اخبار پرینت سه بعدی

بریس پرینت سه بعدی منجر به پیروزی تیم هاکی در مسابقات قهرمانی اروپا شد

بریس پرینت سه بعدی
میزان رضایت شما

تیم ملی هاکی هلند به تازگی کاپیتان خود را از دست داد وقتی Eva de Goede دارنده سه مدال المپیک، تنها دو ماه پیش از شروع مسابقات قهرمانی اروپا 2021 مچ دست خود را شکست. برای افراد عادی چون ما، بهبودی مچ دست ممکن است هفته ها (و ماه ها) طول بکشد. اما برای یک ورزشکار حرفه ای که برای یک تورنمنت آماده می شود؛ زمان ریکاوری طولانی یک گزینه نبود. به لطف اسکن سه بعدی و بریس پرینت سه بعدی MJF، اِوا نه تنها توانست تیم خود را در مسابقات به پیروزی برساند (خود او به تنهایی سه گل به ثمر رساند)، بلکه به خاطر تلاش هایش، بهترین بازیکن مسابقات نیز لقب گرفت.

برای تسریع روند ریکاوری، de Goede برای طراحی و ساخت بریس پرینت سه بعدی سفارشی مچ دستش با Saskia Sizoo، فیزیوتراپیست دست در بیمارستان Maasstad و همچنین Centrum Orthopedicروتردام همکاری کرد.

تکامل بریس از اسکن سه بعدی تا پیروزی را می توانید در تصویر زیر مشاهده کنید.

بریس پرینت سه بعدی

نگاره 1) بریس پرینت سه بعدی

Centrum Orthopedic ابتدا از دست و مچ او اسکن گرفتند، و سپس آن را برای کمپانی Artus3D ارسال کردند تا با نرم افزار اختصاصی اسکن ارتز دستی، اسکن ها را تمیز کنند.

این نرم افزار امکان شخصی سازی اسکن ها را مانند حذف نویز، پر کردن سوراخ ها و اصلاح هندسه اسکن فراهم می کند تا یک فایل قابل ساخت برای پرینت سه بعدی به دست آید.

نرم افزار Artus3D

نگاره 2) نرم افزار Artus3D

برای پرینت سه بعدی، طراحان فایل های تمیز شده و بهینه شده را برای Beamler.com ارسال کردند. این وبسایت یک پلت فرم آنلاین است که مناسب ترین شیوه ی تولید را از طریق شبکه Beamler ارائه می دهد.

بریس ها ویژگی های بسیار دقیقی دارند، آنها باید از ویژگی های مکانیکی بسیار خوبی برای جلوگیری از جابه جایی مفصل برخوردار باشند؛ همچنین باید انعطاف کافی در دمای محیط برای راحتی بیشتر را نیز داشته باشند.

از این رو، آنها ترجیح دادند از متریال TPU و پروسه ی HP Multi Jet Fusion استفاده کنند؛ که تعادل مناسبی بین راحتی، خاصیت الاستیسیته و مقاومت فراهم می کند. “

بازی در خاک هلند با حضور تماشاگران تجربه ی شگفت انگیزی بود!” de Goede

“من این مدال طلا را مدیون پروسه ی سریع ریکاوری با Saskia و تولید سریع ارتز هستم. وقتی مچ دستم را شکستم حتی خواب این را هم نمی دیدم؛ اما همان 1٪ احتمال کافی بود تا امتحانش کنم.”

نتیجه نهایی 2-0 مقابل آلمان در فینال به معنای یازدهمین پیروزی و سومین قهرمانی متوالی در مسابقات قهرمانی یورو هاکی برای تیم بانوان هلند بود.

در واقع، این نه تنها برای تیم ملی هلند، بلکه برای اکوسیستم محلی AM با کمپانی های هلندی که در ساخت بریس همکاری کردند، نتیجه خوبی بود.

” این بریس زندگی من را تغییر داد. بنابراین می توانم با جرئت این بریس دینامیکی Sizoo را به هر کسی با این نوع آسیب توصیه کنم. اکنون منتظر بازی های المپیک توکیو هستم، احساس می کنم تیم از آمادگی لازم برخوردار است. “

اگر می خواهید در مورد طیف گسترده ی متریال ها و فرآیندهای موجود برای کاربردهای متنوع اطلاعات بیشتری کسب کنید؛ می توانید به پلتفرم  Beamler مراجعه کنید.

و اگر یک راه حل نرم افزاری برای ساخت آن ارتزهای دست قابل پرینت نیاز دارید، فراموش نکنید که به Artus3D سر بزنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *