اخبار پرینت سه بعدی

کلاه ایمنی شخصی سازی شده ی پرینت سه بعدی KAV

کلاه ایمنی شخصی سازی شده ی پرینت سه بعدی KAV
میزان رضایت شما

یکی از زمینه هایی که در آن شاهد فعالیت گسترده ی پرینت سه بعدی بوده ایم، کلاه ایمنی است. اکنون KAV هم با یک کلاه ایمنی شخصی سازی شده ی پرینت سه بعدی وارد بازی شده است. کمپانی می گوید یادگیری ماشین با استفاده از اطلاعات و اندازه های وارد شد، طرحی شخصی سازی شده به دست می دهد. هنوز مشخص نیست چرا برای این کار از یادگیری ماشین استفاده کرده اند. کمپانی سیستم مدیریت انرژی را معرفی کرده است که کلاه ایمنی باریک تری به دست می دهد به علاوه ی اینکه کشش کمتری دارد و تنها 300 گرم وزن دارد. همچنین این کلاه 8 برابر بهتر از کلاه های فومی حرارت را دور می کند.

کلاه ایمنی شخصی سازی شده ی پرینت سه بعدی KAV

نگاره 1) کلاه ایمنی شخصی سازی شده ی پرینت سه بعدی KAV

“علی رغم بازاری که هر جنبه از دوچرخه سواری، از دنده تا حالت زین برای حداکثر عملکرد تنظیم شده است، دوچرخه سواران مجبور شده اند برای محافظت از مهمترین قسمت بدن، به چند اندازه گیری راضی شوند. کلاه ایمنی KAV به سنت ما در ایجاد کلاه ایمنی که در عملکرد و حفاظت به کم قانع نمی شود، ادامه داده است آن هم با استفاده از تکنولوژی ساخت شخصی سازی شده. KAV جایگزین کلاه ایمنی هوایی قبلی و کلاه ایمنی جاده ای من شده است در حالی که پوشش اضافی آن که پشت سر قرار می گیرد محافظتی بیشتر برای مواقعی است که در زمین های سنگ و شنی دوچرخه سواری می کنم.”Whiteman Kwok، مدیر عامل KAV

این شرکت می گوید که قادر به ساخت این کلاه ایمنی در 7 میلیارد اندازه برای کودکان و بزرگسالان است. بعلاوه، KAV ادعا می کند که “ساختار شش ضلعی فشرده ی آنها تا 20٪ سبک تر از فوم EPS است و در جذب انرژی حاصل از ضربه نیز بهتر عمل می کند. در حالی که فوم ایزوتروپیک است، پرینت سه بعدی امکان بهینه سازی سیستم مدیریت انرژی برای کاهش شتابهای چرخشی، که ممکن است منجر به ضربه مغزی شوند، را فراهم می کند. ”

کلاه ایمنی KAV که از TPU و در شهر Redwood آمریکا ساخته شده است؛ اکنون در Kickstarter است و تا زمانی که این مطلب نوشته شده است، 15000 دلار بودجه جمع آوری کرده است که بیش از مبلغ مورد نظر اولیه یعنی 8000 دلار است. مبلغ حال حاضر این کلاه ایمنی 275 دلار در Kickstarter است، در حالی که مبلغ بعدی آن 375 دلار پیش بینی می شود.

یکی از جزئیات قابل توجه این است که، این شرکت به جای اینکه به سراغ یک برنامه اسکن سه بعدی برود، تنها از شما می خواهد که سر خود را اندازه بگیرید. این نشان می دهد که یک فرصت قابل توجه در برنامه های اسکن سه بعدی برای پرینت وجود دارد که می تواند در اختیار شرکت های مختلفی باشد که نمی خواهند وقت و هزینه خود را صرف ساخت برنامه های خود کنند. نکته ی بسیار جالب دیگر این است که آسترها و کلاه ایمنی با استفاده از پرینترهای سه بعدی رومیزی ساخته می شوند. این یک مثال خوب برای کسی است که قصد تولید محصولی را با دستگاه های رومیزی دارد. این مسئله باعث کاهش سرمایه ی مورد نیاز اولیه و هزینه تولید هر محصول می شود.

KAV تنها کلاه ایمنی پرینت سه بعدی موجود در بازار نیست. می توانید یک کلاه ایمنی پرینت سه بعدی سفارشی از Kupol یا Hexr خریداری کنید. چندین شرکت کننده در چالش های کلاه ایمنی NFL هم از پرینت سه بعدی برای کلاه ایمنی خود استفاده می کنند. چرا AM تکنولوژی مورد توجهی برای کلاه ایمنی شده است؟

با پرینت سه بعدی امکان ساخت هندسه های سفارشی متناسب با جمجمه ی شخص وجود دارد. علاوه بر این، امکان ساخت ساختارهای شبکه ای یا کندوی عسل سبکی که با وزن کمتر یا/و جرم کمتر و باریک تر، حالت بالشتی ایجاد می کنند نیز وجود دارد. در عین حال می توان این کلاه ایمنی ها را برای انجام کارهای بدیع طراحی کرد. یکی می تواند جریان هوای بهتری داشته باشد بنابراین در حین حرکت، تهویه مطبوع مورد نیاز فراهم می شود. یا می توانند به گونه ای طراحی شوند که مانند یک سینک حرارتی از عرق کردن زیادی جلوگیری کنند. شاید جالب ترین احتمال این باشد كه كلاه ایمنی می تواند برای جذب انواع مختلف ضربات و فشارها طراحی شود. مانند یک فشار سنگین یا یک سقوط سریع.

کلاه ایمنی شخصی سازی شده ی پرینت سه بعدی KAV

نگاره 4) کلاه ایمنی شخصی سازی شده ی پرینت سه بعدی KAV

من فکر می کنم ورزش، کلاه ایمنی و سایر وسایل محافظتی زمینه ی فوق العاده ای برای محصولات پرینت سه بعدی است. مردم برای ایمنی هزینه می کنند. آنها عاشق محصولات سفارشی و شخصی سازی شده هستند. این قطعات خیلی بزرگ نیستند. همچنین می توان ویژگی های خنک کنندگی و کنتل ضربه ی آن را بهبود بخشید. همچنین ممکن است در بین شدن گروه های خاص دوچرخه سواری کوهستانی رایج شوند. واقعاً معتقدم که تجهیزات محافظتی می تواند صنعت بزرگی برای پیشرفت پرینت سه بعدی باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *