مقالات پرینت سه بعدی

بازار مدل های پزشکی پرینت سه بعدی

بازار مدل های پزشکی پرینت سه بعدی
میزان رضایت شما

طبق آمار و پیشبینی ها، به نظر می رسد ارزش بازار مدل های پزشکی پرینت سه بعدی تا سال 2025 حدود 1 میلیارد دلار آمریکا شود. با رشد سالیانه ی 10.57 % از سال 2018، این ارقام نشان از آینده ی درخشان فناوری پرینت سه بعدی و اهمیت آن در حوزه ی پزشکی دارد. از قابلیت های قابل توجه این فناوری، تولید قطعات پزشکی شخصی سازی شده برای هر بیمار است. این مدل ها مزایای متعدد دیگری هم برای پزشکان دارند؛ از جمله فراهم کردن امکان آمادگی های بهتر پیش از جراحی، ابزار آموزشی دقیق تر و ریسک پایین تر خطا در حین جراحی.

بازار مدل های پزشکی پرینت سه بعدی

نگاره 1) بازار مدل های پزشکی پرینت سه بعدی

زمانی که صحبت از شخصی سازی در فناوری تولید افزایشی می شود؛ حوزه ی پزشکی اغلب از مثال های رایج آن است. امروزه فناوری پرینت سه بعدی از شیوه های کاربردی تولید است؛ که پاسخگوی نیاز متخصصین به تولید قطعاتی سازگار با آناتومی هر بیمار است. به علاوه وجود تکنیک های و متریال های گوناگون امکان ساخت قطعاتی با دقت و صحت بالاتر را نیز فراهم کرده است.

بازار مدل های پزشکی پرینت سه بعدی

نگاره 2) مدل های پزشکی پرینت سه بعدی

آمریکای شمالی، قطب بازار مدل های پزشکی پرینت سه بعدی

طبق همین آمار و ارقام، سهم اعظم این بازار در اختیار آمریکای شمالی خواهد بود. حتی در حال حاضر هم بیش از 6500 کمپانی قطعات پزشکی در آمریکا فعالیت می کنند. گرچه مشکل است که گفت چه تعداد از این شرکت ها موفق به استفاده از پرینت سه بعدی شده اند اما تا همین زمان هم تأثیر آن بر این صنعت مشخص است. به عنوان مثال، کمپانی Smiledirectclub روزانه هزاران الاینر دندان با تکنولوژی HP تولید می کند.

از اصلی ترین شرکت های فعال در این زمینه می توان به 3D Systems، Envision TEC، Sratasys، Concept layser و Materialise اشاره کرد.

بازار مدل های پزشکی پرینت سه بعدی

نگاره 3) نمونه ای از مدل پزشکی پرینت سه بعدی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *