYSHAPE نیز، در برنامه پنج ساله آینده، نوآوری های قابل توجهی در روش پرینت سه بعدی DLP، فرمولاسیون مواد، الگوریتم نرم افزار و سایر جنبه های تجهیزات پرینت سه بعدی خواهیم داشت.

RAYSHAPE با تکنولوژی DLP قطعات با کیفیت نهایی تولید می کند

نگاره ۴) برخی از راه حل های DLP شرکت RAYSHAPE

3DN: کلام آخری برای مخاطبین دارید؟

این صنعت به سرعت در حال توسعه است و فناوری های جدید یکی پس از دیگری ظهور می کنند. ما همچنین مشتاق هستیم که با بخش ها و مشتریان بیشتری در سراسر جهان همکاری نوآورانه داشته باشیم.

برای سفارش پرینت سه بعدی محصولات خود می توانید از شرکت فیلانو کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *