اخبار پرینت سه بعدی

Spectroplast اولین پرینتر سه بعدی سیلیکونی DLP جهان را به بازار عرضه می کند

پرینتر سه بعدی سیلیکونی
میزان رضایت شما

استارتاپ Spectroplast مستقر در زوریخ، قصد دارد تا در Formnext امسال در فرانکفورت، از پرینتر سه بعدی سیلیکونی با رزولوشن بالای خود رونمایی کند. این اولین باری خواهد بود که یک پرینتر سیلیکونی DLP در دسترس عموم قرار می گیرد.

Spectroplast، اسپین آفی از ETH زوریخ است، سه سال پیش با راه اندازی بخش قطعات سیلیکونی سفارشی خود، به یکی از اولین کمپانی هایی تبدیل شد که سیلیکون های صنعتی و پزشکی را پرینت کردند. تلاش های متعددی در زمینه ی پرینت سیلیکون صورت گرفته است، اما به دلیل مشکلات مکانیکی، متریال یا کیفی، موارد پرینت شده، با موفقیت چندانی همراه نبوده است.

Spectroplast با خدمات قطعات سفارشی خود و تقویت مهارت های خود در این زمینه، نه تنها موفق به توسعه ی یک پرینتر سیلیکونی DLP، بلکه پرینتری با رزولوشن بالا شده است که قادر به کاهش هزینه و کار مورد نیاز روش های سنتی تولید سیلیکون/الاستومر است. مانند injection molding، vacuum casting یا dip molding.

پرینتر رومیزی جدید با مجموعه ای از سیلیکون های به روز شده و متریال هایی با دوام طولانی مدت و خواص مکانیکی قابل توجه کار می کند. طیف وسیع سیلیکون های موجود در سختی و کشسانی متفاوت از Shore A30 تا Shore A60 موجود خواهد بود و شامل رنگهای مشکی، قرمز، آبی، سفید، رز، و رنگ های شفاف است.

می توانید پرینتر Spectroplast را در تصویر زیر مشاهده کنید.

پرینتر سه بعدی سیلیکونی

نگاره 1) پرینتر سه بعدی سیلیکونی Spectroplast

ابعاد پرینت این پرینتر احتمالاً مشابه سرویس فعلی  Spectroplast خواهد بود که مساحت پرینتی به ابعاد 130×75 میلی متر و ارتفاع 100 میلی متر را ارائه می دهد.

وضوح و ضخامت لایه نیز به احتمال زیاد در همان سطح و برابر با 0.1 میلی متر خواهد بود.

انتظار می رود این پرینتر مورد توجه بسیاری واقع شود زیرا در حال حاضر گزینه های بسیار کمی برای افرادی که مایل به تولید الاستومر هستند؛ وجود دارد. اکثر روش های فرم دهی الاستومر نیازمند نوعی قالب هستند، و این خود مستلزم به کار گیری قالب سازان برای طراحی و ساخت قالب هاست که منجر به افزایش هزینه ها و زمان می شود…

اگر پرینتر Spectroplast انتظارها را برآورده کند، می تواند جایگزین این روش های مشکل ساز شود. در حال حاضر این کمپانی می تواند به بیش از 500 مشتری در سراسر جهان که از سیستم فعلی برای هزاران پروژه مختلف استفاده کرده اند؛ سرویس دهی کند.

پرینتر سه بعدی سیلیکونی-محصولات شنوایی درست پس از پرینت

نگاره 2) پرینتر سه بعدی سیلیکونی-محصولات شنوایی درست پس از پرینت

Spectroplast به احتمال زیاد پرینتر را در Formnext، که در فرانکفورت آلمان، در 16-19 نوامبر 2021 برگزار می شود، رونمایی می کند.

Spectroplast پیش از این برنده چالش استارتاپ Formnext سال 2019 بود، از این رو می توان گفت در این میدان کهنه کار هستند.

اگر نمی توانید تا ماه نوامبر منتظر بمانید؛ برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این پرینتر سه بعدی سیلیکونی می توانید به وبسایت Spectroplast مراجعه کنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *