اخبار پرینت سه بعدی

Openbike: دوچرخه ی منبع باز شرکت Arquimaña

Openbike: دوچرخه ی منبع باز شرکت Arquimaña
میزان رضایت شما

در حالی که پرینت سه بعدی به طور گسترده در ورزش های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد، دوچرخه سواری ممکن است رایج ترین آن ها باشد. از پرینت قطعات فوق سبک دوچرخه گرفته تا تولید کلاه ایمنی با کیفیت برای دوچرخه سواران، تکنولوژی AM مرزهای موانع عملکرد را در هنگام دوچرخه سواری برای حرفه ای ها و علاقه مندان از بین برده است. اکنون، نیز با کاربرد جدیدی از پرینت سه بعدی در دنیای دوچرخه سواری روبه رو هستیم، شرکت معماری باسکی Arquimaña از پروژه Openbike رونمایی کرده است، مدلی سه بعدی از دوچرخه که می‌توان آن را دانلود، چاپ و مونتاژ کرد.

Openbike: دوچرخه ی منبع باز شرکت Arquimaña

همانطور که در وبسایت شرکت نیز ذکر شده است، هدف اصلی پروژه Openbike حفظ محیط زیست است: “در شهرهای پرجمعیت، حمل و نقل غیرآلاینده از نکات کلیدی برای کمک به حفظ سلامت محیط زیست است. به همین دلیل است که به فکر ایجاد Openbike افتادیم، پروژه ای که به شما امکان می دهد دوچرخه خود را بسازید و بخشی از جامعه ای باشید که به دنبال ساخت شهری بهتر برای زندگی است.”

Openbike: دوچرخه ی منبع باز شرکت Arquimaña

برای کسانی که جذب این پروژه می شوند و قصد ساخت دوچرخه ی Openbike خود را دارند، شرکت معماری باسک لیستی از ابزارهای لازم برای اجرای آن را در سایت خود قرار داده است. اول از همه باید بدانید که این پروژه همانطور که از نام دوچرخه پیداست منبع باز است و هر کسی می تواند مدل های سه بعدی اجزای مختلف را دانلود کند. سپس برای ساخت بدنه دوچرخه، باید از فرآیند ماشینکاری CNC برای ساخت عناصر تخته سه لا مانند قاب دوچرخه استفاده کنید. در نهایت، برای قطعات خاصی مانند زین، دستگیره یا توپی، امکان پرینت سه بعدی آنها وجود دارد. Arquimaña مشخص کرده است که از پروسه ی تولید پرینت سه بعدی و  PLA برای تولید این قطعات استفاده کرده است.

چندین نسخه از Openbike تا کنون توسعه داده شده است – از Rev1 تا Rev4 که هر مدل ویژگی های خاص خود را دارند. به عنوان مثال، Rev3 برای افراد کوتاه قد در نظر گرفته شده است، در حالی که Rev4، پیشرفته ترین نسخه Openbike، به یک دسته قابل جابجایی و یک نشیمن راحت تر مجهز شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با پروژه Openbike می توانید به وب سایت شرکت مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *