اخبار پرینت سه بعدی, مقالات پرینت سه بعدی

پرینت سه بعدی نشان های تجاری

پرینت سه بعدی نشان های تجاری
5/5 - (1 امتیاز)

با رواج پرینت سه بعدی XL در طی سالیان اخیر، کاربری های تجاری آن نیز هر روز تنوع بیش از پیش می یابند. پرینت های بزرگتر به صنایع تولیدی، ساختمانی و صنایع دیگر راه یافته اند. اکنون هم کمپانی Tractus3D کاربرد دیگری را برای پرینت سه بعدی بزرگ مقیاس در نظر گرفته است: پرینت سه بعدی نشان های تجاری سردر فروشگاه ها، بیزینس ها و نمایشگاه ها. ماشین آلات این کمپانی از امکانات زیادی جهت تولید طرح های بزرگ و پیچیده برای تبلیغات، صحنه آرایی و نورپردازی برخوردار است.

Channel letters

Channel letters ها در اصل همان نشان ها یا حروفی هستند که در سردر اماکن تجاری و یا غیره می بینید. همانطور که در تصاویر زیر می توانید ببینید؛ این کمپانی حروف بزرگ نورپردازی شده را به وسیله ی پرینت سه بعدی تولید می کند.

کمپانی تولید نشان آلمانی Styles Werbetechnik با ایده ی استفاده از پرینت سه بعدی جهت تولید نشان های تبلیغاتی فعالیت می کند. به طور کلی Styles Werbetechnik بر این باور است که چنل لترزهای پرینت سه بعدی خود آینده هستند و در قیاس با روش های سنتی تولید این محصولات، رد این ادعا دشوار است.

پرینت سه بعدی نشان های تجاری

نگاره 1) پرینت سه بعدی نشان های تجاری

پرینت سه بعدی نشان های تجاری

نگاره 2) پرینت سه بعدی نشان های تجاری

پرینت سه بعدی نشان های تجاری

نگاره 3) پرینت سه بعدی نشان های تجاری

پرینت سه بعدی نشان های تجاری

نگاره 4) پرینت سه بعدی نشان های تجاری

سخت افزار به علاوه ی فیلامنت

همانطور که احتمالا می توانید تصور کنید، این نشان ها اغلب اوقات ابعاد بزرگی دارند. با این وجود که بعضا امکان تولید آن ها به وسیله ی پرینترهای رومیزی میسر است؛ نیازمند تولید قطعات کوچکتر و یا قطعات متعدد زیاد و سپس اتصال آن ها به یکدیگر است که پروسه ی بسیار زمان گیری خواهد بود.

Styles Werbetechnik با علم به این موضوع، دستگاه بزرگتری را از کمپانی Tractus3D تهیه کردند.

این دستگاه ها با نازل های جریان بالا و با قطرهایی از 0.6 میلی متر تا 1.4 میلی متر و همچنین رزولوشن لایه ی 1200-50 میکرونی، سبب افزایش سرعت عملیات پرینت می شوند. این پرینترها سرعتی تا 300 میلی متر بر ثانیه دارند و می توانند 110 میلی متر مکعب بر ثانیه، فیلامنت اکسترود کنند.

بسترهای پرینت تا 110 درجه سانتی گراد و نازل ها تا 450 درجه افزایش دما دارند از این رو این پرینترها با فیلامنت های PLA، PRO1، PET-G، ABS،  ASA، FACILIAN C8، TPU/TPE، NYLON و PC سازگاری دارند.

مزایای پرینت سه بعدی نشان های تجاری

روش سنتی تولید این حروف و نشان ها، هم زمان گیر و هم شامل محدودیت هایی در هندسه ی این قطعات بود. این مشکل مخصوصا در رابطه با فونت های خاص و یا سریف دار صادق بود.

برای مثال هنگام تولید یک چنل لتر با آلومینیوم، قسمت رویی حرف با لیزر برش داده می شد که بی دردسر است؛ اما تولید قسمت های کناری آن که شامل فرم دهی به فلز است، تولید کنندگان را با محدودیت و مشکل رو به رو می کرد.

اما اکنون به کمک پرینت سه بعدی، همچنان امکان برش لیزری سطح دو بعدی رویی حروف وجود دارد، اما قسمت های کناری و داخلی قطعات را می توان در طی پروسه ی کوتاهی با استفاده از پرینت سه بعدی تولید کرد.

به این طریق حدود 30% از هزینه ی تولید کاهش پیدا می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *